Каква може да е тази алергия при бебе на 8м.?!?

  • 2 451
  • 9
 Здравейте, мили мами!
Дъщеричката ми получи доста странен обрив в началото на месеца. Бяхме на гости на родителите на мъжа ми във Враца. Там въведох в менюто на малката домашно козе сирене. Тя ядеше купешко краве от около три седмици но не редовно. Две седмици след като започна да яде козе сирене започна да се прищи в зоната на долния ластик на памперса на меката част на бедърцето. Реших, че е от новата марка памперси и след ден пак започнах да и слагам от тези, които обикновено ползваме и не е имала обриви от тях никога. Но петънцата продължиха да се появяват и то все повече. Странното е, че се появяват само по крайниците а по коремчето и гърба - не. Моника се разболя от летния грип с повръщане, температура и разстройство но врачанската педиатърка, която викнахме по спешност постави диагноза хранително отравяне и назначи диета с Милумил НА25 с вкус на моркови. Моника преди това пиеше Нутрилон2 и никога не сме имали проблем с него. Петната обаче се засилиха и цялото тяло на детето се покри с обриви и на следващият ден по спешност отидохме в Бърза помощ и там и биха инжекция  Урбазон. Обрива утихна за деня но на следващия ден пак започнаха да се появяват малките червени петънца, които постепенно се разливаха до големината на стотинка и се сливаха едно с друго. Отигохме на алерголог, пак във Враца, др.Павлова, която е ученичка на стария др.Мустаков и всички я възхваляват. Тя ни чете лекция два часа и накрая каза, че детето е направило алергичен шок от козето сирене. #Crazy newsm78
 Назначи лечение със сиропа за алергии Ериус, Дехидрокортизон на хапчета по схема и диета. Моника вече две седмици хапва само безмлечни каши в които добавям по малко пюре от тиква или ябълки и пие Фризосой. Гладна е като вълк милата но това е положението.
 И ето, че днес пак се появиха петънца!!!!!!
Дали е възможно да има алергия към насекоми, комари и бълхи? Защото вчера видях как един комар сочно я хапна а когато получи обривите във Враца намерихме бълха в легълцето и?
 Дали трябва да я заведа на кожен лекар и къде в София има такъв за деца?
 Прилагам снимки за да видите обривите и благодаря предварително  bouquet

 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=153635&photo=5
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=153635&photo=1
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=153635&photo=6
Виж целия пост
# 1
Копирай поста си и снимките в темата на Бърди, той ще ти даде съвет Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206727.0
Виж целия пост
# 2
Напротив, това е типична уртикария. Ето виж http://pramed.com/urticaria.htm  Ще бъде трудно да се определи точно от какво се причинява - може да е от няколко неща Rolling Eyes Успех!
Виж целия пост
# 3
Малееееееее то много сериозно изглежда  newsm78 Виждала съм хранителни обриви, виждала съм и уртикария - не ми прилича на нито едно от двете  Rolling Eyes Не мисля, че е от насекоми. Интересно ми е Бърди какво ще ти каже. Обезателно в София на лекар! Успех, полека-лека ще се справите   PeacePeace
Виж целия пост
# 4
На сина ми обривът беше същия като бебе  ooooh!- с времето загрубяваха и се лющеха до кръв тези места. Имаше редица хранителни алергии и дори само близване/на морков например-независимо сварен или суров/ докарваше нови обриви. Израстна си всичко. Също имаше съмнение за алергия към кравето мляко, но направихме кръвното изследване за алергии и се отхвърли тотално. Детето беше алергично към ябълка, морков, домат, яйца, шоколад и забравих вече какво още Crazy. С времето алегриите отшумяха и сега хапва всичко, но точно такива си му бяха обривите. След като отказах да давам пари за скъпа медицинска козметика и кортикостероиди, които не му помагаха изобщо/а бях накупила купища/, му оправих обривите с премита свинска мас. Това средство го отричах като вредно и остаряло до десетият му месец, но сега съжелявам, че толкова си мъчих детето/първият му обрив беше на два месеца/.
Виж целия пост
# 5
monita911
Цитат
Странното е, че се появяват само по крайниците а по коремчето и гърба - не... Тя ни чете лекция два часа и накрая каза, че детето е направило алергичен шок от козето сирене...

 Добър знак е, че се появяват само по крайниците! - значи организма и добре се справя. Сега обаче най-лошото би било да я мажете с някакви кортикостероидни кремове. Спрете сиренето и би трябвало обрива да отшуми, ако това го е предизвикало.

 - Алергичен Шок?! - това май е само в богатото въображение на д-рката!  Laughing

Sillveto

Цитат
Малееееееее то много сериозно изглежда  newsm78

 - Че кое му е страшното?... обикновен обрив и то само по крайниците. Я не наливайте масло в огъня, че д-рката вече бая го е прегряла.   Sick
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за мненията  bouquet
 Мисля, че наистина отшумява ситуацията и само малки петънца от време на време се появяват по крачетата на Моника но според профила на Уртикарията това е възможно до 6 седмици след криза.
Сега предстои отново да я захранвам но този път ще изчакаме със сиренето докато не дойде време сама да поиска да го опита Grinning. Може би трябваше да кажа на алерголожката а и тук да поясня, че мъжът ми изобщо не яде сирене и от бебе не е искал да го яде. Може би е наследствена непоносимост...знам ли...
 Не я мажа с никакви кремове, защото петната бяха само като оцветяване и леко набъбнали но не са правили корички и не се лющеха. Единственото с което я мажех чат-пат и то не във връзка да облекча петната а да я спася от комарите е репелента с лимонова трева на Бейбикучоло.
 
Виж целия пост
# 7
 - Успех ви желая, и не се оставяйте да ви паникьосват!  Peace
Виж целия пост
# 8
козето сирене и мляко е доста опасно на моменти.... и аз все си мисля, че от него сте го загазили.
Виж целия пост
# 9
Ние сме същите при охапване от комар с комбинация от козе сирене дава такава реакция, синчето ми е алергично към охапване към насекоми и в процеса на охапването ако съм дала храна от животински произход правим точно такава реакция, просто следете за пъпчици като пътечка и за бълхи които се крият в ластиците на памперсите или слипчетата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия