Окончателно спиране на кърмата с какво

  • 3 115
  • 14
Здравейте, за съжаление кърмата ми съсем намаля и сега имам но по малко и се чудя какво да правя трябва ли да пия нещо или какво да правя, защото като не се цедя цял ден става бучка и да не стане мастит ? СТрах ме е да давам кърмата която е стояла цял ден в мен - права ли съм ?
Виж целия пост
# 1
Бромокриптин 2по1 таблетка
Виж целия пост
# 2
Погледни тези теми:
Хапчета за спиране на кърма...?
Как се спира кърма?
Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?
Cпиране на лактация-как ?
Виж целия пост
# 3
с ДОСТИНЕКС- с две таблетки забравяш за всичко-21лв
Виж целия пост
# 4
СТрах ме е да давам кърмата която е стояла цял ден в мен - права ли съм ?

Не не си права.. Можеш да даваш кърмата, колкото и време да е стояла в теб  Crazy
А тия бучки дето ти стават - туй не ми изглежда да е от съвсем намаляване на кърмата.. Все пак бучки от въздух не стават, а от мляко..
Но ако си взела решение да я спираш, като гледам не е от нямане  Rolling Eyes Тук съвет не мога да давам..
Виж целия пост
# 5
Достинекс  Peace
Аз съм пила 2 дни сутрин и вечер по 1/2
Виж целия пост
# 6
не пий лекарства. особено препоръчани във форума!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

щом си решила да я спреш и не е много, нищо не прави. цеди по малко, не допускай да стават бучки. прави масажи за да се разсеят ако вече са станали. максимум за месец ще спре.
Виж целия пост
# 7
Пила съм Бромокриптин.
А за "разбиване" на бучките - компреси с мед - изпитана рецепта Wink Peace
Виж целия пост
# 8
Аз заложих на хомеопатията като ходих на лекар.Направи и ти това,защото при всеки е индивидуално
Виж целия пост
# 9
Не не искам да спирам да кърмя, но детето не иска да суче от мен защото от дохранване се научи , в началото имах много после намаля и сега съвсем, много исках да я кърмя и не защото е модерно или т.н а просто е полезно и по лесно за мен, но... уви, сега на края на деня има 60грама някъде, затова се чудех така да не ми стане мастит , и се цедя
Виж целия пост
# 10
Намаляла е, защото си започнала да дохранваш. А защо си започнала да дохранваш, след като както казваш си имала много ?
Както и да е - ако искаш да я спреш постепенно намали цеденето само до облекчаване, не до пълно изпразване на гърдата, защото така стимулираш производството. Колкото по-малко цедиш, толкова по-малко ще се произвежда. И пий чай от салвия. Това е най-безвредното за което сесещам. Лекарства изобщо не ти препоръчвам, особено форумски.
Виж целия пост
# 11
Когато спрях да кърмя, поради липса на кърма, не съм се изцеждала, не съм пила каквито и да е химии.Гърдите ми бяха меки като мекици през цялото време. Mr. Green
Според мен имаш  шанс да кърмиш, имайки предвид това, че се опасяваш да не се стигне до мастит.След като не ти липсва и желание за това, защо не попиташ майките кърмачки има ли начин да решиш проблема си?
Виж целия пост
# 12
Намаляваш цеденето,а тя щом е толкова малко няма вероятност да ти станат бучки.ще видиш как постепенно ще се цедиш все по-рядко.
Виж целия пост
# 13
Не не искам да спирам да кърмя, но детето не иска да суче от мен защото от дохранване се научи , в началото имах много после намаля и сега съвсем, много исках да я кърмя и не защото е модерно или т.н а просто е полезно и по лесно за мен, но... уви, сега на края на деня има 60грама някъде, затова се чудех така да не ми стане мастит , и се цедя


Аз също се цедях до края на втория месец. Кърмата намаля драстично, не стигаше за бебето. Спрях постепенно, като започнах да се изцеждам все по-рядко и по-рядко. В един момент вдигнах температура, не знам дали беше от това, но бучки никога съм нямала. След като спрях да се изцеждам, известно време все още имах изтичане на мляко, но това е напълно нормално.
Виж целия пост
# 14
Витамин В6  по 2 на ден пиех аз и за 3 дни спря , но аз наистина имах много малко кърма.
И за чай от салвия съм чувала - това е  най-безвредния начин. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия