Колко мами ще слагат на децата си ваксина против менингит?

  • 2 453
  • 17
Здравейте мили мами,
та чудя се и се мая дали да сложа на Рали такава ваксина? Какво е вашето мнение? Колко майки смятат да сложат на децата си от тия ваксини? Ако някой знае нещо повече за ваксината нека да го напише.
Виж целия пост
# 1
Здравейте мили мами,
та чудя се и се мая дали да сложа на Рали такава ваксина? Какво е вашето мнение? Колко майки смятат да сложат на децата си от тия ваксини? Ако някой знае нещо повече за ваксината нека да го напише.
имаш предвид ваксина против хемофилус инфлуенце ли? на колко сте? ще ходите ли на д. гардина/ясла? имате ли контакти с други деца? често ли боледувате? имате ли алергии? с какво сте ваксинирани досега?
ииии защо пропусна да попиташ за татковците ? чувствам се жестоко дискриминиран.  #Cussing out
Виж целия пост
# 2
Пусни анкета! Peace
И какво значение има, колко майки...? 5%, 95%... Thinking
Виж целия пост
# 3
Ами и аз не разбирам смисъла на въпроса, но аз сложих тази ваксина. Лично познавам 3 майки, загубили децата си от менингит, затова и 1% да е вероятността ваксината да помогне на детето ми искам да я имам.
Виж целия пост
# 4
И аz сьм дискриминиран татако Laughing
Не слагаме с жена ми такава ваксина на децата си.
Виж целия пост
# 5
Акт-Хиб ваксината е задължителна от 1985 във всички страни с модерни ваксинационни схеми.
Ваксината е високо ефективна и без странични ефекти, ако се поставя правилно и в нужният интервал.
Ваксината рутинно се слага до 5 (някъде и 6) годишна възраст, а не до 2 годинки както порочно смятат мнозина педиатри в Бг.
Виж целия пост
# 6
 Naughty
Виж целия пост
# 7
Цитат
Акт-Хиб ваксината е задължителна от 1985 във всички страни с модерни ваксинационни схеми.
Ваксината е високо ефективна и без странични ефекти, ако се поставя правилно и в нужният интервал.
Ваксината рутинно се слага до 5 (някъде и 6) годишна възраст, а не до 2 годинки както порочно смятат мнозина педиатри в Бг.
Банално вече...не е zадьлжителна никьде,нито е лиШена от странични реакции.Има си го дори описано в опаковката на самата ваксина.От Т до смьрт.
Виж целия пост
# 8
На големия син слажих  Акт-хиб още преди 5 год, а на малкия сега слагаме Пентаксим и мисля, че едната съставка в нея е противоменингитна.
Виж целия пост
# 9
Да обясня какъв е смисълът на въпросът ми. Първо се извинявам на татковците.
Винаги ме е било страх когато слагаха ваксина на Рали. Не съм чувала много за тая ваксина та исках да знам дали е разпространена масово и дали мнозинството от майките и татковците слагат такава ваксина на децата си. Моето джи пи въобще не ми е споменало за тази ваксина случайно научих за нея. Незнам какви са и страничните действия и тем подобни. А може и заглавието ми да беше: Какво мислите за ваксина против менингит?
Виж целия пост
# 10
на моето дете я сложих
препоръ4ва се когато има контакти с други деца
покрива само някои видове менингит

искай подробна инфо от педиатъра и си прецени за себе си
Виж целия пост
# 11
на моето дете я сложих
препоръ4ва се когато има контакти с други деца
покрива само някои видове менингит

искай подробна инфо от педиатъра и си прецени за себе си
Имате пред вид Менингококовата ваксина тип С.
Всички тук обаче имат пред вид Акт-Хиб, която по погрешка в Бг наричат "противоменингитна".

Акт-Хиб е надеждна и без абсолютно никакви странични ефекти.
Влиза в състава на "Пентаксим", както и на други ваксини.
Ваксинирайте си децата-един ден те ще ви бъдат благодарни. Не робувайте на слухове пускани от разни "лица"....
Виж целия пост
# 12
на моето дете я сложих
препоръ4ва се когато има контакти с други деца
покрива само някои видове менингит

искай подробна инфо от педиатъра и си прецени за себе си
Имате пред вид Менингококовата ваксина тип С.Всички тук обаче имат пред вид Акт-Хиб, която по погрешка в Бг наричат "противоменингитна".

Акт-Хиб е надеждна и без абсолютно никакви странични ефекти.
Влиза в състава на "Пентаксим", както и на други ваксини.
Ваксинирайте си децата-един ден те ще ви бъдат благодарни. Не робувайте на слухове пускани от разни "лица"....

то4но така
Виж целия пост
# 13
В какъв интервал се слага? Колко пъти? Синът ми е на 3 и половина, дали може да се сложи?
Виж целия пост
# 14
В какъв интервал се слага? Колко пъти? Синът ми е на 3 и половина, дали може да се сложи?
Да. За Вашата възраст, само 1 доза е нужна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия