Може ли растежа на зъби да предизвиква дразнене в ушите

  • 1 287
  • 10
Катя (на 7м) непрекъснато се опитва да си бърка в ушетата с пръсче , и като я водих на УНГ  каза че нищо и нямало на ушите а я дразнят от растежа на зъби . Освен това нощем се буди , реве , неще да яде ужас. Възможно ли е да я дразнят ушите от растежа на зъби и ако е така не може ли да и слагам нещо в ушичките та да я успокоява?
Виж целия пост
# 1
При нас винаги, това е един от показателите, че го мъчат зъби и ние го водихме и при нас нямаше проблеми, но имаше период, в който ръчичките му бяха все на ушите, започнахме да му ги триеме т.е. слагам си ръцете на ушенцата и разтривам, а той милия се подлага за още, опитай и ще видиш, че ще иска още. Peace
Виж целия пост
# 2
Синът ми е в период, в който му растат горни зъби. Ръцете му непрекъснато са на ушите - дърпа ги, удря ги, запушва ги. Това е отскоро и не мога да дам за себе си друго обяснение освен зъбите.
Виж целия пост
# 3
Щом докторът ти е казал, че има връзка между никнещите зъби и ушите, значи е така.
Според моите наблюдения също е възможно, защото госпожицата ми по същия начин си дърпа ушите нервно, бърка си в тях и видимо се дразни. А е точно в период на активно никнещи зъбки. Не знам обаче с какво може да се облекчи. Може би е трябвало да попиташ ушния лекар за някакви капки...
Виж целия пост
# 4
При нас не е имало такава връзка, но щом докторът ти казва, сигурно е така, той е наблюдавал много повече бебета...
Ние пък изкарахме никненето на зъби с висока (38 градуса) температура...
Виж целия пост
# 5
И Виктор постоянно си чеше ушите и бърка в тях, но не му растат зъби, а няма и възпаление  newsm78
Виж целия пост
# 6
И моята дъЩеря все си бърка в уШите, но до сега не бях го свърzвала с никненето на zъбите (все оЩе нямаме нито един). Когато е иzморена, гладна, спи и се или просто е отегчена, ръцете и са все там.
Виж целия пост
# 7
И ние имахме същия проблем. На лекар ходихме, няма му нищо. Но на мен никога не ми беше хрумвало (нито пък лекарката ми каза), че може от зъбките да е...
Виж целия пост
# 8
Не знаех за такава връзка, но щом майките казват, ще зна ако започне да прави така.
Виж целия пост
# 9
Да, абсолютно.
Аз също забелязах дъщеря ми да си дърпа ушичките и да я дразнят, естествено незабавно я замъкнах на УНГ и ме успокоиха, че причината е в зъбките.
Виж целия пост
# 10
ооо да, напълно е възможно, на моя като му расте някой зъб и като почне да дъвче нещо (особено ябълка или сладко), почва да мрънка и да се държи за ушето....педи също каза, че е от зъби, а и в друго време няма оплаквания. Щом сте го водили на УНГ и не е открита друга причина, като инфекция например, най-вероятно е от зъбите....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия