Киста и псевдораничка на шийката

  • 9 325
  • 21
Този месец вече два пъти ми се случва да кървя, преди да ми е дошло.
Първият път беше кафеникаво зацапване, после няколко капки чиста кръв.Към 19тия ден от цикъла.
Вторият път беше първо няколко капки чиста кръв, после кафеникаво зацапване. На 27ми ден.

Имах болки в матката като при цикъл, силни болки в левия яйчник, а при второто кървене пак в матката и леки болки в десния. Като болките в левия яйчник е много възможно да са от настиване - климатика в колата е насочен точно натам.

Много съм притеснена. Случвало ли се е на някой такова нещо?

След 4 дни трябва да ми дойде, след това ще отида на лекар. Поне ако е киста да и дам възможност да се изчисти след М. До тогава ще се радвам, ако някой, който е преживал подобно нещо, ми пише.
Виж целия пост
# 1
С интерес ще следя темата ти.

При мен се случи нещо подобно 4 м. след раждането-преди да ми дойде имах кафеникаво зацапване, а 15-на дни след цикъла капки чиста кръв. Сега случая се повтори и съм доста притеснена. Този път след  luvbed ми дойде  /при положение че не беше време/ , а седмица след него това кафеникаво зацапване...Сега в сряда съм на лекар-ще се отчета.
Виж целия пост
# 2
Patishonka, колко дни е цикъла ти? Може да е било овулаторно кървене. Може да е бременност, може да е киста. В крайна сметка само доктор ще каже, ние само предполагаме.
Виж целия пост
# 3
.... а 15-на дни след цикъла капки чиста кръв. ...

Напълно възможно е подобно кървене по време на овулацията. То обаче не е обилно и не би трябвало да е продължително.

А кървене извън цикъла, особено след секс, може да е и сигнал за раничка.

Най - добре ще каже гинеколог - не отлагайте консултацията!
Виж целия пост
# 4
Цикълът ми е от 31-32 дни.
Кървенето не беше обилно. И двата пъти по няколко капки, после зацапване. Първият път зацапването заедно с кървенето трая 3 дни, вторият път 1 ден, дори бих казала няколко часа. Последния път се виждаше само на тоал.хартия.

Никога не съм имала кървене или зацапване по време на овулация.
Виж целия пост
# 5
Отиди на гинеколог и поискай ултразвук подробен и цитонамазка с четчица, както и да те опипа вътрешно! Аз бих отишла преди цикъл, защото има значение дали отново имаш киста, която ще се махне с цикъла или не.  Peace Дано не е нищо страшно! Ако не открие нищо докторът, пусни си кръвни изследвания. Мисля, че ниският пролактин може да е виновен за такова зацапване. Питай доктора!
Иначе ще следя темата с интерес, защото и на мен през последните два месеца ми се появи зацапване около/след овулацията  Whistling .
Виж целия пост
# 6
Zima, вече започвам да си мисля, че е по-скоро хормонално, отколкото киста. Ако ме болеше само единият яйчник, да кажа, че е киста, но след като започна да ме наболява и втория, се съмнявам... Не вярвам да съм чак такъв карък, че да имам две и на двата яйчника.

А ти ако нямаш други зацапвания освен по време на овулация, сигурно си е просто от овулацията. Цикълът се променя с възрастта.

Какво имаш предвид с "подробен" ултразвук? И какво ще помогне това опипване вътрешно? Светни ме за какво се правят тези работи, че не съм в час.
Толкова ме е яд, че точно сега се появиха проблеми!
Виж целия пост
# 7
Patishonka, може и да е хормонален проблем! Нали ти писах-кръвно изследване на хормоните да си направиш! Според мен е много малко вероятно да има кисти и в двата яйчника, но е възможно да има поликистозни яйчници. Често се случва на хормонална основа. Повечето пъти се регулира и не е страшно, но трябва да се проследи от специалист! За това ти казах да отидеш и преди цикъла, щом сега имаш болка.
Подробен ултразвук - не само на единия яйчник, а на двата+матката. Опипването вътрешно е част от профилактиката, която се прави веднъж годишно при жените, а при младите може и два пъти. При нея се опипват от вън и от вътре двата яйчника, за да се види формата и големината им.
Моето зацапване е около 5-6 дни като че ли и то е само по хартията. Имаче нямам!
Не се ядосвай  Hug ! Здравето е най-важно! Особено, ако са хормолни смущения, е важно да се оправят преди бременност! Peace
Виж целия пост
# 8
При мен е същото на 21.06 ми беше цикъла а от14.07до16.07 ми прокървя но много малко, по принцип трябва да ми дойде на 21.07 и ми върви много по 7 дни. Също се замислям за преглед, но май съм много несериозна. Защо трябва да ми прокървява по време на овулация? Моля дайте информация.
Виж целия пост
# 9
Слава73, не съм сигурна, но четох, че има розова овулация, каквото и да означава това! И тогава може да има зацапване или прокървяване по време на овулация.
Виж целия пост
# 10
Ходих на лекар. Откриха две неща - съвсем малка киста на яйчника (16,5 на 18 мм) и псевдораничка на шийката на матката (което било различно от раничката)... За съжаление не получих обяснение на доста мои въпроси. За кистата казаха, че засега не трябвало да се прави нищо. И на въпроса ми защо се получават кисти, ми отговориха, че един цикъл трябва да се следи, да се мерят фоликулите и тогава можело да се каже нещо. Не пожелаха да ми се направят тестове на хормоните. Раничката не ми казаха кога ще се лекува, само споменаха възможните методи.

Това е. Ще си търся друг лекар след като ми свърши цикъла. А до тогава ще се радвам, ако някой има информация за причините, които предизвикват овулаторни кисти. Както и за тази "псевдо раничка".
Също много ще се радвам, ако ми препоръчате компетентен и заинтересован лекар.


Още нещо - момичета, не преексплоатирайте тази прословута розова овулация! Отидете и вижте какво ви има. Розовата овулация е изключение, а не правило.
Виж целия пост
# 11
Maцка, ето ти няколко теми за размисъл:
1. Хормонални изследвания иди и си направи срещу заплащане в частната лаборатория Кандиларов. (http://www.kandilarov.com/) Там са добри профисионалисти и няма да ти откажат! До НДК са. Но според ме отиди при още един доктор и той да ти каже кои показатели да си пуснеш за изследване.
2. В гинекологията кистите, които са по-малки от 3см не са спешни и не са страшни!
3. Кои са тия доста въпроси, пиши тук или на лични  Wink ! Ако мога, ще ти отговоря!
4. Раничката представлява изменение на клетки и тя не може сама да "зарастне"....това което се случва при ранички, които изчезват е следното: цилиндричните клетки, които са от вътрешната страна на шийката, се разпространяват върху плоските клетки от външната страна и затова се казва "псевдо раничка", която може да изчезне след раждане или аборт.
Когато действително има изменение на клетки се прави биопсия, като преди това задължително отново се обгаря участъкът.
( от тук    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24165.40)
Не съм съгласна с това, че след раждане или аборт изчезват! Все пак вече 5 години се занимавам с ранички!  Peace Щом са ти открили такова нещо, трябва колпоскопия с оцетна киселина и ако се наложи йод, а ако има много "меки клетки" при пробата-и биопсия! Обгарянето НЕ се прави преди биопсията!!! Трябва ти и днк тест за човешки папилома вирус, микробиология и посявка за гъбички. Преди да са готови всичките тези резултати, раничката не се пипа! Peace
5. Това с кистите трябва да се проследи, за да се види дали не са поликистозни яйчниците или дали няма хормонални смущения.
6. Ако кистите ти са овулаторни, нямаш проблем! От 20/25 до 30-35 е нормално женският организъм да образува такива кисти, което се дължи на високото ниво на женски хормони в организма през този период.
7. За доктори-ако искаш на лични, за да не правим реклама...Освен това отивам на лекция и нямам време сега да пиша! Laughing
Виж целия пост
# 12
Patishonka, изследвания на хормоните направи от 3 до 5 ден на месечния цикъл, иначе няма смисъл.
Другото Зима ти го е казала Peace
Виж целия пост
# 13
Zima, 10х много за бързия отговор! Разчитах, че е пишеш. Отговарям ти тук, а не на лични, за да може други момичета с подобен проблем да прочетат, дано бъде от помощ на някой.

Не разбрах съвсем добре каква е разликата между псевдораничката и нормалната раничка. Това, че едната може да зарастне от самосебе си? Докторът повтори няколко пъти, че това е "псевдо"раничка  и не е никакво предраково състояние!

Иначе се чудех какви може да са причините за кистите, но ти си ми отговорила повече или по-малко. Означава ли, че на моята възраст е нормално да имам високо ниво на женски хормони и периодично да образувам кисти? Или повторното образуване на кисти е знак за нарушение на нивото на хормоните?

Ако имаш някакви линкове с информация, давай да се образовам   Hug
Виж целия пост
# 14
... Защо трябва да ми прокървява по време на овулация? ...

Не трябва. Но е възможно. Пак казвам, такова прокървяване не е обилно и е много краткотрайно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия