право на болничен и майчинство

  • 3 076
  • 6
Моля спешно за отговор.
От 10 май т.г. съм назначена на срочен трудов договор - 6 месеца. Терминът ми е на 5 септември, т.е. 2 месеца след това договорът изтича. Ще имам ли право на 315 дена болничен и на майчинство до навършване на 2 годинки на детето? 
Виж целия пост
# 1
Назначена съм по чл. 70, ал.1, т.1
Виж целия пост
# 2
Извинявайте, но на срочен трудов договор ли сте или на трудов договор с изпитателен срок? Защото това са рзлични договори. Срочните договори ( какъвто споменавате в първия постинг ) са договорите по чл.68. Чл.70 е трудов договор със срок на изпитване.
Ако сте по договор със срок на изпитване е важно във връзка с кой член е този срок на изпитване. Какво пише - на осн. чл.70, във връзка с чл......(кой).
Виж целия пост
# 3
Въпросът ми е малко неправилно зададен, но това го разбрах впоследствие. Значи: назначена съм по чл. 70,  ал.1 с изпитателен срок 6 месеца в полза на работодателя. На договора не пише във връзка с кой член. Към момента на излизане в болничен ще са изминали три месеца от изпитателния срок. Преди два дена направих консултация в инспекцията по труда и от там ми казаха, че ще имам право на болничен и майчинство до втората година, но само при условие, че работодателят не реши да ме съкрати през това време. А той ще има правото да  го направи във всеки един момент в който пожелае, дори да съм в болничен или по майчинство. Моля ако имате друга информация по въпроса да отговорите.
Виж целия пост
# 4
Няма как да имаме друга информация. По време на изпитателен срок нямаш защита от уволнение. Работодателят може да те освободи по всяко време.
Отговорът, който са ти дали от Инспекцията по труда е точен и изчерпателен.
Виж целия пост
# 5
Close
Подновяване на срочен трудов договор по време на майчинство
Виж целия пост
# 6
Close
Подновяване на срочен трудов договор по време на майчинство

Какво за него?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия