Ехограф на тазобедрените стави на новородено

  • 983
  • 5
Здравейте,

педиатърката ми препоръча да направя такъв преглед и ми даде 2 мобилни телефона, които непрекъснато са изключени или когато са включени отсреща ми се затваря. Каза, че са на д-р Драганов ВМА.

Притеснявам се да не стане късно в случай, че е имало луксация и аз не съм реагирала навреме, за да я предотвратя.

Посъветвайте ме при кой лекар да отида и моля за координати!

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ако има луксация, педиатърката би трябвало да я е видяла.
Аз водих бебока точно при Драганов. Ако не можеш да се свържеш на мобилния иди до ВМА, на партера, вървиш по коридора направо, в лявата страна е кабинета, и запази час. Имай предвид, че часовете са за след месец обикновено. Струва 20 лв., освен ако не си с направление - тогава е безплатно.
Виж целия пост
# 2
Ако не държиш да е точно във ВМА, можеш да отидеш и в Горна Баня. На този телефон: 02/ 81 81 520 можеш да си запишеш час, за да не висиш пред кабинета с малката. Предполагам, че други майки ще ти препоръчат д-р Алексиев, аз мога да ти препоръчам и д-р Кехайов/имам в предвид ако си с направление/ Ако е на частно - тел. 02/ 81 81 782 "Ортомед" час за проф. Владимиров или тел. 088 751-067 за час при д-р Медникаров /платен прием: вторник от 15,30ч./. Успех!!! Peace Дано всичко е наред!!!
Виж целия пост
# 3
На ехографа не се гледа за луксация-това се вижда и с просто око.
Прегледа е за да се види дали е равномерно и правилно  натрупването  на хрущялна тъкан в/у ябълките на ставите. Ако не е -в последствие в зряла възраст става износване от триенето точно там където е най-малко -т.е. така наречената коксартроза.
Ако преегледа не се направи в тези ранни месеци, след 4-ия поради уплътняване на костите не се вижда с ехограф и е необходимо да се правят рентгенови снимки.
Затова първичния ако се направи 1-2мес..ако се наложи носене на "ортопедична възглавничка" или друго /а това е поне месец/ то контролния да е също в тези рамки-да се види с ехограф, а да не се облъчва излишно бебето.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 4
На ехографа не се гледа за луксация-това се вижда и с просто око.



Тука не съм съгласна с тебе. Моят син имаше различен брой гънки на крачетата, но няма луксация.
Виж целия пост
# 5
На ехографа не се гледа за луксация-това се вижда и с просто око.
И аз само ще допълня, от личен опит, че с просто око не се вижда винаги. При двустранна - гънките са еднакви, а само с тест при ортопед - не е 100% сигурно!!! Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия