Изолация, климатик - кое първо?

  • 2 551
  • 8
Искаме да направим на едната стая външна изолация и да и сложим климатик и се чудя кое е по-добре първо да се направи. Rolling Eyes Дали първо да се направи изолация и след това да се монтира климатикът, или първо климатика и после изолацията. Дали ще е по-лесно и по-практично да се сложи първо климатикът, за да не се пробива изолацията? Или няма никакво значение?

Виж целия пост
# 1
От гледна точка на климатизацията, няма значение как ще подходите.
Виж целия пост
# 2
От гледна точка на естетиката - първо климатика, после изолацията, за да се скрият тръбите и кабелите, които са доста грозни, особено ако са с по-голяма дължина. Ако обаче климатикът ще се монтира тип сандвич или пък е на друга стена, а не на изолираната, тогава няма никакво значение кое ще се направи първо..
Виж целия пост
# 3
От гледна точка на естетиката - първо климатика, после изолацията, за да се скрият тръбите и кабелите, които са доста грозни, особено ако са с по-голяма дължина.

това не е най-доброто решение. При евентуално спукване на тръбата, ще си разбият цялата стена ли? Пък и тръбите и кабелите са обандажени и са отвън на жилището. Какво ти пука дали е грозно или не?
Виж целия пост
# 4
Да де. Става дума за външна изолация. Отвън не е красиво. Стоят като черва.
Естествено, че ме интересува как изглежда домът ми отвън.
За спукани тръби и кабели досега не съм чувала, но ако се случи такова нещо, то ще трябва да се сложат може би нови. Тогава те ще бъдат отвън.
Виж целия пост
# 5
Да де. Става дума за външна изолация. Отвън не е красиво. Стоят като черва.
Естествено, че ме интересува как изглежда домът ми отвън.
За спукани тръби и кабели досега не съм чувала, но ако се случи такова нещо, то ще трябва да се сложат може би нови. Тогава те ще бъдат отвън.

я пак се изрази?
Виж целия пост
# 6
Първо изолацията, иначе външното тяло няма ли да пречи да се сложи изолацията !?
Виж целия пост
# 7
С извинение към гореизразените мнения ще кажа,че сте в грешка,защото който и майстор(монтьор,строител и т.н.) да питате(т.е. да поискате компетентно мнение) ще ви каже,че ПЪРВО се слага изолацията,после се монтира климатика.А за естетиката-извикайте добър майстор и няма да имате проблеми! Peace
Виж целия пост
# 8
(т.е. да поискате компетентно мнение)

 newsm78 кое ти дава право да мислиш, че моето не е такова?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия