И при вас ли беше така?

  • 919
  • 10
Здравейте, сигурно много е писано по темата болести и ясла, та и аз да се включа. Синът ми тръгна на ясла от началото на юни. И не стига, че адаптирането беше истински кошмар, а и не спира да боледува, че чак вече се плаша! Започнахме с някакъв слаб вирус с кашлица, разминахме се само със сиропи и уж се оправи. Продължението беше след 5 дни - високи температури около 39 и нагоре, направихме изследване - ускорена утайка и 5 дни Аугументин. Уж се оправи, не ходи на градина близо 10 дни и като тръгна отново, на 3-тия ден - сополи. Хайде пак на лекар и какво този път - възпалени уши. Отново сме на антибиотик (от УНГ ИСУЛ изписаха Оспамокс), вече 5-ти ден и днес ми се обаждат от градината - вдигнал температура 39 - гърлото зачервено сналепи, прилича ми на ангина. Утре отново ще ходиме до Исул, но вече ми се изправя косата, а в края на месеца заминаваме на море и там как ще я караме, не знам. Предполагам, че не съм първата, но много ми тежи и като си помисля, че това се случва лятото, а за зимата не ми се мисли....
Виж целия пост
# 1
Звучи ми много страховито, и ние ще тръгваме през септември на градина!
Ами каква почивка с болно мъниче?! Дано бързо се възстановите и да си починете добре!
Имам впечатлението, че не са детски градини и ясли - ами клиники за инфекциозно болни! Щом си пратиш детето и трябва да и направиш ежедневен абонамент при педиатъра и в аптеката!
Виж целия пост
# 2
Тери тръгна май месец.След първата седмица влачихме сополи около 3 седмици,а 2 седмици след това лежахме в болница с бронхо-пневмония.Оттогава не съм я пращала.Оставих за септември и не ми се мисли какво ни чака.
Виж целия пост
# 3
Да ви кажа чесно и ние минахме през този кошмар, ние тръгнахме на градина на2г и 6м и от тогава все с нещо сме болни и най вече гнойни сополи, нашата педиатърка ни каза че е на алергична основа защото там използата хлорни препарати за дезинфекция. Освен тово има и доста болни деца, т.е. едни деца току що излекувани а други сега се разболяват. Много нерви и пари съм изпотрошила по тази детска градина, но такъв е живота. Просто трудно се ходи на работа и се гледа дете което през една седмица е болно.
Виж целия пост
# 4
Майчето ходи на ясла 4 месеца, от които реално присъствени са били 20 дни. Изкара всички възможни болести и вируси без варицела и рубеола. 5 пъти пи антибиотик, от които 2 пъти по 10 дни. Витамини, имуностимуланти, нищо не помогна. Накрая ми писна, взех си детегледачка и я спрях от ясла. Вече от 2 месеца си е вкъщи и изкара един вирус на крак и на имуностимуланти и витамин Ц (детегледачката май я зарази Wink ) Много се замислям дали ще я пускам въобще на детска градина. От една страна детето ти е все болно, то се мъчи, родителите се изнервят. От друга страна накрая щяха да ме уволнят заради вечните болнични.
Виж целия пост
# 5
Съчувствам ти много за тази ситуация!

Доколкото знам лечението с антибиотик трябва да продължи минимум 7-10 дни.

За 5 дни бактериалната инфекция само се подтиска, за да избухне дни по-късно. През това време бактериите са изработили резистентен щам.

Освен това не съм сигурна дали Оспамокс е добър колкото Аугментин.

Ако бях на твое място задължително щях да дам да изследват носния секрет, за да е ясно за какви батерии става дума. Инфекции не се лекуват с антибиотици наизуст.
Виж целия пост
# 6
Моят син вече е голям,но като го пуснах на ясла на 1,4г.беше август месец.До октомври нямаше сериозни проблеми,но като дойде ноември ooooh!-отива в понеделник,прибирам го с температура и силно зачервено гърло-антибиотик до неделя.В понеделник минаваме през лекарката,всичко е наред,отива в яслата и го прибирам пак болен....Е така изкара целия месец.На следващия го спрях,за да му се оправи имунната система.Оттогава спря.Казват,че по този начин организма си изгражда имунитет.Вие като ги спирате от ясла и градина,нали после на у=ще няма как да не ходят,значи,че там пък ще боледуват/което пък е по-лошото/,така че колкото по-рано си изгради имунитета един организъм,толкова по-добре.Не че моето дете не е боледувало след това,но беше от трета сливица,която правеше проблеми до 5г. му възраст.После се прибра сама и вече нямаме проблеми.
А имам и друго мнение относно леченията на децата.Имам чувството,че са ги направили на опитни зайчета-всяко ново лекарство,което излезе,започва да се изписва масово.И тези алергии.....то излиза,че няма НЕалергични деца #Crazy
Виж целия пост
# 7
Na-ga, да ти кажа правих го това 2 пъти с един месец спиране от ясла. Не помогна. Накрая педиатъра ме предупреди че ще си навлечем големи неприятности ако не я спра от ясла, въпреки че предните месеци нямаше такива изказвания от негова страна. Явно човека е видял накъде отиват нещата.

И друго нещо забелязах, че децата на около 3 годишна възраст много по-лесно и бързо изкарват вирусите отколкото тези на 1 година  Thinking
Виж целия пост
# 8
Абе спор няма, че трябва да си изградят имунитетама тези болести край нямат! От миналия септември е на ясла и от тогава всеки месец на антибиотик.Преди яслата изобщо не ми е боледувал.Месец и половина не беше на ясла и нямаше проблеми, като го пуснах пак на втория ден беше готов.Сега вече окончателно го спрях.От май месец изобщо не съм го пускала.Как ще тръгва на градина септември незнам!?
Виж целия пост
# 9
...А имам и друго мнение относно леченията на децата.Имам чувството,че са ги направили на опитни зайчета-всяко ново лекарство,което излезе,започва да се изписва масово.И тези алергии.....то излиза,че няма НЕалергични деца #Crazy

Има- моите и тези на моите роднини и близки /доста са/ Laughing
Аз изключително много възразявам срещу поголовното изписване на АБ- без нужда, без предварителни изследвания. Освен увреждания на организма правят идеална резистентност и то така, че когато се наложи наистина лечение на бактериална инфекция с тях трудно или невъзможно е да се намери необходимото лекарство.
Личната лекарка на децата, а и д-р Нивея тук, са ми препоръчвали поне до 3-4 годишна възраст да предпазвам децата от често разболяване, поне докато поукрепне имунната им система. А тя не укрепва само като прекарват постоянно различни болести. Това е и една от причините, поради които окончателно съм зачеркнала вариянта Детски ясли.
Виж целия пост
# 10
Моята дъщеря тръгна на ясла през април на 2 навършени години. Оттогава не е спряла да боледува. Пихме какви ли не стимуланти, сиропи и пак нищо. Дано децата го израстнат по- бързо и да стават по - редки болестите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия