ПРИСПИВАНЕ НА БЕБЕ

  • 2 129
  • 25
Знае ли някой дали приспиването на бебето в количка с постоянно бутане напред назад е вредно за детето.Преди няколко дни една медицинска сестра ми направи забележка ,че това бутане разбивало на детето нервната система и мозъка му ставал на боза. А пък той свикна само така да заспива и при пробуждане пак така го унасям,иначе  спи,но кратко и после е много раздразнен,обърква си режима и т.н.Ако някой е знае нещо за това моля да ми пише,поне да знам ако е наистина вредно да го отучвам докато е време/НА 3 МЕС./
Виж целия пост
# 1
Това zа пръв път го чувам. Аz може би не бих си свикнала така детето или бих се поне опитала да го отуча.  Ама просто zа да не свиква така. Не вярвам да е вредно както са ти каzали. Но пък попитай си педито. Все пак мнението на лекар е по добре от това на мед. сестра.  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Глуууупости!Вредно може да бъде само ако лашкаш супер силно количката,така че да се мята силно главата на бебето.Сигурна съм,ти не го правиш обаче Grinning
Виж целия пост
# 3
Ами то от едно време майките си бутат така децата да заспят,че и сега почти всички го правят.
Не се притеснявай излишно Peace
Виж целия пост
# 4
Глуууупости!Вредно може да бъде само ако лашкаш супер силно количката,така че да се мята силно главата на бебето.Сигурна съм,ти не го правиш обаче Grinning
Peace Обаче друг е въпроса докога ще издържиш... newsm53
Виж целия пост
# 5
Пак някоя измишльотина, по тази логика не трябва и да го возиш в количката, защото се друса или да го люлееш на люлка, защото "мозъка му ще стане на боза", боже!!!
Виж целия пост
# 6
И аз преспивам моята хубавица в количката иначе сама много рядко заспива  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
По логиката на тази сестра,която ти го е казала нашето поколение трябва всички да сме с мозъци "БОЗИ"... newsm78,че и това след нас даже!
Виж целия пост
# 8
 ShockedТо по тая логика всички бебета да са с мозъци като боза?!(включ.и ние,защото и нашите майки така са ни полюшвали сигурно)
Глупости са това за мен.Не се връзвай на подобни приказки.
Виж целия пост
# 9
Има нещо вярно в казаното от тази медицинска сестра, защото мен педиатърката ми ми беше дала едни листовки когато се роди Карина и в тях пишеше " Никога не клатете бебето", защото пак там нещо му се увреждал мозъка, но се имаше впред да хванеш бебока и да го разтърсиш яко - това било опасно. Клатенето в количка едва ли е проблем. Аз дъщеря ми я приспивам почти винаги люляйки я в шезлонга.
Виж целия пост
# 10
Никога не съм ги приспивала така , освен когато сме на разходка с количката и си заспят сами. За пръв  път чувам ,че е вредно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Големия си син съм го приспивала в количката и нищо му няма!
Важното е да не са резки движенията, защото тогава наистина може да има сериозен проблем, защото на тази възраст връзките са много крехки и детето се замайва, а понякога се случват и по-лоши неща!
Виж целия пост
# 12
Аз като видях в родилния дом как ги блъскат с количките и ги друсат "много внимателно"  Sick, та едва ли приспиване в количка с бутане напред-назад ще направи някоя беля?!?!?
Синът от втори до към седми месец заспиваше само в количка с люшкане... Все още са му останали няколко здрави мозъчни клетки  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Моето дете заспива само люлеейки се - в нас в шезлонга, навън в количката, няма друг начин да я приспя.
Сега и това било вредно, е то остана ли нещо дето да не е  ooooh!  newsm78
Виж целия пост
# 14
Я си отпусни душата и не се връзвай на подобни УМОТВОРЕНИЯ...   #2gunfire Ей, АМАН от умни глави, язък, че в случая са образовани, вечно трябва да си гледаме по канчетата...  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия