1 месец за безплатно изследване за СПИН за Албена, Златни пясъци, Варна, ...

  • 1 789
  • 19
1 месец за безплатно изследване за СПИН

"От 17 юли до 16 август ще се проведе Национална лятна кампания под мотото „Изследвай се за ХИВ/СПИН – анонимно и безплатно”, съобщиха от пресцентъра на МЗ. Тя се организира от Програма „Превенция и контрол на ХИВ/СПИН”, изпълнявана от Министерство на здравеопазването и финансирана от Глобалния фонд за борба срещу СПИН, туберкулоза и малария. Целта на кампанията е да се популяризира доброволното, анонимно и безплатно изследване за ХИВ, което се извършва с бърз тест, отчитащ резултат в рамките на 10 минути, предаде БТА. В мобилен медицински кабинет от 9 до 13 часа всеки може дори извън населеното място и по време на отпуск да се възползва от услугата. Кампанията ще се реализира в градовете Шабла, Каварна, Албена, Златни пясъци, Варна, Обзор, Слънчев бряг, Несебър, Равда, Поморие, Бургас, Созопол, Приморско, Китен, Царево, Ахтопол и Синеморец."
Виж целия пост
# 1
Благодаря за инфото! Обаче що така-на софиянци тест за хепатит, а на нас-за СПИН? Сигурно сме по- рискова група. Така де-то рускини, то полякини?  Laughing  Laughing  Laughing Мммм? Я кажи?
Виж целия пост
# 2
                    Хе-хе, хвана ме  Hug. Идея си нямам. Случайно четох за сестрите в дир-а, мярнах го, и се сетих, че обещах преди време  Peace.
Виж целия пост
# 3
                    Ех, тез модератори! Сън не ги хваща - редактираха ми заглавието  hahaha.
Виж целия пост
# 4
В ХЕИ целогодишно се прави безплатно изследване за СПИН. Само припомням, в случай, че някой изпусне сроковете на тази кампания Wink
Виж целия пост
# 5
                     Така е, Рони   bouquet. Ето адресите на кабинетите, в които целогодишно можете да се изследвате:

СРИОКОЗ
София
ул. "Враня" No 20
ет. 5, стая 502
тел./факс: 02/833 40 99
Електронна поща: kabkis@siokoz.com


СРИОКОЗ – Студентски град
София
кв. "Студентски град"
ул. "Арсо Пандурски" No 8
ДКЦ 5 (бившата Студентска поликлиника)
ет. 1, стая 15
тел./факс: 02/862 60 79


Център за сексуално здраве
Сдружение „Здраве без граници”
Майчин дом
Ул. „Здраве” №2, кабинет 164
Тел: 02/952 33 99; 952 02 88
Електронна поща: cshbulg@hotmail.com


Национална Потвърдителна лаборатория по ХИВ
София 1233
Бул. „Столетов” 44А
Тел. 02/931 80 71
Електронна поща: kabkis11@yahoo.com

Здравен център на Българска асоциация по семейно планиране и сексуално здраве
София 1504
бул. "Дондуков" 67
телефони: 02/943 46 77; 943 30 52; 943 37 10
Електронна поща: bfpa@online.bg

РИОКОЗ Пловдив
ул. "Перущица" No 1
eт. 1, стая Б–1
тел./факс: 032/ 64 34 36
Електронна поща: riokozpd@plov.net


РИОКОЗ Бургас
ул. "Александровска" 120
ет. 5, стая 38
тел/ факс: 056/ 81 62 57
Електронна поща: kabkis@riokoz-bs.com


РИОКОЗ Варна
ул. "Брегалница" 3
ет. 5, стая 501
(до Токсико-физиологичната лаборатория)
тел./факс: 052/ 63 27 78
Електронна поща: riokoz-vn@mbox.contact.bg
 

РИОКОЗ Плевен
ул. "Княз Александър Батенберг I" 7
ет. 3, кабинет 307
(до Вирусологична лаборатория)
тел./факс: 064/ 80 60 67
Електронна поща: kabkis@riokoz-pleven.com
 

РИОКОЗ Благоевград
ул. "Братя Миладинови" No 2
ет. 1
тел./факс: 073/ 88 76 90
Електронна поща: riokozbl_kabkis@abv.bg


РИОКОЗ Велико Търново
ул. "Никола Габровски" No 23
ет. 5, стая 504
тел./факс: 062/ 61 43 30
Електронна поща: riokoz_vt_kabkis@yahoo.com


РИОКОЗ Стара Загора
ул. "Стефан Караджа" No 10
ет. 1
тел./факс: 042/ 60 41 51
Електронна поща: kabkis10sz@orbinet.bg


РИОКОЗ Русе
бул. "Скобелев" 40А
тел.: 082/ 82 89 64


КАБКИС Пазарджик
ул. "Болнична"15(в сградата на МБАЛ Пазарджик)
ет. 4, ст. 38-39
тел.: 034/ 44 20 81
Електронна поща: kabkispz@abv.bg


КАБКИС Перник
ул. "Брезник" 2
(в сградата на МБАЛ „Рахила Ангелова”-АД)
Минна болница, партер
тел.: 076/60 41 11
Електронна поща: kabkis13@mail.bg
Виж целия пост
# 6
                    Русия е изправена пред голям проблем - една от най-бързо развива … опозитивни майки.

                   
Виж целия пост
# 7
Лигла   bouquet много полезна информация
Мен по скоро ме интересуваше адреса за Велико Търново по други, лични причини
Цитат

РИОКОЗ Велико Търново
ул. "Никола Габровски" No 23
ет. 5, стая 504
тел./факс: 062/ 61 43 30
Електронна поща: riokoz_vt_kabkis@yahoo.com
Виж целия пост
# 8
Важно е да се знае, че инфектираните от HIV лица, които са здрави, могат да предават заразата, както преди още да са се образували антитела, така и след това.
При класическата форма на СПИН /т.е. при напълно развита форма на СПИН най-чести са признаците на пневмония с висока температура и затруднено дишане. Тази пневмония е резултат на опортюнистична инфекция, причинявана най-често от пневмоцитис каринии. Тя може да е проява на туберкулозно поражение. Засягането на белите дробове е най-често в около 75% от случаите.
При част от болните се наблюдават признаци на кожен рак-сарком на Капоши с характерните за него пурпурни петна и възловидни подувания на кожата. При болни от СПИН тя е с тенденция да се генерализира, като обхваща лимфните възли, лигавиците и вътрешните органи. Признаците на саркома на Капоши могат да бъдат самостоятелни или да се съчетават с признаците на пневмонично заболяване.
При голяма част от болните /около 30%/ се засяга нервната система и по-специално главния мозък. Това се дължи или на пряко действие на вируса, или на развитието на различни инфекции. Увреждането на мозъка може да се развива бавно, в продължение на години. По-чести признаци на засягане на главния мозък са: сънливост, депресия, намаляване и загуба на паметта, деменция, частични парализи и др.

Виж целия пост
# 9
                   Според статия от 2003: "официално регистрираните са 432-ма души. По неофициални данни заразените с вируса на СПИН в България са 2300. Повечето от тях дори не подозират". Ето и СТАТИЯта.
Виж целия пост
# 10
                    Данни за СПИН у нас. Данните са от преди 6 месеца. От откритите миналата година болни в България "7 са открити при кръводаряване...2 жени са открити като бременни"  Sick
Виж целия пост
# 11
                   Антиспин кампания днес в Албена
Виж целия пост
# 12
                  "Най-младият инфектиран с ХИВ мъж е на 16 г., а най-възрастният на 61 г. При жените най-младата инфектирана с ХИВ е на 18 г., а най-възрастната - на 62 г. " (из статистиката на 2006-та година)
Виж целия пост
# 13
                     Потресе ме това, което току-що гледах в предаването на Карбовски: болни от СПИН умишлено заразяват или поне не предупреждават за болестта си  ooooh!.
Виж целия пост
# 14
                     Потресе ме това, което току-що гледах в предаването на Карбовски: болни от СПИН умишлено заразяват или поне не предупреждават за болестта си  ooooh!.
Нали знаеш, че и аз , като тебе, съм фен на тази тема. Mr. Green
Това, с умишленото заразяване, не е от вчера или днес, за жалост. Имаше една книга мнооого отдавна, някъде в началото на 90-те. Казваше се "Защо аз"? Авторката е/е била-не знам дали е жива все още-френска журналистка. Наистина, при нея си беше игра на руска рулетка, защото не си знаеше партньорите, но....тя почна точно така да постъпва.  Да спи със случайни партньори, ей така, от злоба...... ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия