Масова практика ли е шофирането в пияно състояние у нас ?

  • 1 325
  • 23
Лично моите наблюдения ,че да .Снощи с очите си видях как порядъчно пиян човек се яхна на колата и отпраши .Мога да кажа ,че почти винаги ,когато около мен има шофьори ,някой от тях е поне на две бири .При това хора, уж сериозни в живота - лекар например .
Виж целия пост
# 1
Масова е. Някои форумки даже се хвалят с това.
Виж целия пост
# 2
Наистина е масово за жалост  Confused
Виж целия пост
# 3
В България нищо няма цена,
така че е нормално и това.
Виж целия пост
# 4
Поне хората, които познавам, не карат пили /карам ги аз Flutter/.
Но гледам по заведенията, че има такива... Става, едва налучква ключалката, ама сяда и кара ooooh! И какъв е смисъла, че аз съм изрядна на пътя? В такъв случай си казваш "Бай, бабо, да не те срещне".
Веднъж карах наши гости, а те на сутринта си дойдоха за колата. Това ще го направя отново. Но мога ли да тръгна да спасявам целия свят?
Не само безотговорно, а и престъпно е да караш пил!
Виж целия пост
# 5
Има решение.

Drink&Drive

Излиза колкото две таксита, да.
Но пък не пиеш карал и колата ти е пред вратата на сутринта.
Хубаво е човек да си плаща за тарикатлъка, ако може не с живот. Свой или чужд.
Виж целия пост
# 6
Хубаво е човек да си плаща за тарикатлъка, ако може не с живот. Свой или чужд.
Абсолютно! А колко малко хора го осъзнават.
Виж целия пост
# 7
За съжаление май да!
Повечето хора си казват "Е какво толкова, аз съм на близо" или пък "От едно малко или една-две бири няма да ми покаже"
Всеки гледа през призмата да не го хванат, а не че става опасен
Виж целия пост
# 8
Май да Sad Почти всичките ми познати шофират на 1-2 питиета. Аз не близвам, ако съм с кола, и без това съм един шофьор, че ако си и пийна, става страшно ooooh! Забелязала съм, че с подпийването, нараства самоувереността - бе к'во толкоз, въобще не съм пиян/а, мога да си карам без ник'ви грижи Crazy И наистина голяма част карат съвсем прилично, явно не им се отразяват две бири на способностите за концентрация newsm78 Но въпросът според мен трябва да е принципен...Защото какво значи - не се отразяват? Един - единствен път ще си недоспал, уморен, гладен, знаеш, че от 2 бири нищо ти няма, ама точно този път ще те хване и ще се пребиеш или ще пребиеш някого Sad
Виж целия пост
# 9
Стана ми смешно, че лекарите са определени като "сериозни хора".

Не съм срещала други с по-цинично отношение към живота.
Виж целия пост
# 10
Маосова практика е. В едно село, в което ходя често, това е нещо съвсем нормално. Майката на мой познат ми се оплакваше една сутрин, че синът й се прибрал толкова пиян, че не помни как е вкарал колата в двора. "Можеше да го глобят!", каза ужасено тя.  Confused
Виж целия пост
# 11
Да,масово е!Познавам доста такива.На единият съм му се карала много сериозно,а той след 8 бири казва,че си преценявал,че може да кара и си било негова работа!На същия му е взимана книжката за алкохол 4 пъти и има общо 2600лв глоби  и това не го спира.Гордее се.
Виж целия пост
# 12
Бях много малка - на 14, когато загубих близък човек. От тези, които редовно карат пияни и смятат, че нищо няма да им се случи. Дотогава не съм си давала сметка колко опасно е поведението им и за тях, и за всички околни. Оттогава съм параноичка. Заплашвам пияния шофьор, че ще се обадя в полицията, предлагам да го закарам до тях, или да му платя такси. В един единствен случай нищо не помогна и пред братовчед ми (подпийналия шофьор) се обадих, за да издиктувам номера му и предполагаемия му маршрут. Той пък вярваше, че полицаите няма да му направят нищо. Остана си само с празните надежди. Аз пък не мога да застана пред родителите му и да кажа "пийнал беше, но го пуснах да си ходи".
Специално за такива случаи не виждам нищо лошо в "натопяването". По-добре да си плати глобата, да си понесе наказанието, отколкото да го погребем или още по-лошо - да почерни съвсем невинни семейства.
Виж целия пост
# 13
масова е.

бях в Рибарица уикенда. ВСИЧКИ пият и карат. ако ченгетата почнат да им взимат книжките, няма да остане един шофьор там.
Виж целия пост
# 14
Да. За съжаление  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия