На къмпинг с бебе

  • 4 933
  • 17
 Здравейте, мами и татковци. Нашият бебок е вече на 11 месеца и смятаме да го водим на къмпинг през лятната ни отпуска. Малко се притесняваме как ще го понесе. Бихте ли споделили вашия опит. Laughing
Виж целия пост
# 1
Завиждам ви на смелостта   Laughing.
Виж целия пост
# 2
Аз предпочитам някой приятен хотел с всичките му удобства, климатици, бани, вани и т.н... Grinning
Мога да ти дам за пример свекърите.От 7-8 месечни са ги водили на къмпинг и нищо им няма.
Но са били оборудвани с голяма палатка с коридор между стаите и винаги са държали отворено за да не се получи парников ефект, който води до топлинен удар.

Пожелавам ви приятно изкарване Peace
Виж целия пост
# 3
И мене ме интересува, най-вече варианта с палатка  newsm41 (щото може и с каравана, нали...) Сега беба е още малка, но догодина и нас това ни чака, та се записвам да следя, най-вече какво е най-нужно, от кое най-много, къде е най-удобно и т.н.
Виж целия пост
# 4
Вие луди ли сте ,бе хора!Страшна почивка ще си изкарате,няма що!
Виж целия пост
# 5
Нас със сестра ми ни водеха по къмпинги и палатки откакто се помним.
Майка ми твърдеше, че това й е много по-истинска почивка от някъде на всичко уредено...
Щом сте ентусиасти - давайте!
Виж целия пост
# 6
Сега се върнахме от Смокиня, малката е на 2 годинки, но точно пред нашата палатка имаше друга с бебе на 10 месеца. Много добре си изкарваха. Бяха с чешка палатка, голяма, която се проветрява добре и може да се спи вътре по всяко време. Бяха си донесли хората храната за бебето. Също така и кошара за спане и количка. Всяка вечер ходеха на кръчма и бебето заспиваше в количката Simple Smile Имаха ток и вода. През деня водата в маркуча се нагрява до гореща така че къпането не е проблем. Бяха вземи басейн и нещо като кошара за игра, но малкия май предпочиташе лазенето в пясъка. Баща му се похвали че откакто са дошли на къмпинга, детето е станало истински професионалист в лазенето Simple Smile

Това е от мен Simple Smile

Миналата година Мая беше на 1 годинка, когато ме беше страх да я заведа на къмпинг, а отидохме на хотел. После искренно съжалявах, детето се чувстваше прекрасно на плажа и в морето Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Водим голямата си дъщеря по палатки от 1.6 г. С мъжа ми сме единодушни, че малката ще последва примера на кака си много по-рано. Смятам, че грижата за бебетата е еднаква независимо дали си в най-луксозния хотел или на полето. Смятам също, че близостта с природата се отразява много добре на децата, независимо колко са големи. Щом сте решили да водите бебето значи имате опит с къмпингуването, избрали сте си подходящо място и сте се снабдили с всичко необходимо. Единстеното, което мога да ви кажа е да си се радвате взаимно /защото децата много бързо растат/, да се наслаждавате на почивката, да следвате интуицията си вместо разни режими и много да се обичате  Hug
Искам да поясня, че не съм някоя фанатичка и до известна възраст крака ми не беше стъпвал на палатки, но сама открих удоволствието, а после видях как благотворно се отразява и на дъщеря ми. Сега с малкото бебе плануваме да ходим на станция все пак, но догодина живот и здраве ... yes пак сме на линия  Hug
Виж целия пост
# 8
Явно зависи от детето.Ние бяхме на бунгала преди няколко седмици с малкото.Като казвам бунгало разбирайте малка къща с вси4ки удобства и лукс.Имаше и климатик.Носихме си кошарата за игра ,коли4ка ,игра4ки,стол за хранене.Е не ,тва беше истински Сървайвър.Никога пове4е с дете на море.На пясъка не можехме да го одържим ,яде миди4ки,фасове ,клонки,водорасли. ooooh!. Набързо се изнесохме,издържахме само 3 дни.
На детето му се сви ду6и4ката ,4е не си е вкъщи да си ходи по любимите места.
Та зависи от детето,ако е кротко и послу6но може,но с дива4е акто нащето не става  Crazy
Виж целия пост
# 9
Witchy, не е до кроткост да ти кажа Simple Smile

Моята мома е доста буйна и самостоятелна. Както си седим пред палатката (а тя на плажа, на 20-30 метра от морето) и туко каже "Хайде мамо, аз отивам къпя в морето" и си хукне нашата Simple Smile
Но на нея и дай пясък и вода и голям кеф Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Вие луди ли сте ,бе хора!Страшна почивка ще си изкарате,няма що!
Peace

Не е ли малко рано за къмпинг? Спрете се бре хора  Stop Има време  Shocked
Виж целия пост
# 11
На уреден къмпинг с каравана включена към водопровод и канализация мога и да си го представя, но на палатка без вода и на общи бани и тоалетни.................... си е жив ентусиазъм Wink.
Виж целия пост
# 12
Вие луди ли сте ,бе хора!Страшна почивка ще си изкарате,няма що!
Peace

Не е ли малко рано за къмпинг? Спрете се бре хора  Stop Има време  Shocked

Никога не е рано за къмпинг  Crazy
Виж целия пост
# 13
Хубаво е детето да се води на къмпинг, още от малко!Моята дъщеря редовно я водя на почивка! 
Виж целия пост
# 14
Не бих рискувала.
На хотел - да  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия