За цитонамазката?

  • 1 731
  • 27
Здравейте майчета,

Искам да Ви питам за цитонамазката....как се прави, кога лекарят ли я назначава след преглед по негово осмотрение и необходимост или аз трябва да я изисквам.....въобще всичко което се сетите......питам защото все още никога не съм си правила, а разбирам май че е много важно!!!
Никой доктор не ми е казвал е трябва да си направя, нито пък сме подхващали такъв разговор....радих преди 7 месеца почти и си мисля дали профилактияно трябва да се направи или лекар я назначава ако е необходимо?

Моля споделете!!!
Виж целия пост
# 1
Цитонамазка ти се полага безплатно веднъж годишно. Хубаво е да се прави всяка година, а след 40г. мисля че беше на 6 месеца. Гинекологът ти дава направление за изследването. Но трябва да си искаш, защото те нашите лекари сами нищо не ти казват  #Cussing out
Виж целия пост
# 2
Между 20-35г е желателно да се прави един път в година, след 35г два пъти. Аз казвам на гинеколога си и той ми взима секрет за изследване. Важно е най-вече за ранно диагностициране на ракови заболявания.
Виж целия пост
# 3
А цитонамазката има ли нещо общо със състояниео на шийката на матката, тоест свързани ли са двете неща....защото примерно ако нямаш раничка на шийката пак ли трябва профилактично цитонамазка?
Виж целия пост
# 4
Не се прави само при ранички, а профилактично, всяка година, всяка жена, без значение раждала или не.
Виж целия пост
# 5
Прави се профилактично не е задължително да има претеснителни симптоми.Полага се да по здравна каса.Можеш и ти да си поискаш сама щом гинеколога ти не се сеща.Моя примерно сам си ми каза че трябва да пуснем и че ми се полага по здравна каса.
Виж целия пост
# 6
Хубаво е да се прави профилактично.Тази година обаче моята лекарка ми каза ,че през 2 години се поемали от касата.
Виж целия пост
# 7
и аз знам ,че се прави профилактично
Виж целия пост
# 8
Цитонамазка ти се полага безплатно веднъж годишно. Хубаво е да се прави всяка година, а след 40г. мисля че беше на 6 месеца. Гинекологът ти дава направление за изследването. Но трябва да си искаш, защото те нашите лекари сами нищо не ти казват  #Cussing out

ЗаЩо гинекологът да дава направление?  newsm78 ИмаШ предвид личния, предполагам.
Виж целия пост
# 9
Вчера бях на профилактичен преглед при гинеколог с направление,направи ми обстоен гинекологичен и мамологичен преглед/по мое желание/ Взе ми и цитонамазка...Но ме изпрати за изследването в МЦ"Лора" и там като оставих пробата,се наложи да платя 7 лв...Мислех си,че е по здр.каса,но уви...
Цитонамазката е желателно да се прави поне веднъж годишно за профилактика на ракови гинекологични заболявания.Ако гинекологът ти не се сети/въпреки,че върви заедно с профилактичния преглед/ ще трябва ти да го подсетиш  Peace
Виж целия пост
# 10


ЗаЩо гинекологът да дава направление?  newsm78 ИмаШ предвид личния, предполагам.

ами защото той взема секрета и дава направлението за изследване в лабораторията, аз няма да се крача" на личния лекар #Crazy
Виж целия пост
# 11
А цитонамазката има ли нещо общо със състояниео на шийката на матката, тоест свързани ли са двете неща....защото примерно ако нямаш раничка на шийката пак ли трябва профилактично цитонамазка?
Да,трябва!Може и да нямаш раничка на шийката на матката,но примерно да имаш някакво възпаление,което се открива с цитонамазката.
Виж целия пост
# 12


ЗаЩо гинекологът да дава направление?  newsm78 ИмаШ предвид личния, предполагам.

ами защото той взема секрета и дава направлението за изследване в лабораторията, аз няма да се крача" на личния лекар #Crazy

Секрета сама ли си го носиШ в лабораторията. То е ясно, че няма да се крачиШ на личния  #Crazy Ама аz преди като ходих с направление, си отивах при гинеколога, той вzемаШе секрет и след няколко дни zвънях да питам zа реzултата. А направление zа гинеколог вzемах от личната. За това се учудих.  Hug
Виж целия пост
# 13
Незнам каква е практиката при твоя лекар. Навсякъде е различно. При моя лекар - аз си нося секрета (но лабораторията е в съседната врата)  , а след това той си  взема резултатите от лабораторията и се чуваме по телефона за резултатите или се ходи ня масто - зависи. Така, че трябва да попиташ как е при твоя лекар.
Виж целия пост
# 14
Незнам каква е практиката при твоя лекар. Навсякъде е различно. При моя лекар - аз си нося секрета (но лабораторията е в съседната врата)  , а след това той си  взема резултатите от лабораторията и се чуваме по телефона за резултатите или се ходи ня масто - зависи. Така, че трябва да попиташ как е при твоя лекар.
Просто по-горе беше писала, че направлението за цитонамазка се взима от гинеколога, а колкото до това дали ти си носиш секрета или не, няма никакво значение. Гинекологът е този, който ПРАВИ цитонамазката, а не дава направление. Направлението ЗА ГИНЕКОЛОГ го дава личния лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия