Пловдив - Стария град къде може да се отседне там?

  • 3 801
  • 21
Моля препоръчайте нещо от собствен опит.
Виж целия пост
# 1
И аз имам питане за Пловдив. Ще бъда там в началото на август. Ако времето позволи, бих искала да обиколя с децата и да им покажа много неща. Въпросът е: Какво  newsm78
Обиколката в Стария град е ясна, но там, освен на ходене по уличиките, на какво можем да отделим време? Децата ми са почитатели на етнографски/исторически музеи, неща "от едно време", природни забележителности... Къде да ги заведа и какво да им разкажа?
Виж целия пост
# 2
Янита, а вие къде ще отседнете?
Виж целия пост
# 3
Още не знам. Съпругът ми ще пътува по работа и ще отседнем в хотела, където ще го настанят, стига да можем да си го позволим Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Според мен добро място за пребиваване, пък макар и в подножието на Стария град е http://www.hotel-sevenhills.com/. Другите хотели в Страия град са доста скъпи (около 200 лв. стаята), а не се предлага кой знае какво срещу тази цена.
В Стария град според мен е задължително да се разгледат музеите (аз харесвам Етнографския), къщите-музеи- Балабанова......, Античния театър, църквата Св.св. Константин и Елена, има галерии (но зависи какво харесвате). За разказите-виж в нета Mr. Green
Имай предвид, че вероятно в началото на август ще бъде доста жежко, така че предвидете вечерни/нощни разходки Laughing. Към тях може да се включи (ако има събитие в този ден) примерно вечерно представление на Античния или Сцена на кръстопът/концерт и от сорта в "Конюшните на царя" (заведение).
Питайте, ако друго ви вълнува Grinning
Виж целия пост
# 5
Миналата седмица бях в командировка и отседнахме с колегите в Севън Хилс.Много съм доволна.

Персонала е мил и любезен, стаите чисти, леглото ми бе удобно  Wink

А закуската беше перфектна,не ти спестяват нищо!
Виж целия пост
# 6
А какви са цените? На сайта им не видях такава информация.
Виж целия пост
# 7
70-80 лв. двойната стая.
Виж целия пост
# 8
Янита, от 30 юли до 3 август в Пловдив има международен фолклорен фестивал, всяка вечер от 17ч. има шествие по главната, а от 8ч. - програма на Античния театър. Ние от 6 години редовно ходим с момата, много е интересно.

Освен това може да се разходите по Бунарджика, до паметника на Альоша, пътят догоре е ок.15 мин. пеша по алеята за автомобили, която започва зад ресторант "Малък Бунарджик", а може да слезете по друг маршрут - по стълбичките през самия хълм. Отстрани са кортовете, а срещу тях има едно капанче с мелби - "Стената".

 Историческият музей още няма да е отворен, ремонтират го, но може да се качите на крепостната стена над Етнографския музей в стария град. И задължително да ударите по едно коктейлче в "Конюшните на царя" или по една торта в кафе "Старинно" (то е срещу църквата "Св.Богородица").

Природонаучният музей (до него води пресечка на Главната от Джумаята) също е добро място (особено в жегите - вътре е хладничко Laughing). А точно срещу него започват едни стръмни улички към Сахат тепе (с телевизионната кула), където е много приятно да се изгубиш, особено ако се намериш в едно барче до лятното кино или в сладкарница "Скалата"Joy.

Младежкият хълм също е приятно място за разходки, вече е доста добре поддържано, но е по-далеч от центъра. За съжаление Детската железница все още не е отворена.

И Градската градина също не е лошо място за разходки, през деня и надвечер детската площадка винаги е пълна с деца, а вечер пускат Пеещите фонтани. И ресторанта до детската площадка, "Сентрал парк" си го бива.

Ако имате желание, може да се разходите до Гребната база, зоологическата градина обаче е жалка картинка, поне в сравнение със софийската.

И навсякъде ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си носете мазило против комари.
Виж целия пост
# 9
Сега се сетих, че като си купих последната кола, в нея имаше карта на Пловдив - оставена от предишния собственик. Довечера ще разгледам подробно предложенията с картата пред мен. Благодаря!
Виж целия пост
# 10
Севън Хилс - 45 лв. единична стая(по-скъпа е за чужденци); студиото около 70 май
Виж целия пост
# 11
Благодаря ти! Ако остане аз да избирам хотела, този ще е !
Виж целия пост
# 12
Виж на какво съм се спряла аз след много търсене и гледане, но още не съм звъняла за цени - http://www.hebros-hotel.com/homebg.html .
Виж целия пост
# 13
Този Хеброс изглежда страхотен!

Сподели какви са цените  Wink
Виж целия пост
# 14

Този хотел е наистина невероятен! Водила съм често гости на града в него, страхотна комбинация между старинен стил и съвременни удобства. Стаите са общо 9, от които две - апартаменти (т.е. с кабинет, в който може да се сложи допълнително легло). По спомен, всички са със спалня, май само една или две са с единично легло, няма две еднакви стаи, повечето са с джакузи. Всъщност, хотелът е от две части с по 4 стаи (едната, вътрешната, е по-нова) има и една стая в двора. В приземието на по-старата (и по-скърцаща, ама така, автентично, някак си Laughing) сграда е ресторантът (не е лош, но има какво да се желае от вентилацията). Има хубаво вътрешно дворче и във всяка от сградите има нещо като салонче, където може да сервират закуската. Но, по последни спомени, цената на стая беше ок.70-80 евро. И не съм сигурна, доколко е удачен за гости с малки деца - има доста ръбове, витринки и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия