според кръванат група

  • 2 079
  • 41
съпруга ми е кръвна група А Rh. /+/ , а аз съм кръвна група А Rh. /-/  при втора бременност, какъв е риска за плода, и какво трябва да направя
Виж целия пост
# 1
При първа бременност е почти нулев,но на всеки 3 месеца се прави изследване за антитела.Поема се от ЗК.
Виж целия пост
# 2
След първото раждане е задължително да ти поставят някаква инжекция до няколко часа,но по-добре питай гинеколога си.
Виж целия пост
# 3
там е работата че още не съм ходила на гинеколог
Виж целия пост
# 4
Рано е още за инжекция,но се поставя ако бебето се роди с Rh+.
В коя седмица си?
Виж целия пост
# 5
там е работата че още не съм ходила на гинеколог
Ами какво чакаш?Отивай и той ще ти каже повече относно притесненията ти..
Ти в коя седмица си?
Виж целия пост
# 6
съвсем в началото-първия месец и след като си нямам оплаквания не ми се ходи на лекар
Виж целия пост
# 7
Еееее,отиди на лекар да установи бременността,да се запишеш на ЖК и там вече ще ти отговарят на всички въпроси...Леко бременеене ти желая!
Виж целия пост
# 8
Ами то се ходи само за установяване на бременност с УЗ.Преглед на мен не сами правили,ако се страхуваш нещо.
Виж целия пост
# 9
ако приемаш съвети, моя е да отидеш на лекар(не знам в коя седмица си, аз за 1 път отидох в 6г.с.), за да установи дали всичко е наред(дали например бремеността е вътрематочна и т.н.), което разбира се ти го пожелавам от все сърце.аз също никак не обичам да ходя на доктори, но сега няма как
Виж целия пост
# 10
не че страхувам , но и незная дали не е рано с първата бременност отидох чак след 3 тия месец,пък и като се чувствам добре
Виж целия пост
# 11
съпруга ми е кръвна група А Rh. /+/ , а аз съм кръвна група А Rh. /-/  при втора бременност, какъв е риска за плода, и какво трябва да направя

И ние сме така. След раждането се изследва кръвта на детето и ако то е с Rh/+/  - в моя случай беше така, се поставя инжекция анти Д - гамаглобулин на майката до72 часа след раждането. И няма проблеми при втора бременност. И по време на бремеността ми направиха едно допълнително изследване на кръв и урина. Но няма от какво да се притесняваш! Wink
Виж целия пост
# 12
Задължително отиди на лекар. Той ще ти обясни най-подробно какви са рисковете и какви изследвания трябва да си правиш през цялата бременност. След раждането ако е необходимо ще ти поставят инжекция. Изследванията се правят почти всеки месец, но това лекар ще ти го обясни.  Това, че ти нямаш оплаквания не значи, че всичко е наред. Случаи като твоя са доста чести и всичко за тях е кажи-речи ясно. И трябва да свикваш, че ще ходиш малко по-често на лекар. Лека бременност!
Виж целия пост
# 13
ами че то и при първата бременност всеки месец ми правиха изследвания,но мисля че първото ми дете е с кръвната група на бащата А Rh+ , мисля защото нямам никъде записано но скоро ще я заведа да я изследват
Виж целия пост
# 14
А поставиха ли ти анти Д инжекцията?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия