Знае ли бебето кога да спре?

  • 717
  • 10
Здравейте момичета!
Моята бебка  е много ненаситна, когато и да й предложа гърда винаги приема. Суче когато я боли корем, след повръщане, за спиране на хълцането, за заспиване. Яде продължително и много на често. Така сме още от началото. Не преливам от кърма, но колкото и дълго да суче винаги слиза по малко. Естествено нямяме никакъв режим. През деня има един по-голям период на сън от 3 часа , през останалото време почти непрекъснато ми виси на гърдата с кратки придремвания , особено вечер. Нощем също се кърмим, но тогава поне си прави 2-3 часови паузи. Чудя се дали това сучене на често не е вредно за стомахчето  newsm78 и дали не е причина за повръщането? Мислех, че може би я прехранвам, но първия месец беше качила 800гр. А от скоро спря да ака - вчера се наложи да й правя клизма с термометър, защото не беше акала 2 дни. А това не е ли признак , че не и достига кърмата? Rolling Eyes И на колко време се прави клизма?
  bouquet
Виж целия пост
# 1
моето знаеше  Mr. Green, аз не съм я махала от гърда тя пуска понякое време или като е заспала дълбоко или ако се е нахранила просто - въпроса е да не се втренчваш в часовник според мен или да не бързаш заникаде - просто си знай че имаш да кърмиш в момента и това ти е задачата
може би има и бебета който трябва да се следят да не прекаляват и да им се взима манджата след 20 минути като са посукали примерно - но при мен сама си пускаше почти винаги
а в самото начало винаги сучат на често - ако искаш да и даваш на пойскване няма какво да те притеснява - то си е още малко човечето има време да си пооправи режима - че има и такива дето до големки си посукват начестичко - имаше статия за даването от едната гърда за да си изяжда докрай най калоричната кърма - нямам време да ти я потърся обаче
Виж целия пост
# 2
Най- важното!!! Ако сте само на кърма бебето може да не ака 7-8 дена и пак не е притеснително. Това значи, че организмът преработва всичко и бебето просто няма какво да изхвърли. В никакъв случай не насилвай нещата с термометри и подобни, защото после ще съжаляваш. Ще свикне да ака само така и ще се видиш в чудо.
А иначе моята 6 месечна бебка суче нощем, денем по 100 пъти, когато и е кеф  и никога не съм и отказвала. ПРсто със сукането задоволява, глад, нужда от близост, от скука суче, от радост, абе за каквото се сетиш все може да се посуче Crazy Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Така е. Моят син също суче много често , при това вече напълно различавам кога суче за нахранване,кога-за успокоение и пр.
За акането не се притеснявай,важното е да пишка често.
Виж целия пост
# 4
И моят малчо суче често през деня , но винаги сам се дърпа от гърдата след 15 -тина минутки . Ние се храним на поискване и на мен не ми прави впечатление. През нощта се буди 2-3 пъти и пак суче.
Виж целия пост
# 5
Много сте мънички още и най-вероятно кърмата ти още не се е регулирала според нуждите на бебка. Не се притеснявай, скоро бебка сама ще си направи някакъв неин режим. Нужно е търпение  Peace. Относно клизмите, моето мнение е негативно. Никога не съм правила на сина ми, въпреки, че и той не ходеше по 3-4 дни. Смятам, че това е противоестествено и може да не направи само в много крайни случаи. Желая ти успех   bouquet!
Виж целия пост
# 6
Аз не мога да те обнадеждя, че ще си изработите режим, защото ние вече 4 месеца и поовиня нямаме такъв и като го гледам мъника май няма и изгледа да си състави. Яде по цял ден, като залепен е, понякога ми действа малко подтискащо това, но какво да се прави. Важното е да е щастлив човека. Моят мъж не ака по цяла седмица и пак се чувства добре, не го мъчи детето с тоя термометър, кърмачетат не акат толкова често. Още повече, че щом суче често, суче по-малко и коремчето има възможност да преработва всичко. Давай го по-спокойно, тя бебка ще си покаже какво й е нужно!
Виж целия пост
# 7
Момичета, благодаря за отговорите. Днес поне мога да се похваля че си акаме нормално. С баткото навремето имахме прблеми с акането и затова аз побързах да я изакам , а и й беше доста дискомфортно. А по въпроса за яденето - не че толкова ме притеснява или ми е проблем че суче толкова начесто, а по скоро не знам дали не се получава един порочен кръг - тя суче известно време, заспива и се пуска, след десетина минути се събужда и започва да плаче , вероятно от колики , за успокоение за пак й давам да суче, тя пак заспива и т.н. Случва се ако заспи все пак да се събуди след около 1-1,5 часа и да повърне (пресечено мляко) , обикновено след това започва да хълца и аз пак й давам да суче. И тя винаги приема. Дали обаче стомахчето не се претоварва?
Виж целия пост
# 8
Мисля, че не се претоварва стомахчето. Моето диване беше същото-сега с носталгия си спомням първите месеци, когато кърмата беше универсално лекарство-против хълцане, колики, успокоително, приспивателно, срещу скука, за по-лесно изакване и какво ли още не. Да, ама порастна хубостника и вече знае много добре какво иска-ако не е гладен не желае да суче! Така че той сам започна да суче по-рядко. И въпреки, че първите месеци е сукал почти непрекъснато няма никакви проблеми със стомаха (засега). Никакъв запек, разстройство, колики и т.н.
Мисля, че това за почивката на стомахчето е валидно само за изкуствено хранените деца, тъй като АМ се смилат по-трудно.
Приятно кърмене! Hug
Виж целия пост
# 9
Това, че не ака не означава, че нямаш кърма...а по скоро както при нас"ленива перисталтика" Искам само да кажа, че не е нормално кърмено бебе да не ака 7 8 дена...и няма такова нещо, че 100% усвоява кърмата.......имахме същия проблем, нормално е бебето да ака на 2 до 3 дена поне веднъж, като дори и това се води, че е малко...1,5 месеца се изаквахме с терометри и сапунчета...после почна сама да си ака...и сега вече сме на 5 месеца и  ака по 2 пъти на ден сама..само че след тая терапия със сапуна и термометъра на 3,5 месеца и дадох сок и нещата се оправиха...с друго не съм захранвала, но соковете ни помогнаха да ака редовно и да престана да й бъркам в дупето. Само за информация имахме период в който не беше акала 6 дни, след като я изаках със сапунче излязоха толкова акита и с такава миризма, че направо се ужасих....така чееее това за пълното усвояване, ми идва малко ала бала, като видях за 6 дневно неакане на кърмаче какво количество ако излезе....и да излезе си рядко и жълто, нооооо в огромно количество...и като си помисля, че е седяло в корема на бебка 6 дни...Sad Това беше причината да почна да я изаквам на 2 3 дни и количеството аки..си беше нормално...
Виж целия пост
# 10
Mоята мома сучеше по саштия начин по 40 мин.сега вече само по 10 мин.и сама пуска .Знам че всички тук са за храненето на поискване но ние сме на 6 кармения през 3 часа до сега не сме имали проблеми с акането.Дано бебо да се оправя и да не ти се случва друг пат Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия