Избор на дървена кошарка

  • 1 899
  • 17
Здравейте, момичета:)

След месец чакаме нашето първо бебче и в момента сме на вълна избор на кошарка.Спрели сме се на дървена, такава, която се трансформира в юношенско легло по-късно.Мислим и скрин с плот за повиване към нея да си вземем.
Едно обаче, се чудим дали да е с люлка или не.На мен ми се вижда по-удобно вечер примерно да се полюлее бебето, но в момента чета една книга на един БГ педиатър, който съветва кошарката да не е с люлка, защото бебета привиквали към този навик и на по-късен етап това изигравало на майките лоша шега.
Много моля за съвет от Вашия практически опит момичета, както и ще съм благодарна да споделите марка и фирма, от която сте доволни.Ние за момента в Бургас сме гледали на Арбор-Асеновград без люлка, на една Старозагорска фирма с люлка и в тукашния магазин Щтъркела Пикио модел.
Благодаря Ви предварително за споделеното мнение!
Виж целия пост
# 1
Вземете си такава, на която и се махат колелцата и ако искаш може да стане на люлка.Ние сме с такава и никога не съм махала колелата, но пък знаех, че ако реша няма да има проблем.
http://www.pierro-bg.hit.bg/Untitled-pierro-l.htm нашите мебели са от тук
Виж целия пост
# 2
http://www.dibobg.com/products.html - разгледай ги. Много съм доволна-добро качество на прилични цени.
Виж целия пост
# 3
Не мога да дам компетентно мнение за люлката, защото нашето няма такава приставка, но определено е супер удобство леглото да има колелца. Може да го местиш из стаята, където ти е нужно. Аз го доближавам до спалнята ни за през нощта, за да мога да завивам госпожицата, или пък да й давам бибата, когато си я търси. При кърменето в началото също ще ти бъде по-удобно леглото на бебето да е близо до теб.

Не мисля, че е чак толкова страшно пристрастяването към люлеенето. Децата са различни, някои дори не обичат да ги люлеят. Моята госпожица по едно време не искаше да я приспивам на ръце (за съжаление този период отмина...), искаше си в леглото.

Нашето креватче е от Мебел Джен, много съм доволна. Това е модела, но в тъмен цвят. Креватчето е стабилно, от бук, а не от талашитени плоскости каквито са моделите на Дибо.  Гледала съм и моделите на Арбор, но в сравнение с Мебел Джен изглеждат недоизпипани. Пък и решетката, която се маха е по-добре измислена от Мебел Джен, т.е. на механизъм. Тази на Арборското креватче се сваляше с два винта отстрани, което лично на мен не ми хареса.

Успешен избор на най-красивото креватче за новия живот!  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Моето е на Арбор. Давам ти линк. Предимствата цитирам от друга тема, в която писах скоро:

Цитат
Купих на Арбор и искрено препоръчвам, защото:
- естествен материал - чам (няколко цвята - според лака)
- от всички страни е с решетка - ако искаш слагаш обиколник, ако не - става кошара
- три нива
- чекмедже за дрешките - на ролери - леко и безшумно
- колелца от пластмаса - за преместване из къщи
- става на люлка (като се махнат колелцата) - има дъгообразни дървени елементи - много стабилно при това - и да искаш няма обръщане
- като се махнат дъгите за люлеене - имаш стабилно стандартно легло на крачета
- ползвам го и като кошара - не само за спане
- има варианти 120/60 и 140/70
Плюс това предния панел се маха и цената в магазина беше 150 лв.

http://911.bg/a2/offers.asp?m=6&id=5168&grid=27610

пп Ползвала съм люлката няколко пъти, когато е имало проблем със заспиването - много ми помогна, но и аз мисля, че не е добре да привиква така да заспива...
Виж целия пост
# 5
Tatalina,от къде взехте вашето креватче,и с какви размери е че нещо неможах да разбера в сайта им?
Виж целия пост
# 6
Размерът на нашето креватче е 70/140. Поръчахме го (заради по-тъмния цвят) от един магазин в Стрелбище. Не му знам името. Намира се срещу входа на Южния парк откъм ул. "Нишава". Но предполагам, че ако звъннеш в Мебел Джен ще ти кажат с кои магазини в София работят.
Виж целия пост
# 7
Благодаря  bouquet
И още един въпрос,спомена че решетката се маха с механизъм,как по-точно?Аз гледах една кошара(не помня на коя марка)на която решетката се маха с винтове цялата и трябва после и на нея да и търся място,това не ме устройва,искам просто да си се сваля на долу.Вашата такава ли е?Дано си ме разбрала какво питам,че малко объркано стана.
Виж целия пост
# 8
Да, точно такава е решетката на нашето креватче. Сваля се до определена степен, достатъчно, че да си взимаш бебето и т.н. Едва ли ще мога точно да обясня механизма на сваляне... от двете страни има специални улейчета (някаква метална приставка) и по тях се смъква решетката до определеното ниво и после се вдига до горе.
На креватчетата на Арбор, които гледах цялата решетка се махаше по начин, който ти описваш, което е супер неудобно. Аз затова се отказах от тях и поръчахме от Мебел Джен. Верно, че са малко по-скъпи, но си заслужава.
Виж целия пост
# 9
С риск да стана досадна,последно питане Mr. GreenА колелцата могат ли да се свалят,и да става стабилно т.е.неподвижно креватче?
Виж целия пост
# 10
Ние взехме кошара без люлка (общо взето поради същата причина) и шкафче на Арбор и сме доволни. Peace
Виж целия пост
# 11
Да, колелцата могат да се свалят, когато пожелаеш. Както и да се слагат на креватчета, които нямат, стига моделът да го позволява, разбира се.
Виж целия пост
# 12
Нашето е Глюк -полско от бук, много съм доволна
Виж целия пост
# 13
Момичета благодаря Ви на всички за споделените мнения.Аз обиколих в Бургас и общо взето изборът не е голям.
http://www.avmebeli.com/aleksl.htm
Ето тук е кошарката, която масово се предлага.
Това обаче, което ме притеснява е, че наистина предната решетка не се сваля на механизъм, което явно е доста неудобно.
На Мебел Джен няма вносител в бургас или поне аз не успях да открия Cry
Виж целия пост
# 14
Само ако може да отбележа - понеже и аз клонях към този модел. Ако не се лъжа е с механизъм за люлеене (хоризонтално). Провери дали се "законтря", понеже имаше модели при които нямаше такава опция. Тогава и най-малкото движение на детето задействат люлеещия механизъм.  Ако спи и се завърти - става кофти, защото може да се събуди от "морското вълнение"  Grinning
Иначе е хубава и практична  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия