Кога и как се избира педиатър?

  • 768
  • 8
Мили майчета, ще съм много благодарна, ако ме осветлите по горния въпрос. Предстои ми раждане горе-долу всеки момент и бих изкала да имам информация още от сега. Също ще съм много благодарна, ако ми препоръчате някого - живея в София, жк Разсадника, + координати и също каква точно е процедурата по избора.
Весел ден!
Виж целия пост
# 1
Здрасти. Аз се поинтересувах за педиатър в началото на 9 месец. Хубаво е да говориш с него още преди да родиш, защото след това като се върнеш в къщи от болницата до 24 часа той трябва да ви направи домашно посещение. А тогава ще си толкова ошашкана, че ще се чудиш кое първо да правиш.
Сега конкретно. Аз живея в западен парк (пак е в района) и съм при д-р Гергана Георгиева, работи в 3 градска болница и засега съм много доволна. Много мами ми я бяха препоръчали и от форума разбрах за нея. Ето ти тел: 921 15 23. Четни - сутрин, нечетни следобяд. Много е отзивчива, винаги мога да я търся по мобилния и изобщо съм доволна.
Виж целия пост
# 2
В началото на деветия месец си избрахме педиатър, отидохме и се запознахме с нея и се уговорихме когато родя да й се обадя. Добре е да го направиш преди да родиш, защото трябва да те посети в дома ти до 24 часа след изписването.
Виж целия пост
# 3
Направи го предварително!Не като мен от родилният дом да се чудиш от къде да намериш педиатър Embarassed
Виж целия пост
# 4
Живея в Красна поляна, педиатъра също, препоръча ми го моята акушерка /в послдствие се оказа познат на наши приятели-жената е работила с него като мед.сестра/. Казва се Д-р Иван Стаменов, работи в 3-та градска, медицински център "Здраве", много съм доволна от него! Запознахме се с него кагато се прибрахме от родилния дом и той дойде, но това гоо беше уредила предварително акушерката.
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите, майчета! Ето, оказа се, че даже малко съм закъсняла... Само още нещо искам да попитам - някакви документи трябва ли да имам предварително - от GP или други, с които да избера съответния педиатър? Или няма нищо общо със ЗК и при всяко посещение се плаща? Ако е така - каква сума горе-долу? Въобще не съм наясно...
Виж целия пост
# 6
Нашия педиатър е и джи пи и единствено купих и попълних формулярите за избор на личен лекар. След това купих и личен картон за малкия.
Виж целия пост
# 7
Преди да излече актът за раждане и съответно ЕГН-то на детето не се изискват никакви документи, а след това се купува Формулар за избор на личен лекар и попълнен се дава на лекаря. За плащането - зависи от лекаря. По принцип децата са освободени от потребителска такса и примерно нашата лекарка не ни е взимала нито лев, въпреки че съм й предлагала, но нали знаеш- зависи от лекаря. Обикновено за частни посещения взимат 15 - 20 лв.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: albenadi
Здрасти. Аз се поинтересувах за педиатър в началото на 9 месец. Хубаво е да говориш с него още преди да родиш, защото след това като се върнеш в къщи от болницата до 24 часа той трябва да ви направи домашно посещение. А тогава ще си толкова ошашкана, че ще се чудиш кое първо да правиш.
Сега конкретно. Аз живея в западен парк (пак е в района) и съм при д-р Гергана Георгиева, работи в 3 градска болница и засега съм много доволна. Много мами ми я бяха препоръчали и от форума разбрах за нея. Ето ти тел: 921 15 23. Четни - сутрин, нечетни следобяд. Много е отзивчива, винаги мога да я търся по мобилния и изобщо съм доволна.


Под това само се подписвам Grinning
И моето дете е при д-р Георгиева-доволна съм!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия