Сядане на три месеца и половина

  • 659
  • 14
Мойта мацка се надига и иска да седи.  Струва ми се адски рано за това. Има ли и при други бебета такива ранни мераци?  Дали да я оставям в полуседнало положение или по-добре не.
Виж целия пост
# 1
Не се препоръчва бебетата да сядат до навършване на 6-месечна възраст!По-добре я остави да лежи,да не стане така,че после да си имаш проблеми заради едното сядане.Изчакайте още 3 месеца,пък тогава сядайте!Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не се препоръчва бебетата да сядат до навършване на 6-месечна възраст!По-добре я остави да лежи,да не стане така,че после да си имаш проблеми заради едното сядане.Изчакайте още 3 месеца,пък тогава сядайте!Успех!  bouquet

 Peace Напълно съм съгласна!
Виж целия пост
# 3
По добре не я слагай да сяда  Naughty
Повечето ортопеди препоръчват това да стане към 5-6 месец  Peace
Виж целия пост
# 4
Това не е съвсем така. Бебето можеш съвсем спокойно да го придържаш  в седнало положение за 5 мин например няма никакъв проблем, особено щом проявява желание. Проблем може да се получи ако го държиш така с часове всеки ден!
Действай смело Hug
Виж целия пост
# 5
Аз мисля,че вече можеш да я возиш в количката полулегнала,но за сядане е твърде рано PeaceИ моята дъщеря започна да се набира нагоре и от края на 3 месец вече си седеше полулегнала,а едва сега се учим да сядаме Hug
Виж целия пост
# 6
Почти всички бебоци на тази възраст проявяват интерес към околните предмети и изобщо към света около тях.И за това се навдигат и имат от рано мераци да сядат.Но моя съвет е да не я слагаш все още в седнало положение.
На 6-месеца е периода в който ортопедите препоръчват да седи едно бебче.Не си прави експерименти.... Peace
Виж целия пост
# 7
Твърдо не !!!
Виж целия пост
# 8
Не, не й давайте да седи поне до 5м и малко (поне). Сега, ако седне на 5 - самостоятелно, без да я обграждате от възглавници и тем подобни глупости - ок.

Гръбнака има S образна форма. Това "изкривяване" се образува по следния начин:

В първите три месеца се образува горната част на S-a - тогава бебето започва дадържи главичката си изправена.

При вторите три месеца се формира долната част на S-a - тогава укрепва кръстчето и няма опасност от изкривявания или други "повреди".

 Peace


Виж целия пост
# 9
Всички мъници минават през този етап. Слагай я за много мъничко в скута си, но не повече.
Виж целия пост
# 10
И ние сме така,но е доста рано.
Виж целия пост
# 11
Никакво сядане  Naughty Има време Wink
Виж целия пост
# 12
Да, повечето бебета са с ранни мераци, но е още много рано. Бебето се слага да сяда след навършени 6 месеца,  а момичетата дори след 7 м. Моята я сложих на 7 и се научи да сяда точно за 1 седмица без да я подпирам с възглавници, направо в столчето за хранене. Тя просто беше готова. Всяко нещо с времето си.
Виж целия пост
# 13
Всички мъници минават през този етап. Слагай я за много мъничко в скута си, но не повече.
Peace
Виж целия пост
# 14
Не, още е много рано Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия