Вече не се кърмим

  • 486
  • 9
От няколко дни вече не съм в редиците на кърмачките.
Още докато беше бебе като си помислех, че един ден няма да го кърмя и няма да го виждам как сладко се е гушнал в мен и суче, направо ми се плачеше. За мен това е най-милата картинка и винаги като видя майка да кърми детето си нещо в мен трепва. Но всичко мина много плавно и постепено и в момента и двамата се чувстваме добре  Grinning.

Накратко как стана. До годинката не бях заместила хранене и го кърмех около 5 пъти на ден /още от бебе не ядеше през нощта като изключим някои периоди/. След като навърши 1 годинка започнах постепено да замествам кърменията /горе долу с по 1 на месец/, с което и кърмата ми намаля. В същото време въведох и повечето от храните за след годинка като прясно и кисело мляко и др. Накрая остана само вечерното кърмене, което отпадна почти от самосебеси преди няколко дни. Онзи ден му дадох само мляко от шише, Марти започна да пие, но по средата го остави и си поиска да суче, аз му дадох, той смукна 2 пъти и се отказа. Оттогава не си е искал повече.
Чувства се добре, не е нервен или неспокоен, даже напротив в момента е в много добър период. На мен гърдите не ми се наливат и нямам нужда от цедене или от лекарства. Всичко мина толкова плавно и постепено, че и двамата имахме време да го приемем.

Щастлива съм, че кърмих детето си толкова време /1 година и близо 4 месеца/  Heart Eyes. Това за мен винаги ще останат едни от най-милите моменти и топли спомени, чувсто, което не мога да сравня с нищо друго.
Благодаря ви от сърце за съветите, за опита, за подкрепата. Без вас нямаше да се справя. Благодаря ви   bouquet   bouquet    bouquet
Виж целия пост
# 1
Поздравления!
Виж целия пост
# 2
 Браво на теб! Аз така и не изпитах това удоволствие, за което всички говорите! Все кърменето е съпроводено с някакви проблеми! Затова, поздравления за дългото кърмене и безпроблемното отбиване!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Браво и от мен Hug
Аз все още кърмя/син ни е на 1г и 7мес/, въпреки че ми се иска вече да приключвам..обаче беб сякаш усеща и в последно време вместо да разрежда цоканията ги зачестява Rolling Eyes
Единствено съжалявам че захраних на 8мес. Ако имаме второ със сигурност и аз ще захраня след годинката Peace
Миналата седмица пробвах да му дам АМ, но изпи само 30мл и ме потърси Mr. Green..не знам самото мляко ли не хареса..ще пробвам и с друго-при вас как беше?
Виж целия пост
# 4
Браво !!! Прекрасна маика на здраво беб4е !!!    bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 5
Написала си го много красиво.Благодаря ти...Вече копирах избрани фрази и ги пратих на приятелки...Онези,който всеки път ме питат още ли кърмя и след положителния отговор изсъскват ,че явно съм луда...Да,луда съм от удоволствие... Peace
Виж целия пост
# 6
Браво, поздравления smile3501
Виж целия пост
# 7
Поздравления и от мен. Hug Hug  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 8
Поздравления и от мен Peace
А как точно спря да кърмиш? Взе хапчета, или кърмата сама си спря  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Написала си го много красиво.Благодаря ти...Вече копирах избрани фрази и ги пратих на приятелки...Онези,който всеки път ме питат още ли кърмя и след положителния отговор изсъскват ,че явно съм луда...Да,луда съм от удоволствие... Peace
newsm10 newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия