За кърменето,завистта... и едно загубено приятелство?

  • 2 507
  • 48
  Мили мами,изпадали ли сте и вие в подобно положение,ако не,просто ме подкрепете,защото се чувствам много зле от следната ситуация.
  Имахме много добри ,даже страхотни приятелски отношения с нашите кумове.Толкова приятни спомени,весели сутуации,много общи теми за разговор и т.н.имах чувството,че това ще е така завинаги и нищо няма да го развали.Тука трябва да спомена,че и те си имат детенце,с година и 2 месеца по-голямо от нашето,което за съжаление много боледува,всеки месец почти е на антибиотици,вкл.и през лятото и като цяло имат много тревоги с него.Не спят почти,много са напрегнати и изтормозени.Кумата ми много искаше да го кърми,но поради липса на правилна иформация за кърменето,късмет или каквото и да е,не успя изобщо,а и мъника не щеше да суче.Мога да кажа,че тя е много добра и отговорна майка и много съжалява,че така се е получило.
  Когато родих и аз минах през много трудности,свързани с кърменето(хранене чрез изцеждане,на косъм от мастит,кърмаческа стачка) и чак около петия месец мога да кажа,че си отдъхнах и взех да изпитвам удоволствие от него.Моята кума и приятелка през това време на трудности ми беше подкрепа и като цяло отношенията ни тогава бяха много добри.
  След като се оправиха нещата и си отдъхнах от трудностите,дори съм споделяла с нея колко съм спокойна и удовлетворена вече,че детето расте спокойно и здраво,дори не усетихме как му израстнаха първите зъбки,изведнъж тяхното отношение коренно се промени.Започнаха да ни отбягват,не ни се обаждат,ако случайно съм ги виждала някъде се държат горе-долу нормално.но все някакви странни въпроси ми задават от типа на:"много май съм отслабнала","бледа съм била"(като причината е кърменето,което изтощава),но това не е вярно,а и аз се чувствам по-добре от всякога.А,и че съм май прехранвала малкия,като съм го кърмила на поискване,дали не било вредно,защото нейното детенце на годинка било колкото моето на 7 месеца.
  Ей такива ситуации,изобщо нещата много се изродиха.Вече ми е неудобно да споделя с нея неща от живота ни с бебето,защото те обикновено са положителни и трябва ли да се чувствам виновна,че в момента сме добре,а при тях нещата не вървят,в крайна сметка животът е не само розов,ще дойдат и по-трудни моменти,не мога ли да се наслаждавам засега на добрите.
   Незнам дали отношенията ни имат надежда да се оправят,по-скоро не.Днес имахме годишнина от сватбата,честитиха ни я с един много "постен" sms  Sad
Виж целия пост
# 1
  Shocked Ама ти верно ли мислиш , че отношенията ви са станали такива заради завист породена от кърменето ти  #Crazy
 Боже народа изтрещя  ooooh!
Виж целия пост
# 2
  Shocked Ама ти верно ли мислиш , че отношенията ви са станали такива заради завист породена от кърменето ти  #Crazy
 Боже народа изтрещя  ooooh!
Виж целия пост
# 3
На мен не ми се струва невероятно... понякога разминаването в родителския избор може да стане причина за разваляне на отношения. Но е възможно да има и други причини за такова охлаждане - и наистина изглежда по-вероятно да е нещо различно, а не конкретно ситуацията около бебетата.
Виж целия пост
# 4
Съжалявам, че отношенията ви са поели негативна насока. Ако наистина причината за нейното държание е завист, то тогава не ти трябва такова приятелство. Истинските приятели се радват един за друг, дори и те да са в кофти ситуация. И все пак се надявам да не е това и да си изясните нещата колкото се може по-скоро.
Виж целия пост
# 5
да ти кажа възможно е отношенията да са тръгнали в тази посока защото на вас ви  е добре а на тях не
и понякога когато хората са напрегнати и изтощени и имат проблеми им е трудно да слушат как другите са много добре и е възможно да проявят тази завист за която намекваш
но най добре за теб и нея и вообще за душевния ти мир / съдя по себе си защото аз много си пазя моя/ е да се отдръпнеш от нея за известно време и да се събираш с хора които ти носят и споделят положителни емоции и не е необходимо да се оправдаваш и да се чувстваш неудобно че всичко ти е наред и че си щастлива
просто се наслаждавай на тези моменти

Виж целия пост
# 6
На твое място, независимо дали кърменето е причината за разрива във вашите отношения, аз бих предприела крути мерки - право куме в очи! Бих повикила кумата на интимен разговор, за да се изяснят причините за тези промени и бих се постарала да се оправят нещата.

... е да се отдръпнеш от нея за известно време и да се събираш с хора които ти носят и споделят положителни емоции...

Може би е така, но все пак кумовете, които вероятно биха били и кръстници на детето, са избрани за цял живот! Не бързай да се отчуждаваш преди да си се опитала да изясниш положението! Това е моят съвет! Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Доста е налудничево да си мислиш ,че промяната в отношението е заради кърменето.
По-добре търси друга причина.
Виж целия пост
# 8
Доста е налудничево да си мислиш ,че промяната в отношението е заради кърменето.
По-добре търси друга причина.
Не съм 100% сигурна,но това единственото,което ми идва наум.Знам,че тя много желаеше да кърми,пък и не сме имали никакви конфликти,по принцип не сме общували през последните 3 месеца,за да има някаква основателна причина за такова отношение.
На твое място, независимо дали кърменето е причината за разрива във вашите отношения, аз бих предприела крути мерки - право куме в очи! Бих повикила кумата на интимен разговор, за да се изяснят причините за тези промени и бих се постарала да се оправят нещата.
  Те отбягват всякакви срещи и разговори с нас.Последния път,когато трябваше да се видим,ме оставиха да ги чакам час половина с детето и накрая не дойдоха.На мен вече ми става неприятно да ги търся.
  Съвсем скоро се местим в друг град и те го знаят,затовасигурно нещата ще останат така за съжаление.
  За с
Виж целия пост
# 9
  Shocked Ама ти верно ли мислиш , че отношенията ви са станали такива заради завист породена от кърменето ти  #Crazy
 Боже народа изтрещя  ooooh!
Десика,това май е прекалено рязко изказване за ситуация върху която имаш съвсем бегъл поглед.
 
  Възможно е да не става дума само за кърменето,но имам вътрешното усещане,че и то е намесено.Няколко пъти кумът ни е споменавал,че ако се кърмиха,нямаше да имат подобни проблеми с детето.Дори съм чувал да упреква кумата,че не е направила достатъчно.
  Ако пък имаше друг конфликт,незнам какъв трябва да е той,ще трябва да е нещо голямо,за да породи такова отношение,ние не се познаваме от вчера.Пък и бягството от разговор ме навежда на мисълта,че е нещо за което е неприятно да се говори.
  Оф,незнам,незнам...  темата май е за клюкарника...
Виж целия пост
# 10
Аз пък не смятам че е налудничава идеята, че кърменето е в основата.

Мога да споделя подобен опит. Забелязвам, че въпреки че не говоря ЗА кърменето пред приятелки, които са имали неуспех в него по една или друга причина, самият факт, че още кърмя дъщеря си предизвиква коментари от тяхна страна без причина. Истински ме огорчава критиката им и скептицизма им, да не кажа подигравателното отношение, по повод храненето на детето ми, при положение, че аз проявявам тактичността да не изтъквам предимствата на кърменето пред тях.

И тъй като кърменето както се знае е не само хранене, а и начин на живот, е напълно възможно твоята кума да чувства драстични различия в схващанията ви и ценносттите ви. Не бих го нарекла завист, но е някакво чувство за непълноценност, която можеби хора в нейната ситуация изпитват и не могат да се преборят с него. Което е жалко, разбира се. Но не се самообвинявай за това, а наистина гледай да се виждат с хора,които ти носят само положителни емоции. Аз така правя!!! Успех!

Да не говорим, че и моето дете е "прасе", както се изказа една "добра" приятелка. Питах я дали ако беше на АМ щеше да е по-малко пухкава според нея?!
Виж целия пост
# 11
И аз мисля, че може да има нещо общо и с кърменето. При нея не се е получило и може би я упрекват или пък се чувства виновна.
Има и друго. Пишеш, че скоро ще се местите в друг град. Може и това да е причина. Спомням си, когато най-добрите ни приятели ни казаха, че заминават за чужбина. Чувствах се ужасно, сякаш част от живота ми си отива, не можех да преодолея мъката си. Радвам се много за тях, но все още ми липсват, особено на празници.
Щом сте близки, поговорете си по женски. Дано се изясни ситуацията.   bouquet
Виж целия пост
# 12
Докъде може да доведе вманиачаването само Simple Smile
Аз лично бих разредила контактите си с обсебен на каквато и да е тема човек, защото се уморявам да слушам едно и също. Може да помислиш и над това Simple Smile Ако пък наистина просто ти завижда за това - няма смисъл да се ядосваш, че не се виждаш с нея Simple Smile
Виж целия пост
# 13
ronja,благодаря за подкрепата.

Докъде може да доведе вманиачаването само Simple Smile
Аз лично бих разредила контактите си с обсебен на каквато и да е тема човек, защото се уморявам да слушам едно и също. Може да помислиш и над това Simple Smile Ако пък наистина просто ти завижда за това - няма смисъл да се ядосваш, че не се виждаш с нея Simple Smile
Cygnus,знам,че може би такова нещо е станало.В началото в еуфорията,в която се намирах след стреса ,който имах преди това,може и вманиачена да съм изглеждала.Това го осъзнах и после дори спрях да коментирам тази тема,защото знам,че не е приятно да слушаш някой колко е щастлив,когато на теб ти се реве.Но това пак не ми помогна да се подобрят нещата.
 Всички грешим и не сме съвършени,съжалявам,ако съм я засегнала,не е било нарочно,но как да и заговоря за такива неща.
Виж целия пост
# 14
При мен имаше нещо подобно, но не дотам - братовчедка ми, която с първото дете не можа да кърми, а второто избра да не кърми - един ден ми каза - ще ти съсипе бюста! Не сме го коментирали изобщо, в добри отношения сме, но вероятно поне на подсъзнателна основа на нея й тежи! Пък бюстът е последното нещо, за което мисля. И без това не кърменето, а бременността още ми го съсипа - и кво от туй! Нали и аз и бебка сме щастливи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия