Нямам достатъчно кърма за вечерното кърмене

  • 649
  • 9
Елизара е вече почти на 4 месеца и от 1 седмица за вечерното кърмене (към 21-22 ч) нямам достатъчно кърма. През деня се храни добре, по 5-7 пъти/ден. Следобяд и давам да суче и от двете гърди, но вечер не и стига. Преди 5-6 деня за първи път се разрева на гърдата, защото не и пуска. Принудих се да извадя от фризера 50мл кърма, само да се успокои. Снощи още от слагането на гърдата започна едно дърпане, ядосване и нервен рев. Подържахме я около 1 час, за да се събере мляко, през който 1 час аз изпих поне 1,5 течности. След това, започна да суче, но беше толкова грогясала, че заспа бързо и според мен гладна. За всеки случай бях размразила и кърма, която в последствие изхвърлих.
Моля ви дайде съвет - какво да правя с вечерното хранене - изобщо не искам да я дохранвам. Дали да размръзявам кърма и да давам с лъжичката или да я оставям да заспи гладна и след това през нощта да я будя да яде. И последното не ми се иска да го правя, защото тя си спи много хубаво от 22 сутрин до 8 ч и на сила да и правя нощно хранене хич не искам.
Предварително ви благодаря за съветите.
Виж целия пост
# 1
Саня, аз имах лактационна криза, когато Гого бе на 3 и половина месеца. Пих БГ лактогонен чай, плюс по-често слагане на гърдата, през около два часа. Дори и да нямаш вечер достатъчно мляко е важно да я слагаш, зада стимулира . Щом не кърмиш нощем, може да се опиташ да цедиш около час след последното кърмене, пак с цел стимулация.
Тук ще ти дадат много съвети как да се справиш с поблема.Аз далеч не съм специалист, но все пак кърмя все още, а тръгнах на работа когато той бе на 4 месеца и минахме през всички, ама всички кърмачески неволи. Исках само да ти пожелая търпение и кураж, ще се справиш.  Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей,
и аз усетих преди време, че вечер не стига и се усетих, че нощите преди това почти не сме яли, така реших, че нощното хранене е задължително и когато се ръзмърдваше през следващите нощи, му давах да суче, така той стимулираше лактацията и за през деня.
все още се кърмим без проблеми

живи и здрави!!! и късмет Simple Smile
Виж целия пост
# 3
А успяваш ли да поспиш следобед? При мен това върши чудеса..
Виж целия пост
# 4
А успяваш ли да поспиш следобед? При мен това върши чудеса..

Eeeeeeeeхххх, мечтиии... Rolling Eyes Навремето с голямата успявах....
А сега по повод на това че изобщо не мога да почивам - гледам 2те, ходя на работа и нощем става бебка на 3-4 часа - нямам много кърма...
Виж целия пост
# 5
Аз също нямам във вечерните часове, слава богу вече започнахме със захранването и това което правя е да заместя кърменето в 18:00 или с адаптирано мляко или сега пробвам вече с малко оризова каша с ам, целта е в 21:00 да имам достатъчно за да се нахрани и заспи спокойно. И на мен не ми се искаше да е така като се има в предвид че правя така от 4-5 месец, е не винаги, според зависи. Но вече сме големи и нуждите се увеличават, а кърмата не. При условие че имаш изцедена кърма , давай нея + кърмене евентуално. И вечер ще имаш повече. Незнам, аз цедях да ми се увеличи кърмата, давах му доста често да суче да стимулира ама си беше голямо мъчение през 1 час кърмене, то не можеше и да се събере достатъчно. За това е по добре да се попрескача кърменето към 18 за да се посъбере кърма за вечерното хранене. Аз така постъпих. Ти си прецени какво да направиш. Peace
Виж целия пост
# 6
 Здравей.
 Аз съм с малък стаж в кърменето, но съм забелязала, че вечерното кърмене върши страхотна работа за лактацията.  Например може да придърпваш спящото бебе на гърда да суче, то даже не се събужда. Може би ще ти е по-лесно ако бебето спи при теб и кърмиш легнала. Може да опиташ, поне едно кърмене през нощта или рано сутрин.
 Ако даваш вода, може и нея да спреш и да слагаш бебето по-често през деня да суче. Не пропускай хранене, за да се събира кърма, така кърмата намалява. В библиотеката има страхотни статии.
 А може и бебето да има криза на растежа и затова да киселее вечер и да не стига млякото. Отново решението е често поставяне на гърда и нещата се нормализират за няколко дни.
  Можеш да прочетеш някои статии в библиотека, на мен много ми помогнаха.  Успех.  Hug
Виж целия пост
# 7
При нас положението често е същото. Аз дори съжалявам, че нямаме вече нощно хранене  Shocked, защото то е най-добрата стимулация. Преди месец-два и аз правех както усмихнатата Таня Генова казва  Wink Когато смятах, че не се е нахранил достатъчно в 21ч., го вдигах в 24ч. /той си спеше непробудно/ и го кърмех. Колкото хапне - толкова. Сега вече не го вдигам, но ако е заспал гладен, сам се събужда през нощта - в 1ч., в 4ч.... когато реши. Това се случва 2-3 пъти седмично, а в останалото време спи цялата нощ. Оставила съм го той да решава. 
Просто увеличи честотата на кърменията, а не замествай. Успех.
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря за съветите.
Като започнах да търся причината за проблема, ми направи  впечатление, че след обед между 17 и 21 почти нищо не ям и не пия. От няколко дни гледам по това време да изпия поне 1 л течности и като че ли нещата се нормализираха.
Виж целия пост
# 9
Ако даваш вода, може и нея да спреш и да слагаш бебето по-често през деня да суче. Не пропускай хранене, за да се събира кърма, така кърмата намалява. В библиотеката има страхотни статии.
Просто увеличи честотата на кърменията, а не замествай.
Peace подкрепям
Чаша чай за кърмещи майки, или сладко сокче 15 мин преди кърмене също много помагат

Браво за постоянството и успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия