Бели петна след изпиране

  • 3 506
  • 8
Много Ви моля,ако можете да ми помогнете защо след изпиране на цветни летни фланелки-все памучни и хубави материи-остават като избелени или по-точно по-светли петна на черти  точно по хълбоците,където със се изпотявала? Да си призная аз не пера в къщи, майка ми ги върши тези работи, но вече 5-6 блузки ми отидоха и взех да се изнервям яко.Пере ги в пералнята,не на ръка, не е голяма домакиня и не се старае особено, та затова и нямам много доверие.Изглежда така,  че като ги пере, петното от изпотеното прави някаква реакция с праха и стават светли.Моля, помогнете, как да ги оправя и занапред как да ги предотвратя тези петна. От праха ли е, от пералнята ли е, не разбирам.
Виж целия пост
# 1
или слагаш много прах, или пък прах за бяло пране- в тях има избелващи средства.
Така става и като натъпчеш яко барабана
Виж целия пост
# 2
Мерси много за отговора,а тези петна не може да се оправят,нали?
Виж целия пост
# 3
Мерси много за отговора,а тези петна не може да се оправят,нали?

с времето поизчезват
Виж целия пост
# 4
ако използва някой по-силен прах за БЯЛО пране, ензимите "нападат" петната и ги избелват, кажи й да ползва за цветно пране
Виж целия пост
# 5
Много сте прави.Тя пере с :
Bingo AUTOMAT
Бялата магия! Съдържа кислороден и оптически избелител и ензими. Изпира и избелва прането Ви без накисване, премахва с лекота трудни петна и замърсявания при всяка програма и при всяка температура. Не позволява образуването на котлен камък върху вътрешните части на пералната машина.
Копирах го от сайта им.Отивам за прах за цветно пране.Мерси още веднъж, вече се бях притеснила,че на мойта пот нещо не и е наред Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз винаги пера с прах за цветно пране, но преди няколко дни такива петна се появиха на една тениска на мъжа ми. Така, че може би има и някаква друга причина, освен прахта за пране.  newsm78
Виж целия пост
# 7
Така, че може би има и някаква друга причина, освен прахта за пране.  newsm78


или слагаш много прах, или пък прах за бяло пране- в тях има избелващи средства.
Така става и като натъпчеш яко барабана
Виж целия пост
# 8
само да вметна...
Новите прахове са твърде концентрирани. Слагайте по мъничко прах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия