Картофки с чесън и копър

  • 6 287
  • 20
Здравейте!

Да се включа и аз с една рецепта, която ми хрумна онзи ден. За съжаление няма снимка, тъй като бързичко се изяде.

Продукти:
Картофи
Чесън - 2,3 скилидки - нарязани на ситно или с преса за чесън
Копър
Сол


Приготвяне:
Сваряваме картофите, предварително обелени и нарязани на кубчета.
След като ги сварим, в тенджерката, в която сме ги варили (изплакваме я и я подсушаваме) сипваме олио и запържваме картофките до златисто. Хубаво е тенджерката да е дълбока, за да не пръска мазнината.
Към края на пърженето прибавяме сол на вкус, чесъна и копъра. Разбъркваме хубаво и сервираме.
Много върви със сос от кисело мляко, копър и чесън, в случай че не сложите чесън на самите картофки! Crazy

Добър апетит  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Правя ги така, но с масло. Ако са пресни картофи - върви и лимонов сок.
Виж целия пост
# 2
Това не са ли картофи соте?  newsm78
Виж целия пост
# 3
Аз ги правя малко по-различно и стават страшно вкусни.Като се сварят ги отцеждам в гевгир.В дълбока тенджера разтопявам половин малка опаковка масло,добавям 3-4 скилидки необелени чесън и след около минута 1 пълна супена лъжица галета и запържвам за около 30 секунди.Изключвам котлона и изсипвам в тенджерата картофите.Слагам капака и стръсквам хубаво.Сервират се веднага.
Виж целия пост
# 4
В една приятелка ядох такива картофки-бяха чудни!Само че,тя ги беше поляла накрая с гъбен сос.Но и с мляко сигурно ще са много вкусни.
Виж целия пост
# 5
Това не са ли картофи соте?  newsm78
Да,картофи соте са!Много ги обичам ,ама отдавна не се бях сещала да правя, благодаря ЛУРДЕС ,че ми ги припомни  bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз ги правя малко по-различно и стават страшно вкусни.Като се сварят ги отцеждам в гевгир.В дълбока тенджера разтопявам половин малка опаковка масло,добавям 3-4 скилидки необелени чесън и след около минута 1 пълна супена лъжица галета и запържвам за около 30 секунди.Изключвам котлона и изсипвам в тенджерата картофите.Слагам капака и стръсквам хубаво.Сервират се веднага.
   И така стават много вкусни!
Виж целия пост
# 7
Стават много вкусни така картофките аз редовно правя  Peace
Виж целия пост
# 8
Това не са ли картофи соте?  newsm78
Да,картофи соте са!Много ги обичам ,ама отдавна не се бях сещала да правя, благодаря ЛУРДЕС ,че ми ги припомни  bouquet

  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 9
Обожавам ги. Това с галетата на stefani6 ми се видя интересно, трябва да се пробва!
Виж целия пост
# 10
супер са
аз слагам малко червен черен пипер и стават леко пикантни
Виж целия пост
# 11
Обожавам ги. Това с галетата на stefani6 ми се видя интересно, трябва да се пробва!
Много е важн да се сервират топли,веднага след приготвянето.Сваряването може да стане предварително,но запържването с галета и масло става преди сервиране.
Виж целия пост
# 12
Това не са ли картофи соте?  newsm78
Да, и аз мисля, че са картофи соте.
Виж целия пост
# 13
Звучат апетитно
Виж целия пост
# 14
Да, и аз ги направих. Много са вкусни. Само че ги направих с масълце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия