Как да почистя покапалия латекс от паркета?

  • 8 401
  • 14
Вчера приключихме(почти) с боядисването,но нямам идея как да почистя петната от паркета.Има ли препарат,който да разтвори латекса ,защото само с вода и гъба е доста трудоемко... clean
Виж целия пост
# 1
аз чистих със скоч брайта на гъбата и търкане иначе латекса се разтваря от вода, за препарати незнам дали няма до повредят паркета
Виж целия пост
# 2
С вода, трудно но става. Другото е с някакъв разредител,но да не ти направи лекета по паркеа.
Виж целия пост
# 3
Започнах с вода и гъба.Никак не е лесно и бързо newsm28
Виж целия пост
# 4
Ами що не покрихте паркета с фолио-продава се в магазините,не е кой знае колко скъпо...
Виж целия пост
# 5
На четири крака, вода и гъба - грапавата страна или се продават само такива грапави (телени) гъбички. Трудоемко е, да. И аз скоро се занимавах с тая дейност, щото за да се постеле найлон нечий мъжки мозък трябва първо да се сети ....  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Оцет, гъба и търкане.
Виж целия пост
# 7
На четири крака, вода и гъба - грапавата страна или се продават само такива грапави (телени) гъбички. Трудоемко е, да. И аз скоро се занимавах с тая дейност, щото за да се постеле найлон нечий мъжки мозък трябва първо да се сети ....  Mr. Green
Съгласна съм.
С упорито търкане се чисти. clean
Виж целия пост
# 8
С разтворен във вода оцет,гъба и ...търкане
Виж целия пост
# 9
С вода, гъба и шпатулка чистих аз, но имаше само няколко капки, защото бяхме сложили найлон навсякъде  Grinning
Виж целия пост
# 10

Потвърждавам и аз лъсках след латекса с оцет, но тогава паркета ми не беше лакиран а и беше с найлони Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Покапалия по паркета  латекс можеш да изчистиш с вода, оцет, грапава гъбичка, шпатулка или шпакла и търкане.
Бавно става, да. Tired
А за следващия път си вземи найлони - продават ги за 1.20 лв.- 20 квадратни метра. Залепваш ти с тиксо за пода и когато приключиш - нагъваш и изхвърляш в първия контейнер.  Peace
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички Hug

Оцета върши страхотна работа в този случай!
Виж целия пост
# 13
Мда, при мен оцета изчисти плътен слой вар веднъж и от тогава сме с найлони по време на ремонта а след това с оцета и дограми и дървени рамки и релефни стъкла  итн минавам Wink
Виж целия пост
# 14
С вода и по- грапавата страна на гъбичката
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия