Кога децата престават да слагат всичко в устата си?

  • 1 753
  • 30
Това се питам аз,ама не мога да си отговоря.Питах приятелки с по-големи деца,те пък не помнели newsm78 та пак вас ще питам.Вярно че и зъбите допринасят за общата картинка,но ми се ще  вече да престане да лигави каквото докопа.Да не говорим,че ставам разногледа да не налапа нещо опасно ooooh!  Вашите деца кога престанаха?
Виж целия пост
# 1
Моят престана сравнително рано, някъде около 10-ти месец. Оттогава нищо не лапа и не дъвче. Давам му даже дребни неща за игра, стотинки, гайки, никога нищо не лапа. Но предполагам, че е различно.
Виж целия пост
# 2
Моят престана сравнително рано, някъде около 10-ти месец. Оттогава нищо не лапа и не дъвче. Давам му даже дребни неща за игра, стотинки, гайки, никога нищо не лапа. Но предполагам, че е различно.
  леле,Блонди,много рано е престанал  smile3501  направо супер!Аз ако му дам тези неща,не ми се мисли Grinning
Виж целия пост
# 3
Моят си е послушен кротушанко, каквото веднъж съм казала, че не се прави, не повтаря  Heart Eyes Не го мисли, нека си лапа, пази дребните неща, другото не е страшно. Е, и дебни навън да не лапа, разбира се. Ако ползва биберон-залъгалка, тя държи устата запушена  Grinning
Виж целия пост
# 4
ох ще следя темата че и ние сме в отбора на лапащите всичко,ближе пода и стените.Общо взето няма нещо което да не е минало през устата ooooh!
Виж целия пост
# 5

Вярно ли?  Laughing Shocked Хи хи, извинявай, ама си го представям образно и се смея. Но май го има това, в парка виждам често малчовци да ближат катерушките за ужас на родителите  Sick  Joy
Виж целия пост
# 6
Играчките с малки части са за деца над 3 год. Сигурно тогава 2.5-3.
Когато вече разбират и може да му обясниш.

И аз не помня кога баткото престана да слага всичко в устата. А с дребното само дебна да изяде нещо опасно.
Виж целия пост
# 7
Ема започна да лапа най-различни неща след като навърши първата си годинка.Замалко да реша че ни се е разминал преиода на лапането.  Joy  Горе долу цялата история трая май около два месеца.
Виж целия пост
# 8
Моята госпожица още е в този период. Подлага на дегустация всичко, особено забранените неща. Първо ги разглежда много задълбочено, а след това решава да ги пробва и на вкус как са  ooooh! Не виждам изгледи скоро да престане да лапа всичко...

Преди време бях пускала подобна тема, ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189908.msg3934117#msg3934117
Виж целия пост
# 9
Ехеее, ние сме на 1г и почти 5 месеца, а още не сме спряли да лапаме. Вярно, вече не всичко ни е в устата, но най-любимите - хартия и фасове редовно се насочват натам Laughing. Едвам ги спирам!
Виж целия пост
# 10
ох ще следя темата че и ние сме в отбора на лапащите всичко,ближе пода и стените.Общо взето няма нещо което да не е минало през устата ooooh!
уф,а аз  си мислих,че моят бебо е неспасяем случай,ама нищо не се знае,скоро може и това да започне да прави.очаквам и неочакваното
Виж целия пост
# 11
ами ние от 10-месец май не пъхаме в устата. Но и по принцип Пепи никога не си е падал по изяждането на неща, които не са с вкус на салам... Simple Smile
Но пък като му тръгне зъб и се лигави страхотно. Като река е. Не си затваря устата и тече и маже... не ми се говори
Виж целия пост
# 12
Моя също лапа всичко.Вече не го карам на пясъчник,защото лапа и пясък и камъни.Пък иначе е злояд.(Може да се е нахранил с камъни и за това да не му се яде.)Хихихи.
Ще следя темата с интерес. Laughing
Виж целия пост
# 13
Малкия спря около 2 години,явно осъзна,че не всичко е вкусно. Joy
Виж целия пост
# 14
Все още облизва катерушките,но предимно когато нещо ми е ядосана и го прави напук.Иначе доскоро лапаше каквото свари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия