Вегетарианство като лечение

  • 2 310
  • 29
В съседен форум прочетох две кратки истории как с отказване от месо бездетни семейства са се сдобили с деца. Отделно ми се върти от известно време из главата дали вегетарианството не е по-здравословния начин на живот.

Интересно ми е да прочета истории на вегетарианци - помогнало ли ви е за нещо, с какво, как се чувствате, имали ли сте някаква промяна?
Надявам се да съберем много интересни истории! Grinning
Виж целия пост
# 1
не съм много по темата, но не се стърпях...
имах период в моя живот, в който също смятах, че вегетаринството е по-добрият начин на хранене. прочела съм хиляди теории за храненето и вече мисля, че всеки човек е индивидуалност и има нужда от различни неща. това, че на някой му е помогнало спирането на месото, не означава, че на друг няма да му навреди. на мен ми се отразява много добре разделното хранене, но не с всички хора е така. няма универсални неща на този свят. по-добре е да се научим да разбираме тялото си и неговите нужди, да му се доверим и да го следваме. само тогава ще бъдем здрави.
това е моето лично мнение, с което не бих искала нито за ангажирам, нито да засягам някого Peace
Виж целия пост
# 2
 И аз с интерес ще следя темата, особено на хора говорещи от собствен опит.
Моят опит е скромен - след един пост (в интерес на истината не съвсем стриктен  Peace) ям само бяло пилешко и то само от време на време.
 В промишлено отглежданите животни е тъпкано с хормони на растежа, които причиняват затлъстяване, щом попаднат в човешкия организъм.
Виж целия пост
# 3
...В промишлено отглежданите животни е тъпкано с хормони на растежа...
Е, а в плодовете и зеленчуците от пазара какво има? А, въздуха, който дишаме...? А водата... ooooh!
Мисля, че не е необходимо човек да си "слага капаци", а да отвори съзнанието си и съгласна съм с agneshka :
 
... по-добре е да се научим да разбираме тялото си и неговите нужди, да му се доверим и да го следваме.

Ето например, аз като видя варена царевица и обезумявам, друго не ме интересува, но още не съм разбрала какъв извод да си направя?
Каква ли е поуката? newsm78
Виж целия пост
# 4
Цитат
Е, а в плодовете и зеленчуците от пазара какво има? А, въздуха, който дишаме...? А водата... ooooh!

 Сега остава да ни осветлиш, какво виждаш "като си отвориш съзнанието"? ooooh! или по-добре пусни подобна тема за да не се измества темата на Patishonka "Вегетарианство като лечение"
Виж целия пост
# 5
Прав си Aleksander  bouquet
Но ,все пак, ако някой ме ориентира за царевицата ще съм му благодарна.
Записвам се, темата ми харесва.
Виж целия пост
# 6
Цитат
Ето например, аз като видя варена царевица и обезумявам

 - Разкажи, какво значи да обезумееш? (... вече заприличва на хомеопатично интервю  Laughing)
Виж целия пост
# 7
Цитат
Ето например, аз като видя варена царевица и обезумявам

 - Разкажи, какво значи да обезумееш? (... вече заприличва на хомеопатично интервю  Laughing)


Ами, купувам си даречем от първия продавач сварена царевица и се спирам до кошчето на следващия продавач на варена царевица, доизяждам си първата, купувам си нова,  и така до пазара от където си купувам , напр. 10 бр. за да си ги сваря в къщи и после мога спокойно да си ги изям всичките сама. Това е някаква лудост, ще знаете. Thinking
Ама, как не съм се сетила да го кажа това на моята хомеопатичка newsm78
И какво ли може да лекува тази царевица? (само целулоза има)
Виж целия пост
# 8
Мили момичета, много се радвам, че накрая темата събуди някакъв интерес, па макар и малко по-встрани от идеята. След като загряхте се надявам да прочета някоя интересна история от личен опит.

Съгласна съм, че на всеки различните диети действат различно, но ми беше интересно да обменим опит не на теория, а преживени неща.
Виж целия пост
# 9
АгнеШка,
Цитат
всеки човек е индивидуалност и има нужда от различни неща. това, че на някой му е помогнало спирането на месото, не означава, че на друг няма да му навреди.

Това важи zа човека като цяло,но не и zа тялото му.Всяко тяло е програмирано биологично да има нужда от едни и сьЩи неЩа в определени количества zа да може да оцелее.Природата не поzнава видове теории и диети.Тя е родила неЩо перфектно,но ние го раzваляме като вьрвим среЩу нея. Peace
Виж целия пост
# 10
Лично на мен само ми навреди.
Виж целия пост
# 11
Цитат
Ето например, аз като видя варена царевица и обезумявам

 - Разкажи, какво значи да обезумееш? (... вече заприличва на хомеопатично интервю  Laughing)


Ами, купувам си даречем от първия продавач сварена царевица и се спирам до кошчето на следващия продавач на варена царевица, доизяждам си първата, купувам си нова,  и така до пазара от където си купувам , напр. 10 бр. за да си ги сваря в къщи и после мога спокойно да си ги изям всичките сама. Това е някаква лудост, ще знаете. Thinking
Ама, как не съм се сетила да го кажа това на моята хомеопатичка newsm78
И какво ли може да лекува тази царевица? (само целулоза има)
Спокойно, добре си. Peace Аз съм така с черешите. Hug

Лично на мен само ми навреди.
Никол, би ли дала малко подробности?


Не съм вегетарианка, но ям месо рядко, предимно пиле и риба. Мнението на agneshka
ми е най присърце. Peace

Виж целия пост
# 12
Не е вегетарианството това, което е помогнало на семействата да имат деца.
Помогнал им е начина на хранене.

Лично съм го изпробвала. Години не можех да забременея или още по-точно: спрях да мога, след като при спонтанен аборт се запушиха тръбите. Години се лекувах и изпълнявах нарежданията на гинеколози. И след като загубих и последната надежда, опитах с методите на храненето - сламката за удавника.

За една година борба - забременях. Но не защото бях вегетарианка, а защото спазвах правила.  Hug
Описала съм всичко, за което съм се сетила. Признала съм си всичко и направо съм се  изповядала във форума.  Rolling Eyes Какво ми се е случило можете да прочетете.

За тези, които ги мързи, нека ми пишат на лични. Не искам да се повтарям.

Специално за Александър - от 15 години се занимавам с четене и с теория на храненето. Ще ми е приятно да поговорим. Не съм лекар, но бих спорила с много от тях. Но не във форума, а лично. Доколкото разбирам сме на едно място.  Peace
Виж целия пост
# 13
не съм много по темата, но не се стърпях...
имах период в моя живот, в който също смятах, че вегетаринството е по-добрият начин на хранене. прочела съм хиляди теории за храненето и вече мисля, че всеки човек е индивидуалност и има нужда от различни неща. това, че на някой му е помогнало спирането на месото, не означава, че на друг няма да му навреди. на мен ми се отразява много добре разделното хранене, но не с всички хора е така. няма универсални неща на този свят. по-добре е да се научим да разбираме тялото си и неговите нужди, да му се доверим и да го следваме. само тогава ще бъдем здрави.
това е моето лично мнение, с което не бих искала нито за ангажирам, нито да засягам някого


Да и това е моето мнение. Всяка крайност води до нежелани последствия. Трябва всеки човек да намери мярката за себе си. Във всяко нещо трябва да има мярка - и в храненето, и в пиенето, дори и във взаимоотношенията и обичта. Не обичам месото, ям го много рядко, предпочитам млечни продукти, но не го изключвам напълно от менюто си. Според мен здравословния начин на хранене не изключва месото, но в разумни количества. Четох както много хора книгата на Лидия Ковачева, в която описва подробно живота на най-здравия народ на земята - народа "хунза". Те приемат месо, но прясно и правят прочистващи диети само на кайсии. И не познават нито една болест. Така че вегетарианството  си мисля е доста крайно.
Виж целия пост
# 14
Дино, много ми стана интересно за начина на хранене. Ще ми дадеш ли поне линк да прочета какво си опитала?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия