Как да стимулирам едната гърда?

  • 507
  • 5
Здравейте, аз съм прохождаща в кърменето и имам нужда от съвет. Кърмя от 2 седмици и от вчера ми направи впечатление, че едната гърда е по-празна. Обикновено предлагам двете гърди при кърмене и редувам коя да е първа. Бебчо засега не е показал предпочитания. Сега се чудя как да стимулирам по-празната гърда. Дали да помпам от нея или да я предлагам първа или да продължа да си го храня по същата схема?
Виж целия пост
# 1
Продължавай да си го кърмиш и от двете гърди но се опитай да го държиш повече на тази която е по-мека за да се стимулира нейното произвеждане на мляко.
Също така е хубаво и малко след като сте се наяли да изцедиш.Друг начин просто не се сещам.
А също така пий и лактогонни чайове на Хипп и българския. Peace
Успех.
Виж целия пост
# 2
Аз винаги съм имала по-малко мляко в едната гърда, но това не ме е притеснявало, защото винаги съм кърмила и от двете гърди на хранене.
Виж целия пост
# 3
И при мен беше така,едната винаги бе по-пълна.Някога ,когато съм я чувствала доста по-олекнала съм кърмила поредно от нея,но аз и кърмех на поискване и поредно можеше да означава след 30 мин CrazyИ така като спрях да кърмя едната много бързо спря лактаци от другата.Но все пак успях да покърмя година.(можеше и още Embarassed)
Виж целия пост
# 4
здравейте! Аз имах много кърма но от стрес ми намаля, препоръчаха ми да ям сурови орехи и бадеми, за да ми е по-хранителна, а и да се стимулира лактацията, също така и лактогонен чай (както споменахте ) на хип, но и ако знаете някой билкар, той може да ви направи чай. Аз си купих, но чесно казано не ми хареса малко е гадничак.Състой се от 40гр. жаблек, 40гр. маточина и 20гр. копър.Слагаш 2 супени лъжици в 500гр. вряла вода да киснат 10 мин.Прецежда се и се пие 3 пъти дневно по 100 гр. преди ядене. Ако ти понася пий, препоръча ми го сестрата на педиатърката ни.А също така пий много течности най-добре айрян. newsm10
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отзивчивостта!  Hug Ще продължа да го кърмя така и ще пробвам да изцеждам по малко от по-празната гърда. Чай още не искам да пия, защото ме е страх да не предизвика свръх лактация в другата гърда, но ще го имам предвид.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия