Към юристите с молба за консултация

  • 2 830
  • 24
Разказвам накратко, нищо че вече съм писала.
Първо заседание на съда - 29 юни - съдийката продиктува за вписване в протокола (по мои спомени) - "да се изпрати писмо до служба Миграция, в което да се поиска постоянен адрес на бащата и информация, дали се намира на територията на Р България. В писмото да се запише Моля за спешен отговор.
При липса на постоянен адрес или при получаване на информация, че бащата не се намира на територията на Р България, да се публикува покана в Държавен вестник като следващото заседание се свиква за 26 септември.....
При получаване на отговор, съдържащ постоянен адрес, да се изпрати призовка на бащата и да се свика ново заседание преди 26 септември."
И т.н.
Та въпросът ми е - днес мъж ми е проверил - върнало се е писмо от служба Миграция, в което са посочили постоянен адрес на бащата. Съдийката го е резолирала "Към дело". Какво да направя (освен да й намеря нейния постоянен адрес и да я убия #2gunfire #2gunfire #2gunfire)?
Няма да казвам, че призовка не е изпратена, а не е ясно и какво ще стане с държавен вестник. С кого да говорим - деловодителя на състава или?
Мога ли евентуално да пожелая смяна на съдията и това ще увеличи ли срока на гледане на делото?
Виж целия пост
# 1
Разказвам накратко, нищо че вече съм писала.
Първо заседание на съда - 29 юни - съдийката продиктува за вписване в протокола (по мои спомени) - "да се изпрати писмо до служба Миграция, в което да се поиска постоянен адрес на бащата и информация, дали се намира на територията на Р България. В писмото да се запише Моля за спешен отговор.
При липса на постоянен адрес или при получаване на информация, че бащата не се намира на територията на Р България, да се публикува покана в Държавен вестник като следващото заседание се свиква за 26 септември.....
При получаване на отговор, съдържащ постоянен адрес, да се изпрати призовка на бащата и да се свика ново заседание преди 26 септември."
И т.н.
Та въпросът ми е - днес мъж ми е проверил - върнало се е писмо от служба Миграция, в което са посочили постоянен адрес на бащата. Съдийката го е резолирала "Към дело". Какво да направя (освен да й намеря нейния постоянен адрес и да я убия #2gunfire #2gunfire #2gunfire)?
Няма да казвам, че призовка не е изпратена, а не е ясно и какво ще стане с държавен вестник. С кого да говорим - деловодителя на състава или?
Мога ли евентуално да пожелая смяна на съдията и това ще увеличи ли срока на гледане на делото?

Фоксче,много неприятно,тук обаче,едва ли влизат много юристи.Моят съвет еда пишеш във друг форум и там да пуснеш темата,така мисля,ще получиш повече отговори.

Кураж мила и само напред. Hug
Виж целия пост
# 2
Фоксче,
Напишете молба до съдията по делото, в която напишете, че след направена от вас справка по делото сте се запознали с писмото от въпросната служба. В молбата поискайте бащата да бъде призован на следващото заседание през септември. Молбата се подава в деловодството на съответния състав.

Личният ми съвет е да се опитате да го намерите, ако това въобще е възможно и лично да го кандардисате да се яви Sad
Виж целия пост
# 3
Фоксче, можете да подадете молба до съда да призоват бащата на посочения от служба "Миграция" постоянен адрес и да насрочат съдебно заседание за по-ранна дата. Не можете да поискате смяна на съдията, защото нямате основание за отвод - тези основания са посочени конкретно в закона и най-общо се свеждат до предубеденост на съдията. А такава в случая няма (или не можеш да докажеш). Съветът ми е преди да пуснете молбата да се интересувате дали съдията на състава, на който е разпределено делото не е в отпуск (защото сега е период на съдебна ваканция). Ако е в отпуск, поискайте от председателя на гражданската колегия в съответния окръжен съд да разпредели на друг съдия молбата ви за насрочване за по-ранна дата.
Да ти кажа, не е толкова сложно, но ако не подтикнете нещата малко, може и да се проточи много. Призоваването понякога е голям препъникамък.
Може да поискате от юрисконсулта на съответната РДСП да ви съдейства - те също участват в производството. В крайна сметка, можете да помолите адвокат да ви съдейства. Това не са толкова сложни и скъпи услуги, достатъчно е човекът да е съвестен и все-пак да си е заслужил дипломата.  Wink
Пак добре, че човекът има постоянен адрес в страната, а не е постоянно пребиваващ в чужбина. Направо не искам да ти обяснявам какво трябваше да се случи тогава... Shocked
Не унивай, рано или късно ще сте заедно. Още малко търпение.
И за да не ти звуча кухо ще ти кажа, че и аз съм в подобна ситуация.
 Hug за теб и за детенце
Виж целия пост
# 4
Фоксче, и моят съвет е да подадете молба за насрочване, т.к съдията е позабравил явно да насрочи делото, а деловодителя е можел да отиде при съдията и деликатно да го запита за коя по точно дата преди 26 септември да впише в призовката че се призовава да се яви. Но на кой му пука, по лесно е да я зашие в делото и да се чака незнайно какво. Не губете време, подавайте молба за насрочване и намерете призовкаря връчващ на адреса и ако се налага го закарайте с кола, за да видите дали ще намери някого там и ако не да оформя призовката и да я връща в съда. Дано поне там случите на човек и ви съдейства. Успех!

Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички, които ми отговориха   Hug - вчера си взехме адвокат, явно сами няма да можем да се справим, а юристката на социалните изобщо не й пука за нашия случай - от два дена ни лъже, че няма отговор от служба Миграция, добре че проверихме сами.
Виж целия пост
# 6
Разказвам накратко, нищо че вече съм писала.
Първо заседание на съда - 29 юни - съдийката продиктува за вписване в протокола (по мои спомени) - "да се изпрати писмо до служба Миграция, в което да се поиска постоянен адрес на бащата и информация, дали се намира на територията на Р България. В писмото да се запише Моля за спешен отговор.
При липса на постоянен адрес или при получаване на информация, че бащата не се намира на територията на Р България, да се публикува покана в Държавен вестник като следващото заседание се свиква за 26 септември.....
При получаване на отговор, съдържащ постоянен адрес, да се изпрати призовка на бащата и да се свика ново заседание преди 26 септември."
И т.н.
Та въпросът ми е - днес мъж ми е проверил - върнало се е писмо от служба Миграция, в което са посочили постоянен адрес на бащата. Съдийката го е резолирала "Към дело". Какво да направя (освен да й намеря нейния постоянен адрес и да я убия #2gunfire #2gunfire #2gunfire)?
Няма да казвам, че призовка не е изпратена, а не е ясно и какво ще стане с държавен вестник. С кого да говорим - деловодителя на състава или?
Мога ли евентуално да пожелая смяна на съдията и това ще увеличи ли срока на гледане на делото?

Не се натоварвай да си мислиш, че съдийката е настроена против теб.

Заседание без редовно призоваване не ти върши работа, та може да е насрочено за септември от съображения да мине всичко и чрез ДВ, ако се беше оказал с неизвестен адрес или др.под. , а за резолюцията - не им се мисли, заплатите им вървят независимо от неособено адекватните им реакции.

Пуснете молба - няма как да не иде на нов доклад, при новия доклад има шансове да се случи на  по-четящ.

То да се замечтае човек за "баща неизвестен", поне да не го издирвате из цялата страна.



Виж целия пост
# 7
Не се натоварвай да си мислиш, че съдийката е настроена против теб.
Не си го и помислям, дори бих се зарадвала на някакво отношение от нейна страна, пък било то и отрицателно, защото нашето дело ще мине (няма къде да ходи Wink), но има още много чакащи и все се опитвам да мисля, че чиновниците, свързани по някакъв начин с осиновяването, би трябвало да проявяват пристрастие към всяко дело и би трябвало да приемат тези дела лично, защото децата стоят и чакат по домовете, а кандидат осиновителите чакат в празните си къщи и не могат да се съберат само защото е лято  Sad.
То да се замечтае човек за "баща неизвестен", поне да не го издирвате из цялата страна.
Тъжно, но факт
Виж целия пост
# 8
Фоксче, в ДВ при издирване задължително се чака 40 дни. И сега всички са в отпуск... Стискам ви палци!
Виж целия пост
# 9
Не само към юристите: към всички, които смятат, че могат да ми помогнат. В процедура по осиновяване съм, но ми предстои да сменя града, поради по-добро предложение за работа. Трябва ли да уведомя социалния работник (докладът още не е готов) и дали това би рефлектирало върху процедурата?
Виж целия пост
# 10
Доколкото ми е известно ще трябва да ви прехвърлят към соц.служби на града, в който ще живеете, тъй като соц. работник от един регион няма право да прави проучване в друг. Което естествено е свързано с допълнително забавяне на процедурата. Това го знам от личен опит, защото ние живеем в град, различен от този, в който подадохме заявлението за осиновяване и към който се водя като адрес по лична карта. Когато се стигна до проучване на жилището ни се наложи да ни препратят към службите на града, в който в момента живеем. Добре че се разбрахме със соц.работничка (за което съм и много благодарна), че така и така се водя по лична карта в този град, пък и до края на годината предстои да се преместим за постоянно и да отглеждаме детето си (дай Боже!) там, та в доклада описахме жилището на родителите ми и се отървахме от допълнителните бюрокращини.  Май много объркано го обясних newsm78. Моя съвет е да говориш със соц. си работник и да потърсите компромис. Зависи на какъв етап си от проучването. Ако всички срещи са ви приключили и остава само написването на доклада мисля, че не е небходимо на да ги уведомиш засега. Първо виж как ще ти потръгнат нещата с новата работа все пак. Wink
Ако пишеш повече подробности може би ще сме ти по-полезни. Пък и ако се регистрираш ще е възможно да ти се пишат ЛС с повече обяснения. Успех!!!
Виж целия пост
# 11
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out...... (многоточието е мръсни и обидни думи в женски род - всеки може сам да си ги сложи) съдийка е изпратила призовка за 26 септември! Излизала в отпуск и нямало да се върне до тогава. Каза да не се притесняваме, ако призовката не се подпишела било нейна работа да прати поканата до държавен вестник. ..............  #Cussing out #Cussing out #Cussing out (отново обидни думи в женски род). Май трябва да сменя надписа в подписа си на "Ще си вземем Исак най-рано след..." newsm61 smile3518 smile3512 fight fight
Виж целия пост
# 12
Уф Фоксче Tired
Да им се невидяло и никаквите чувства и разбиране
 Hug Hugпази се да не се ядосваш!
Виж целия пост
# 13
Уф Фоксче Tired
Да им се невидяло и никаквите чувства и разбиране
 Hug Hugпази се да не се ядосваш!

Виж това е процедура , и като процедура тя следва да се спази ,още социалните ,а и адвокат ако имахте следваше да ви обясни това.Вярно е ,че сега е съдебна ваканция .......не зависи от тебе или съдията ,а тя си е определена в закона.При съдебните процедури не се влагат чувства ,стига с тия чувства закона повелява така ,и никой няма да тръгне да наруши процедурата.Както виждаш съдията е изискала справка и така нататъка , а да ти кажа по сега действащщия ГПК дори няма служебно начало ,би следвало да си и благодарна,да съм точна вие като осиновители или социалните тр. да го изискат мн. по -рано това .......още с подаване на молбата в съда ,ако беше направено овреме до сега щеше да имаш резултат ,но не е так ,че ще почакате .
Виж целия пост
# 14
.......... за да не използавм и аз нецензурни думи! Направо ви измъчиха, Фоксче! Можем само да ти съчувстваме, мила. Каквото и да кажа ще бледнее пред чувствата, които те вълнуват в момента. Доколкото можеш, обаче, гледай да си запазиш спокойствието. Щом има срокове ще дойдат и ще минат, а нервите, които си изразходвала няма да се върнат. Кураж и търпение, мила!!! И гооооооляма прегръдка  Hug Hug Hug!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия