Какво му трябва на едно новородено бебе, при изписване от болница

  • 12 904
  • 16
Здравейте на всички! Малко тъпо може да ви се стори това което питам,  Embarassed но наистина не съм много наясно. Съвсем в началото какво трябва да съм подготвила / още от болницата/ за бебчо. Имам впредвид дрехи, шишета и т.н. Първа бременност ми е и нямам близки познати и роднини които да са раждали скоро. Продават се едни комплекти "За изписване" ги водят, те достатъчни ли са например като дрешки. Въобще чакам всякаква полезна информация от вас. Мерси  Hug
Виж целия пост
# 1
Не знам какво има в комплектите за изписване,защото на дъщеря ми аз,си направих комплект.Съжалявма,но не видях кога ще се роди бебето,но е добре да има:
боди без ръкав,ако е лятото и някакво тънко комплектче памучно за отгоре.Дъщеря ми не сме я изписвали с пелена.Шишета няма да ти трябват,ако смяташ да кърмиш.Ами,това се сещам,ако имаш други въпроси пиши!

Сега видях,че имаш още доста-значи купуваш комплект за изписване и евентуално си вземаш отделно боди,защото не знам дали ги има в комплектите!
Виж целия пост
# 2
Защо не влезеш в някоя от отчетните. Там на първа страница, всички имат списък, за необходимите неща.  Peace
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183403.0
Виж целия пост
# 4
Дрешките в един комплект за изписване са достатъчни за едно обличане. В къщи трябва да си имаш поне пет бодита според сезона и други дрешки. Можеш да не си купиваш шишета ако кърмиш. Трябва да си имаш памперси, мокри кърпи, шампоан за коса и тяло, коритце, хавлийка и др. Пусни търсачката  Peace
Виж целия пост
# 5
Не знам какво има в комплектите за изписване,защото на дъщеря ми аз,си направих комплект.Съжалявма,но не видях кога ще се роди бебето,но е добре да има:
боди без ръкав,ако е лятото и някакво тънко комплектче памучно за отгоре.Дъщеря ми не сме я изписвали с пелена.Шишета няма да ти трябват,ако смяташ да кърмиш.Ами,това се сещам,ако имаш други въпроси пиши!

Сега видях,че имаш още доста-значи купуваш комплект за изписване и евентуално си вземаш отделно боди,защото не знам дали ги има в комплектите!

Мерси, за отговора, мисля че има бодита в тези комплекти, значи може би ще са достатъчни на първо време и отделно ако се купят и други дрешки. Пелените не са ми ясни и не знам дали са задължителни.  newsm78
Виж целия пост
# 6
 Погледни тук http://www.mamaibebe.com/?id=151 . Има доста полезна информация Peace.
Виж целия пост
# 7
За сега пелените май са задължителни(поне в Бургас)!А всичко необходимо можеш да намериш в началото на сайта в поддиректорията БЕБЕ!!!Успех!!! baby_neutral
Виж целия пост
# 8
В комплектите за изписване има само едно пълно комплектче дрешки,който няма да са ти достатъчни.В началото си вземи това ,а след това ще се отскача до магазина.
1.Няколко бодита с къс и без ръкав.
2.Памперс- най-малкия размер.
3.Мокри кърпички.
4.Бебешко шампоанче за къпане
5.Нещо за мазане
6.Корито
7.Хавлия
8.Дъска за повиване-на мен ми беше много удобна за да не се навеждам,защото бях с операция
9.2бр.шишета-и да не кърмиш ще ти стигнат  на първо време докато видиш кое как
10.Биберон-залъгалка.
Това е.Тези неща ще ти стигнат поне за 1-2 седмици.
Виж целия пост
# 9
Ако не ви е паднало пъпчето медицински спирт и биваксин.Освен това много е полезни чай ХИП копър - коликите почват  около десетия ден  и са гадно нещо /да ти пищи детенце и да няма кой да пратиш до аптеката/хубаво е да имате и шише еспумизан - пак със същата цел/другите капки саб сиплекс...не ги препоръчвам запичат/,е ако си набавите и кремче против подсичане няма да ви е излишно.
Виж целия пост
# 10
Съвсем за началото.. 4-5 бодита, 4-5 чифта ританки, 2-3 блузки с дълго ръкавче, памперси, мокри кърпички, зехтин или бебешко олио, хавлия за след баня, цици пълни с мляко и много любов и търпение Mr. Green За първия месец толкоз  Wink ВСИЧКО друго ще си вземеш в последствие, иначе ще събереш доста излишни неща  Peace
Първия месец не ни е трябвало нито корито, нито душгел - подмивахме го набързичко на мивката само с вода, а след това се къпеха с тати във ваната; не ни трябваше и още не ни трябва легло - спи при мен; шишета също - кърмех и още кърмя и вода не е пил дори в началото.
Виж целия пост
# 11
За болницата ще ти трябват:

пелени - 1 комплект /поне тук искат/
памперси - 1-ви размер
олио
мокри кърпички
сапунче - евентуално /тук не искаха/
хавлийка
клечки за уши с ограничител
дрешки за бебо - /тук в Бургас, първия ден бебето е увито с пелените, а от там насетне си го обличаш с твоите дрешки /като в комплекта за изписване/
комплект за изписване - зависи от това кога ще се роди бебето, но накратко бельо /боди или камизолка с гащички/ и дрешки за отгоре /блузка и ританки/. Аз слагах и ръкавички /първите дни много се драскат бебчетата/. Сега ако е горещо разбира се ще махнеш ританките и ще сложиш някакви панталонки + чорапки, а блузката да е с къс ръкав наместо дълъг......

за вкъщи:
термометър за стая
термометър за бебето /дигитален или живачен/
корито
хавлия голяма
хавлийки за дупето
дрешки /ако е топло бодита 6-7/
шампоанче
олио
биба
шишета /аз кърмя, но пак са ми влизали в нужда/ - 2 броя
комплект за нокти
четка и гребенче
крем против подсичане

има и още неща, но те не са от първа необходимост
Виж целия пост
# 12
За самото изписване - избери си костюмче (нали този ден бебчо ще е звездата на деня и ще има много снимки), одеалце, в което да го завиете (по лентичката виждам, че ще е хладно по него време). Под костюмчето - боди.
В болницата, в която раждах не са ми искали нищо за бебето, трябва да попиташ като наближи.
За вкъщи - дрешките сменях всяка вечер след баня - добре е да имаш 5-6-7 комплекта. Докато падне пъпчето не е нужно корито. Легенче за миене (което използваш само за това, не за пране и друго). Сапун, шампоан. Кремче против подсичане, олио за след баня. Памперси, мокри кърпички. За грижите за пъпчето са писали по-горе. Ползвах (и все още ползвам) тензухени кърпички. Не знам да се продават готови - купих плат и си уших (ушиха ми), не видях да ги пише в списък, но ми вършат чудесна работа.
Ще добавя и шишета. Не е зле да имаш 1-2 изварени. Пожелавам ти да не ги ползваш, но да си спокойна. Купи 1 кутия АМ (дано и нея не използваш). Леко раждане!  Hug
Виж целия пост
# 13
Оххххх,непрекъснато ми идват какви ли не неща за купуване и все си мисля,че като се приберем в къщи ще липсва нещо! #Crazy
Поне за изписване от болницата е едно - комплект дрешки!
Виж целия пост
# 14
1. С дрешките - не бързай много-много. Вземи си комплект за изписване - струва си само ако е с хубава луксозна пелена - заради пелената. вътре дрешките обикновено са много малки и наслагват да кажем лигавник и 2 кърпички и го водят комплект 8 части, примерно. И освен това имай предвид, че още с раждането на бебо ще ти подарят много дрешки, а и те така бързо умаляват. Аз въпреки че бях купила много малко парцалки - само препоръчителните бройки по он-лайн списъците и пак половината така и не съм ги обличала - бебето се роди голямо, а другите - само по веднъж - два пъти. Трябва да имаш по принцип - 6-7 сбодита  къс и дълъг ръкав по 3 бр. - те се сменят всеки ден така че да имаш време да съхнат и 4-5 чифта горни дрешки- ако бебо е от повръщащите и напишкващите се, може и повече, иначе в началото бебето не се цапа. И понеже всички ще ти подаряват гащеризончета - ти си купи панталонки, блузки и чорапки, или ританки - ще се учудиш колко бързо умаляват гащеризоните и колко непрактично скъпа инвестиция са - двойно по-скъпи от ританките и панталонките. И още нещо - поне половината дрешки ки ги купи от 3 до 6 месеца - за първия месец бебто ще порастне между 5 и 10 см. А после идва погачата и пак - подаръци.
2. Комплект пелени ще са ти много от полза - за възглавница, за подлагане, за бърсане.
3. Подложка за леглото - памперс пелена - много полезна докато се научиш да слагаш правилно памперсите.
4. Спирт 95 градуса - за пъпчето, дори и да е паднало ще трябва, капкомер, Бивацин може и да не се наложи - 15 лв струва.
5. С памперсите - първоначално си вземи малък пакет - 20 бр - с Марти се оказа че минахме направо на 3-ка памперс и един пакет 88 броя отиде дарение за болницата - бяха малки.
6. Мокри кърпички
7. Крем Бочко за подсичане - Мустелата НЕ е по-добра, или ако искаш за проба си вземи мостри - с една мостра ще караш 1 седмица.
8. За къпането - аз си взех бебшки сапун, мажа бебо със зехтин, козметика за под памперса не ползвам, кожата е идеална и не се е подсичала никога. Единствено проблем имах от болницата - беше спарен и се лющеше защото там не сменят често пампите - оправи се с цинкова паста и дефламол. Всъщност цялата ми козметика - на бюбхен, Нивеа и Мустела така и си седи неизползвана. Затова поне в началото ако държиш на козметоката, а не на зехтин и мас - взимай мостри, за да да видиш кое как ще се понесе от бебето.
9. Клечки за уши с ограничител и обикновени - за почистване на пъпчето.
10. Ръкавички за бебето не се препоръчват - може да ги налапа, дърпай ръкавите, за да не се драска в началото.
11. със спестените пари от козметика си купи хубава помпа за кърма- на Авент, не прави компромиси. поне в началото ще ти трябва със сигурност - може да е само 1 седмица, но в началото изцеждането е супер важно докато се установи лактацията. Може бебо да не суче правилно в началото, или достатъчно, или, или ........ много са, само изцеждането ще ти реши проблема в началото, за да не стане после гигантски като при мен. Аз бях решила че няма да изцеждам, че са грешни пари това - и така се получи че в резултат на тези мисли се наложи първия месец да си дохранвам бебето с АМ. Това с неизцеждането важи за по-късни етапи или ако си от малкото щастливки дето преливат от кърма.
12.вана обикновена, не анатомична - по-дълго ще я ползваш и е по-удобна според мен за бебето.
13. Голяма хавлия и малка за дупе.

Ами това е от мен, всичко останало което бях накупила - гребени, четки, абе - целия списък ми остана и до днес неупотребено или пък поне не и в първия 1 месец. И още нещо - колкото и до е кошмарно и изкусително в болницата когато ще реве постоянно да му дадеш биберон не те съветвам - ще наруши установяването на правилна лактация, защото вместо да суче ще си дъвче биберона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия