Кой зехтин става за готвене?

  • 12 912
  • 7
Имам тук един за салати, но съм чела, че този зехтин не става за готвене, защото при нагряване до висока температура става токсичен.
Знам, че има зехтин и за готвене, но незнам какъв е точно. Който знае да даде акъл, само имайте предвид, че не живея в България.
Виж целия пост
# 1
Имам тук един за салати, но съм чела, че този зехтин не става за готвене, защото при нагряване до висока температура става токсичен.
Знам, че има зехтин и за готвене, но незнам какъв е точно. Който знае да даде акъл, само имайте предвид, че не живея в България.

ако имаШ предвид ектра верджине става за готвене, няма проблеми
ползва се масово другия, заЩото е по_евтин
Виж целия пост
# 2
ние наскоро говорихме за зехтина в гръцката тема..extra virgine означава студено пресован..зехтинът е мн подходящ за готвене/пържене, защото има мн висока точка на прегаряне :студено пресования  при 190°, а рафинирания при 220°...проблема на рафинирания бил,че типичния вкус на маслина липсвал( и кво от това?!) имало някакъв зехтин дето се правел при повторно извличане на олио от обвивката и зърната на маслината(нещо като от "отпадъчния" материал пак да се извлече олио) и само той не е годен за употреба....другия плюс на зехтина е,че се вярва,че има повече ненаситени мастни киселини,ама се оказва,че в рапичното и в слънчогледовото олио имало повече...,но пък те са с по-ниска точка на прегаряне...
Виж целия пост
# 3
има ,ама къде си за да имам идея! да, тънкият зехтин не става за готвене! по-плътен трябва да е!
Виж целия пост
# 4
В Холандия. Какъв е този тънък зехтин newsm78? Последно - екстра върджин става ли за готвене?
Виж целия пост
# 5
Последно - екстра върджин става ли за готвене?

Става. Аз използвам само такъв ( а и 90% от гръцките домакинства) и готвя всичко, ядене, сладкиши, салати.
Виж целия пост
# 6
Майка ми чула от някакви гърци, че не готвели със зехтин, и оттогава никакво готвене със зехтин, като готвя, само се върти около мене и налива олиото в момента, в който вниманието ми е отвлечено нанякъде другаде Sad
Виж целия пост
# 7
Аз живея сред гърци 12 години, 90% ( казвам само толкова ,защото винаги има изключения) от тях готвят със зехтин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия