Да давам ли витамин Д?

  • 1 801
  • 30
Здравейте! Лекарката ни изписа вит.Д по 2 капки на ден, но се питам дали е необходимо за лятно бебе. Моля майките на летни бебета да ми отговорят. Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Моето не е съвсем лятно, но и ние сме на 2 капки. На последната консултация питах дали да продължаваме с 2 и педиатърката каза "да". Слушам я и давам по 2.
Виж целия пост
# 2
Ами... newsm78...след като педиатърката е прецевнила значи давай.Може би на замните бебета дават по повече капки!
Виж целия пост
# 3
И Вики е лятно бебе, но вече на почти 11 месеца и нашата педиатърка каза че се дава профилактично до годинката по 2 капки.Ама аз давам когато се сетя... Embarassed
Виж целия пост
# 4
Вики се роди март и аз  лично давах  Peace
Виж целия пост
# 5
Давай разбира се Peace.
Виж целия пост
# 6
newsm10
Виж целия пост
# 7
давах,до лятото,педито така каза,може би зимните месеци пак ще давам,зависи какво каже той.А и моят си взима достатъчно от слънцето Laughing
Виж целия пост
# 8
Миналото лято дъщеря ми беше новородена и съм и давала Вигантол-спрях го по препоръка на педиатърката преди около месец Peace
Виж целия пост
# 9
Вики ми е лятно бебе и си пиехме капките до преди 2 месеца!
Слънцето не е достатъчно за малко бебоче.
Давай си му ги и не се притеснявай.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми е пролетно бебе. От 2 месеца й давам по 2 капки Вигантол по съвет на педиатърката. Витамин е, не вярвам да навреди с нещо. На следващата консултация ще я питам да продължавам ли и как.
Виж целия пост
# 11
Здравейте! Лекарката ни изписа вит.Д по 2 капки на ден, но се питам дали е необходимо за лятно бебе. Моля майките на летни бебета да ми отговорят. Благодаря ви предварително!  bouquet

Щом лекар ти ги е изписал, значи би трябвало да го даваш newsm78, а ако нямаш доверие на лекаря си по-добре го сменяй отсега. Мое мнение - не се засягай, но аз вярвам на моя лекар и като ми каже да пия .......... лекарство и го пия, ако педиатър ми каже да давам ........ на детето и му вярвам - ще му давам.

Дано отговорите на другите майки са те успокоили Peace
Виж целия пост
# 12
Аз лично не мисля да давам на дъщеря ми, живот и здраве трябва да се роди до месец.Сина ми е роден март и съм давала съвсем малко, когато се сетя.Не мисля, че е необходимо
Виж целия пост
# 13
не съм давала
има доста писано по темата - използвай търсачката
Виж целия пост
# 14
На нас лекарката ни каза още докато бяхме много мънички да пием по 2 капки Вигантол, а след 6ти месец и по 4 капки Калции - за зъбките.Честно казано, давам когато се сетя и двете.В общи линии следвам съветите на нашата лекарка, макар че някой път и аз се двуомя...Но едно е сигурно - ако даваш капките - няма да навреди, ако не ги даваш през лятото - също не е фатално, но за зимата при липса на слънце - мисля че е наложително!Витамин Д, както и Вигантола, което пак си е витамин Д, спомагат закрепването на костите, предотвратява евентуална поява на рахит и тн.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия