Как се справихте с обрива?

  • 993
  • 15
Здравейте!
Бебчето ми е на 17 дни и има лек обрив по гушката и ръцете. Имали ли сте такъв проблем и как го решихте?
Предварително благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Честито бебче Simple Smile
Така както го описваш, най-вероятно е претоплено и подсечено от пот и затова така се е получило. На мен не ми се е случвало (бебето ми е зимно), но знам, че трябва по-честичко миене с водичка, да е повече време голичко бебето - в тези жеги това е лесно, може да пробваш евентуално да промиваш мястото с отвара от смрадлика.
Виж целия пост
# 2
С Фенистил. Миналата година дъщеря ми беше на 3 месеца, когато дойдоха жегите. Съответно веднага получи обрив. С Фенистила се оправи. Уведомих педиатърката ни кк съм си решила проблема и тя каза, че добре съм постъпила.
Виж целия пост
# 3
С Фенистил. Миналата година дъщеря ми беше на 3 месеца, когато дойдоха жегите. Съответно веднага получи обрив. С Фенистила се оправи. Уведомих педиатърката ни кк съм си решила проблема и тя каза, че добре съм постъпила.

Не си писала какъв Фенистил - аз дадох на скоро на капки, 1 път на ден капки колкото килограма е детето.
И не го мия със нищо освен вода, от известно време и мляко за тяло не мажа, за да диша кожата.
Виж целия пост
# 4
Аз я мажа с Тридерм. Много ефикасен и бързо действа. Peace И аз мисля, че пъпчиците са от претопляне.
Виж целия пост
# 5
и мойто бебе имаше той е на 14 дни,оправиха се от самосебеси като го поразхвърлях малко,вече ходи по боди потник и нямаме никакви пъпки,не се притеснявай,само ако имат връхчета може да ги мажеш,но каквото ти предпише педиатъра.
Виж целия пост
# 6
По всяка вероятност обривът е от претопляне (то в тия жеги  Whistling)  Много помага къпането с отвара от смрадлика - правиш отварата както е по указанието на опаковката и след това добавяш във ваничката.  На нас лично много добре ни действаше.
Виж целия пост
# 7
Честито бебче Simple Smile
Така както го описваш, най-вероятно е претоплено и подсечено от пот и затова така се е получило. На мен не ми се е случвало (бебето ми е зимно), но знам, че трябва по-честичко миене с водичка, да е повече време голичко бебето - в тези жеги това е лесно, може да пробваш евентуално да промиваш мястото с отвара от смрадлика.
Peace
Виж целия пост
# 8
Претопляне мисля и аз .Дръж го по-голичко .
Виж целия пост
# 9
Къпя я с по-хладка водичка,даже като сме вкъщи я оставям да спи голичка,завита с тънко чаршафче.
Виж целия пост
# 10
Фенистил е противоалергичен крем, Тридерм е с/у гъбички...това са си лекарства...как така мажете пъпки от претопляне?

При такива обриви от топлината е най-добре да се маже (много тънко) с кремче с/у подсичане. Не да се пудри, а с кремче. Така ще се намали влагата, която дразни кожата.
Хубаво е с отвара от смрадлика, стига да е силно разредена, защото тя изсушава кожата.
Виж целия пост
# 11
и мойто бебе имаше той е на 14 дни,оправиха се от самосебеси като го поразхвърлях малко,вече ходи по боди потник и нямаме никакви пъпки,не се притеснявай,само ако имат връхчета може да ги мажеш,но каквото ти предпише педиатъра.
Peace
Виж целия пост
# 12
Фенистил е противоалергичен крем, Тридерм е с/у гъбички...това са си лекарства...как така мажете пъпки от претопляне?

Това е по лекарско предписание - верно е против алергии, но също успокоява обрива, за да не сърби. Аз лично давам Фенистил - капки, 1 път на ден - брой капки колкото е теглото на бебето. Ако е по-силен обрив се дава 2 дни. Пъпките видимо бързо след това завяхват.
Виж целия пост
# 13
Благодаря много за съветите-надявам се да ги преборим!
Виж целия пост
# 14
НЕ слагай фенистил и всякакви други неща... по-често миене и евентуално крем против подсичане, но ще мине и без него:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия