ужас някакъв

  • 5 123
  • 70
Бременна съм в 9-тия месец и имам по-голямо детенце. Днес така нареченият ми мъж пуска двд-то да гледа някакъв филм със страшни звукови ефекти и увеличава звука доста.
Аз му казвам съвсем спокойно и дружелюбно: моля те, намали малко, че е страшно силно.
Той: на мен така ми харесва (това го казва без дори да ме погледне и естествено не намалява). Аз: детето ако така ти беше отговорило ти щеше да му се развикаш или да го удариш.
Той: бе кво искаш бе (повишавайки тон).

Казах му, че се държи грубо. Развали ми се настроението, а щяхме да излизаме с приятели. Някакси не ми се искаше да му говоря и след като все-пак излезнахме аз си говорех само с приятелите, но не и с него - много обидена се чувствах, а той очевидно въобще не смяташе, че е виновен и че се е държал грубо. По едно време, към 23.30 той каза, че си тръгва, без дори да ме погледне, без да ме попита имам ли пари за такси, просто стана и си тръгна с колата. Пак да поясня, че всеки момент трябва да раждам, а той ме оставя по нощите сама с още едно момиче в центъра. Обадих му се след двадесетина минути, за да го помоля да се върне и да си ходим вкъщи, но той си беше изключил телефона. Прибрах се с такси и него го няма.

Аз няма да коментирам, защото нямам думи. Моля ви за вашите мнения – нормално ли е да се държи с мен така при положение, че преди разговора за двд-то мъжът ми се прибра от работа, целунахме се, яде направената от мен баклава и всичко беше наред. Аз ли съм направила нещо и нормално ли е така да реагира, каквото и да съм сторила? Нормално ли е да ме остави бременна в 9-ти месец посред нощ сама, далеч от къщи и да изчезне?

И моля ви, дайте съвет какво да правя. Това е само една случка от поредицата. Почти всеки ден ме докарва до сълзи и никога не се извинява. Чувствам се като последния боклук... Да му кажа ли да си тръгва (ако въобще се прибере) или това е крайно. Но аз мисля, че днес той просто ми се изплю в лицето и без думи ми каза, че не му пука нито за мен нито за бебето. Така че незнам, дали има смисъл да продължаваме. Помогнете със съвет, моля ви!  
Виж целия пост
# 1
Не, не е нормално да се държи така. Не бих толерирала подобно поведение. Свикнала съм на друг тип отношение, макар че и аз съм минала през това, да бъда с мъже, които грам не ги е било грижа за мен и въобще не са се интересували дали съм жива или мъртва, болна или здрава и т. н. Но нищо не е в състояние да ме убеди, че това е нормално поведение. Това, че е типично и често срещано, съвсем не означава, че е нормално.
Виж целия пост
# 2
Като те слушам си мисля, че тези ваши отношения (не са нормални!) си имат дълга предистория. Ти си знаеш каква е, но съм убедена, че не е за пръв път и си знаеш най-добре откога и защо е така.
Виж целия пост
# 3
Не са нормални тези отношения,но за всяка реакция и поведение си има причина,не стават ей така  Peace
Говори с него,ако е възможно.
Виж целия пост
# 4
Ти разбра ли,че мъжа ти е кретен. newsm78 Аз ,ако бях на твое място вече щях да съм сигурна в това ooooh! И не си направила нищо,което да е провокирало подобно отношение.Надявам се такива долнопробни изпълнения да не е система у вас   bouquet
Виж целия пост
# 5
Да, абсурдно е, но ако това е само случка в поредицата, защо си още с него? Не мога да ти дам съвет, съжалявам, но аз не бих търпяла такъв човек до себе си. Не казвам да го напускаш, а само какво бих направила аз. Може би трябва да седнете и да поговорите сериозно, защото след като се роди бебето ще ти стане още по-трудно с две деца и мъж, който не само не помага, но дори не се и съобразява с вас. А това ,че ме зарязва далеч от вкъщи и си заминава нанякъде без дори да ме пита "Ще тръгваме ли?" бих вдигнала грандиозен скандал. Зарежи филма - това е дреболия, но другото .... ей, Богу!
Виж целия пост
# 6
Може би аз съм крайна,но не бих го търпяла и секунда по-вече!Това за мен е явна демонстрация!И аз не бих търпяла подобно поведение!
Виж целия пост
# 7
Това неговото, е комплексарска постановка. Сигурна ли си , че е в ред!?
Виж целия пост
# 8
И според мен не  е нормално подобно отношение и не бих го търпяла!
Виж целия пост
# 9
Естествено, че е абсурдна подобна постъпка. Тези мъже имам чувството, че изкукуригват докато жените им са бременни.
Аз съм в 7мият месец и досега сигурно 2-3пъти се е случило мъжът да ме попита как съм, или да се загрижи за мен и детето.
Не искам специално внимание, както предполагам и много други бременни, но поне малко заинтересованост.
А изглежда твоят мъж също я няма.
Виж целия пост
# 10
Не, в никакъв случай не е нормално това отношение. Но и аз като Мисти, смятам, че има някаква предистория, която само ти си знаеш  Peace Та моят съвет е - според това защо си попаднала в тази ситуация, прецени дали бихте могли да решите проблема или нямате бъдеще заедно. Ако това е системно поведение от негова страна, аз лично не бих търпяла  Peace Дано разрешите проблема си по най-добрия за теб начин  Praynig
Виж целия пост
# 11
Абсурдно е мила!   #2gunfire  Ако не си зависима (финансово) от него му покажи вратата и горе главата! Не е единствен - мъже има много и повечето не биха се държали така грубо с жена си, особено пък бременна е 9-тия месец. Уважавай себе си и недей да търпиш такова отношение!
Представи си, че така се държи цял живот...струва ли си нервите?   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Абсурд е мила Мецанке ! Но си има първопричина - потърси я , ако имаш сили и нерви поговорете . Той стачкува - само това обяснява идиотското му поведение . Въпроса е защо ти е ядосан , какво го вбесява , че да ти отмъщава така жестоко в този деликатен за теб момент ?!! И моето лъвче се държи  така , а причините са много често повече от глупави - основно се свеждат до ревност ,че не му обръщам внимание или го карам да свърши нещо , а на него му се мързелува или се е заиграл с нещо в гаража. Аааа и липсата на относително редовен секс го кара да е инзвънредно груб - лъв , кво да го правиш ... Като гледам Анимал Планет - разлика никаква ... Тайната на семейния живот е в разбирането - търси причината , анализирай , прояви разбиране към слабостите му , заобикаляй конфликтите , съхрани се , не се задълбавай в битовизми , не мърмори , не го дразни с натяквания .... се в този дух .   В конкретната ситуация аз въобще не бих се хабила да му правя забележка - ясно е че нещо го е подразнило и си го изкарва на ДВД-то - отдалечавам се - в друга стая или до комшийката - оставям го да му премине. Застанала си на пътя на конфликта и си го отнесла . Защо не го попита с най - кроткото гласче дали не иска да си остане в къщи , а ти малко ще се поразходиш там с уговорената приятелка и толкоз - като има таксита какъв е проблема . Може би появата на новия човек и него го изнервя и това е изражението на неговите притеснения - мъжете реагират различно от нас на стреса . Дано съм ти помогнала да видиш ситуацията и от по- различен ъгъл . Хормоните ти бушуват и си лесно ранима , но това не значи , че той автоматично и винаги ще реагира кавалерски и той е човек все пак . Между другото имах познат ,който в последните месеци от бременността на жена си го изби на курвария - добре , че нищо не се разбра - след раждането и до ден днешен така го е срам от онзи момент , че не му е дошло на ум да търси забавление вън от къщи , друг пък стана толкова досадно загрижен и ревнив, че жена му се отврати от него - затова ти казвам - всеки реагира на стреса индивидуално. Ти само запази присъствие на духа , малко ти остава , не виждай демони навсякъде - бъди силна - две дечица имат нужда от любовта ти и спокойствието на домът ви . Целувам те и ти желая безпроблемно раждане - успех !
Виж целия пост
# 13
Не искам да прозвуча грубо, но като си го знаеш що за стока е с кой акъл тръгна да му раждаш второ дете?
То въпросът ми е малко закъснял, а и отсега нататък ще ти е много по-трудно с две деца, но аз не бих търпяла подобно отношение нито минута.
Все пак ти си знаеш кое е най-добро за теб и децата ти. Леко раждане!
Виж целия пост
# 14
Какви са тея боклуци, с които живеете!? Това съпруг ли е, или мръсно леке?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия