Мама на море а бебе без цице!!!

  • 2 723
  • 50
След дълги спорове с мъжа решихме да ходим без малката на море.Много е мъничка и баба й ще я пази.Много ми се ходи защото не сме карали батко й няколко години подред поради ред причини....Сега проблема ми е как ще ни се отрази това.Малката през деня е почти на Фризолак но вечер си похапва от мама каквото има.Наистина нямам много кърма но все пак е нещо.Вчера реших да не й давам много много/ако може да спра с кърменето до морето/ Embarassed, но после ме хвана жал за детето и си я нахраних вечерта Heart Eyes.Наистина много съм лоша идва ми да се #2gunfire #Crazyпо тъпата глава.Кажете ми някоя от вас била ли е без бебчо някъде за около седмица.Дали ще се справя ако вечер се цедя /и сутрин евентуално/,бебчо е на Фризолак и като се върнем продължа да й давам от мен.Дали пък няма да ми спре кърмата newsm78.А много искам почивка за една седмица Praynig.Благодаря предварително за съветите Peace
Виж целия пост
# 1
На мен ми се наложи да го направя - да оставя Гери за 4-5 дни. Никакви проблеми Hug Пожелавам ви и на вас същото  bouquet
Виж целия пост
# 2
На колко е бебчето? Ако не е най-първите месеци кърмата се е урегулирала и няма шанс да спре бързо, дори и да не се изцеждаш, макар, че ще ти се наложи вероятно - иначе ще ти са болезнени гърдите, а има и опасност от мастит, ако имаш повече мляко. Поне това е моят опит, а и майки, които са спряли да кърмят преди годинка са споделяли с мен, че са имали мляко до около втората година на бебето! Така, че не му мисли много.
Виж целия пост
# 3

Аз моето мнение ще си задържа, защото едва ли ще ти хареса.
Единственно ще кажа, че кърмата която остава в гърдите за толкова време ( както си решила да пробваш да кърмиш след като се върнеш ) има друг вкус, неприятен в повечето случаи.
Ако по време на почивката се цедиш, може и да запазиш лактацията, може и кърмата да намалее.
Може и детето да свикне с шишето и да откаже да суче от теб.
Виж целия пост
# 4
бебето сега е на 3 месеца, за шишето не се притеснявам защото и сега пие през деня от шише.Повече ме притеснямва вечер и дали ще мога да се изцеждам защото с помпа пробвах но не се справям newsm78
Виж целия пост
# 5
Лично мнение, макар и малко крайно, ама аз съм си такава, съжалявам  Rolling Eyes
Ако отидеш на море, това ще ви е с кърменето.. Щом само вечер го кърмиш, явно си започнала дохранването поне преди месец, от което съдя, че нямаш особено желание да кърмиш - ако беше така щеше поне да си правила опити за справяне с проблема, което от това, което чета не виждам.. На 3 месеца само с 1 вечерно кърмене - абсурд това да продължи още дълго - с 1 кърмене лактация не се поддържа, камо ли на такава възраст.. Бебето е достатъчно малко, за да не иска да засуче пак като се върнеш.. И да се изцеждаш на морето - само с едно цедене вечер няма как да поддържаш лактацията.. Като гледам си и решила вече да спираш с кърменето, затова не мисля, че ще се тормозиш особено с цеденето по време на почивката, а и както сама казваш - не се справяш с помпата, а туй хич не много лесно за начинаещи. Не мисля, че имаш нито нагласата, нито възможността да продължавате с кърменето.. Затова не се коси излишно..
Съвети можем да дадем много - но не мисля, че ще направиш нещо от това..
Още веднъж се извинявам, че съм толкова пряка..
Виж целия пост
# 6
Аз не бих си оставила 3-месечното бебенце на сума-ти км далеч от мен, дори и да не кърмих. А като добавя кърменето - за секунда не се замислям, че не бих се отделила от кърмачето ми.

Лично мнение, макар и малко крайно, ама аз съм си такава, съжалявам  Rolling Eyes

И аз...   bouquet
Виж целия пост
# 7
И аз не оставям бебето Naughty...Ходим си с нея на плаж, малка е, но ни е близо и отиваме за по 2 часа. Ами ако за това време й се прииска да хапне?...немога да се цедя.
Според мен е малко за делене, но ти така или иначе даваш АМ...решението си го взела вече.
Приятна почивка!
Виж целия пост
# 8
Лично мнение, макар и малко крайно, ама аз съм си такава, съжалявам  Rolling Eyes
Ако отидеш на море, това ще ви е с кърменето.. Щом само вечер го кърмиш, явно си започнала дохранването поне преди месец, от което съдя, че нямаш особено желание да кърмиш - ако беше така щеше поне да си правила опити за справяне с проблема, което от това, което чета не виждам.. На 3 месеца само с 1 вечерно кърмене - абсурд това да продължи още дълго - с 1 кърмене лактация не се поддържа, камо ли на такава възраст.. Бебето е достатъчно малко, за да не иска да засуче пак като се върнеш.. И да се изцеждаш на морето - само с едно цедене вечер няма как да поддържаш лактацията.. Като гледам си и решила вече да спираш с кърменето, затова не мисля, че ще се тормозиш особено с цеденето по време на почивката, а и както сама казваш - не се справяш с помпата, а туй хич не много лесно за начинаещи. Не мисля, че имаш нито нагласата, нито възможността да продължавате с кърменето.. Затова не се коси излишно..
Съвети можем да дадем много - но не мисля, че ще направиш нещо от това..
Още веднъж се извинявам, че съм толкова пряка..

Това за съжаление е и моето мнение, дори на моменти бих била още по-рязка, но айде нЕма нужда...
Виж целия пост
# 9
Напълно съм съгласна с duhi_puhi и pearly! На море ще имаш възможност да идеш следващите години, но детето ти няма да е отново на 3 месеца и да има такава голяма нужда от мама. За това са именно майките да си гледат бебчетата, ако можеха бабите да ги гледат и кърмят, то щеше да може жените да раждат и на 60 и на 70 г. Макар че си мисля, че много от бабите са по-отговорни от някои майки. Съжалявам, но аз не спестих крайното си мнение. В крайна сметка за това си пуснала тази тема. Но и бебето и решението са си твои.
Виж целия пост
# 10
Аз също не бих оставила бебето си,още повече,че е толкова малко.Аз също дохранвам,но кърмя на всяко ядене.За дъщеря ми няма да е проблем да бъде известмо време на АМ,но аз неискам това да се случва.Затова тази година съм отписала всякакви почивки и съм мама 24/7.
Мисля,че с това ходене на море ще се сложи край на кърменето ви,но така или иначе тя е почти само на АМ.
Виж целия пост
# 11
Моето мнение също би било много крайно, както на останалите мами.
Ние ще ходим на море и тази година. Бебка ще е на 9 месеца и както върви засега все още ще се кърмим. Не сме заместили хранене, въпреки че вече яде пюрета и каши. Не си представям да се отделя от нея, дори за ден-два. Дори и да не кърмех.
С баткото пропуснахме морето първата година, че беше на 3-4 месеца, а може би трябваше да отидем. Но без деца не отивам никъде, въпреки че определено имам нужда от почивка. Ще ми липсват безумно след първия ден на пълен покой. Това си е моето мнение!
Виж целия пост
# 12
 Малката е почти на година,още суче.Направо се триумя за морето,но  или оставам с нея тук и баткото и таткото отиват сами на море ,или си я взимам с мене. Ти наистина ли ще си спокойна на тази почивка без бебето?  И не е толкова важно,какво ще стане с кърмата ти,колкото  какъв ще е стресът за бебето ти.
Виж целия пост
# 13
забрави за кърменето с това море. пък толкова ли е важно да отидеш? аз няма да ходя и въобще не съжалявам. и бабите са за да се порадват на децата ни от време на време на за да ги гледат - така мисля аз, не искам да обиждам никой.
Виж целия пост
# 14
Ходихме си на морето с бебо и си се кърмихме за което изобщо не съжалявам. Peace
Е може би ще е по-весело ако сте сами и ще имаш време за себе си но не аз съм майка и предпочитам да съм непрекъснато до него отколкото да го мисля ами сега какво прави...... Confused
Според мен няма да издържиш там с цеденето и нещата ще приключат за една седмица.Още повече че на мен там ми се отразяваше много и климата и кърмата ми намаляваше.
И все пак ти си решаваш.Но за мен бебо е на първо място.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия