Ако има запознати,моля да помогнат със съвет?

  • 1 126
  • 4
Щерката е на 9.6 години.Ходихме на преглед-бях решила да и сложа апартче или шини(не знам как му казват).Леко са и криви предните зъби.Направихме снимка.Лекарката каза,че  е рано за такива работи-не е сменила още млечните зъби.Като ги смени всички(на 12-13 г.)тогава да се предпримат мерки.Но един от млечните зъби,е притиснат от два други.И не расте-едната докторка казва,че трябва да се направи апартче само на тях,за да се раздалечат и да се направи място на притиснатия.Тъй като отдолу пък напира постоянният и корена му отива на една страна.Друго мнение потърсих-там пък ми казаха,че така или иначе са млечни ,като падне един от притискащите щял да направи пак място.Не трябвало чужда намеса-по-добре било по естествен път да се наместят.
Та ако някой е имал такъв проблем или пък може да ми помогне с инфо-благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здравей, нямам никакъв опит с тези неща и не мога да дам съвет.
Мисля оба4е, 4е е по-добре да пуснеш темата в здравословния форум, където гарантирано ще полу4иш доста мнения.
Виж целия пост
# 2
Моят син още от 1 клас започна да носи едни силиконови скоби (не е съвсем скоби - каналче за зъбите), само нощем, което е нещо като превенция - предварително. Поникналите му зъби бяха страшно на криво. Това нещо го носеше около 4 години и всички зъби си влязоха на мястото, даже и захапката му се намести. Струваха (тогава 200 лв) Ще ти правя тел на моята зъболекарка - в Надежда е.
Виж целия пост
# 3
Благодаря Майка,преместих я там! Simple Smile
Теди аз съм от Бургас.Точно ортодонт казва,че има нужда и също ортодонт казва,че няма нужда-ходих при двама различни лекари! newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз съм от Бургас и все още нямаме подобни проблеми сина ми е на 1г,9м, но аз съм носила шини и смятам, че колкото по рано се започне толкова по добре и по бързо ще се подредят зъбите в устата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия