Дали се отбива?

  • 451
  • 8
Нашият хубавец категорично ми отказва от едно известно време сутрешното кърмене. Направих му попара тази сутрин и я омете цялата  Shocked , обаче кърма не иска. Надвечер към 19 часа яде каша или мляко с бисвити/бишкоти и към 21 кърмене, но гледам, че от няколко дни и то не му присърце. Иначе се буди между 4 и 6 и тогава сме си мили и ядем. Дали се отбива? Днес видях, че му е излезнал първия зъб, децата се кърмят повече покрай зъбите и отказват твърда храна, нашия наобратно. Shocked
И в случай, че нямам кърма, как да разбера стига ли му за вечерното кърмене и ако не му стига, какво да вечеря?
Виж целия пост
# 1
Няма да ти казвам как да си увеличиш кърмата, понеже ти знаеш.  Wink За вечерното - ако не му стигаше, щеше да се буди доста по-често и да суче (и да увеличи млякото съответно).
Виж целия пост
# 2
Уф, де да знам, усещам нещо, че нямам кърма, а не ми се занимава пак да увеличавам. Предусещам че идва крайния момент. Много гадно, преди през деня чат пат се кърмехме, от едно известно време не иска и това е.
Виж целия пост
# 3
Поля, от теб зависи - ако го насърчиш, може да суче (дори да е веднъж-дваж на ден) още дълго време; ако нямаш желание, най-вероятно няма да я бъде тази Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз кърмех до преди 1-2 седмици, но Гоги сам взе да се дърпа, а имаше кърма. Уж го сложа да яде, той дръпне един- два пъти и се надигне. Пак го сложа - пак така.  Пипа ми зърното, играе си с него и ми се смее. И вече реших да не му предлагам, макар да имам все още кърма. Така че то детето само си показва. Продължавай да му предлагаш известно време, може да е някакъв каприз от негово страна. Но ако не иска... И на мен някакси не ми се искаше да спирам, бях свикнала, ама той като реши...
Виж целия пост
# 5
Поля, тъй като и моя синковец загуби интерес към сукането на тази възраст, от известно време заглеждам какво пишат другите мами и ми прави впечатление, че около осмия месец доста деца сякаш вече не се вълнуват от кърменето. Не знам дали е нещо като стачка newsm12 , дали някои деца на тази възраст вече предпочитат твърда храна - просто го установих като факт. Ако имаш възможности, настоявай. Ако не - Спасчо вече има мнение, можеш да се съобразиш с него. Явно опира до конкретното дете - Ирина си суче и пушек се вдига и въобще не се вълнува от другите храни.
Виж целия пост
# 6
Поля, едва ли г-н Спас е решил окончателно да е така. Grinning
Прави се на голям и не е гладен според мен. Ако започне не му стига хрънътъ за борбътъ ще седи мирен вечер друг път. Ще се дере за още, нали знаеш как.
Но дори е да решил вече да не суче през деня, може много време да изкарате на нощно-сутрешно-вечерно сукане от двете гърди, като ходещите на работа мами.
Виж целия пост
# 7
И моята щерка много трудно я карам да суче през дена /9 1/2 месеца - 4 юни/!
Аз си мисля, че вече и е много интересно и харесва да яде твърди храни. Даже да се е наяла следобед с бебешката си каша, когато седнем да ядем и тя се нарежда на масата и омита една коричка, като половината само я надъвква  и я плюе, т. е. не и се яде вече съвсем, но продължава Simple Smile
Суче само като и се спи следобеда и аз съм много доволна в такива моменти. Но вече съм се примирила, защото като почна да я карам насила да суче настава такъв вой, че съседите кой знае какво си мислят, че правя на детето  #Shocked Та карам си когато иска, защото иначе не става! Истината е, че дъщеря ми още като беше на 1 месец се сърдеше, когато я карах да суче когато не е гладна. И аз като чета тук ми беше едно жално, че не се радва да суче като другите бебета Sad  
За съжаление не ти помогнах!
Виж целия пост
# 8
Поля, мисля че е временно. Насърчавай го да суче.....Поне това бих те посъветвала аз. Моят бебчо през деня не искаше (сега е и невъзможно де), но сутрин и вечер си знае че се суче и не протестира за сега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия