Лятна почивка - на море в Крапец

  • 6 421
  • 9
Здравейте

Някой от Вас ходил ли е в Крапец? Имате ли отзиви за това място - аз вече получих доста разнопосочни мнения - страхотно място, невероятен плаж, а други са доста негативни. Запазила съм няколко нощувки на вила Артеа. Домакините били доста дребнави и негостоприемни. Моля, ако някой има какво да сподели...... newsm78

Не сме ходили натам и вече не съм сигурна какво да правим Thinking
Виж целия пост
# 1
Има подфорум "На път, море, почивка"-там се пише и отговаря на подобни въпроси,освен това си има и една огро-о-омна тема конкретно за море'2007.
Успех.
Виж целия пост
# 2
По-миналото лято бяхме на Крапец в комплекса (май Янита се казаше  newsm78).
Там е хубаво - хотелът чист с нормални условия, басеин отпред с изглед към морето (шезлонгите са безплатни за гости на хотела)  , 2 ресторанта с хубава кухня и те над морето, интернет клуб. Тихо, затворено, спокойно.
Дотук с хубавото.
Плажът - върви се повечко до него, мръсен, неохраняем, от брега влизаш в дълбокото   sport027
Инфраструктура - няма. Малко селце, хората се занимават със земеделие, а не с туризъм.
Няма забавления, магазини, аптеки -  за всичко се пътува до Каварна.
С две думи в комплекса е добре за семейства с деца, извън него няма какво да правите.
Ако искате купони не сте за там.
И последно - там лятото свършва по-бързо. Септември вече е студено.
Виж целия пост
# 3
Преди 3 години бяхме там. Комплексът се казва Яница, мисля че пазя и тел някъде, ако кажеш, ще го потърся.
Приятно хотелче, спомням си, че имаше страшно много цветя.
Плажът е към Дуранкулашкото езеро, огромен, почти безлюден и неохраняем.   Диво място, но точно това му е чарът.
 
Виж целия пост
# 4
Бяхме в Крапец в края на юни, във вила Кибела. И много сме доволни! Вилата е супер луксозна, правена е по същите планове като резиденцията на Шабла.
Страхотно спокойствие, тишина и красота! Стаите са невероятни, с климатик, телевизор и плътни завеси  Laughing ! Има басейн, доста голям, а озеленяването на вътрешния двор е впечатляващо!
Закуската е включена в цената, но ако искате, можете да си поръчвате обяд и вечеря - МНОГО вкусно готвят, без да са високи цените.

Иначе поне преди сезона, през юни, беше много спокойно - нямаше почти никакви външни хора, няма ресторанти, няма аптека... Просто истинско автентично село...

Плажът е на 2 километра от селото, голяма и дълга плажна ивица, неохраняем. Доста ветровит, но може би такова време бяхме уцелили  Laughing.

Надявам се пак да отидем!


Виж целия пост
# 5
Тези дни бяхме във вила Артеа в Крапец. Моят личен съвет е - ако не искате да ви съсипят почивката с ужасно отношение, мръсотия и необосновано високи цени - не си правете труда да стъпвате там.
Ще пусна отделна тема при първа възможност с подробен разказ за "хотелиерите" в тази вила.

Нашите кумове бяха по същото време в комплекс Яница и останаха много доволни. Ние също сме с много добри впечатления от комплекса. Ще пиша за това малко по-късно в темата за вила Артеа.
Виж целия пост
# 6
Уу, не ходете в това ужасно място. Прекрасен плаж, но мръсен и неподдържан. 2 кръчми и 2 магазина. Скука. Няма развлечения, няма нищо.

В "Яница" са ми ужасно смешни. За първи път в живота си пих "Шуменско специално" за 2.60 лв. Иначе красиво там, но не е много ясно как се плаща за деца. Уж не се плаща за деца до 3 год. спането, но като си тръгваш, виждаш друго начислено в сметката.

Вила "Артеа" и т.нар. механа също са голям смях. Точно там, където е разположена, мирише ужасно на мърша. Една вечер вечеряхме там и половината от поръчката не бе донесена, защото сервитьорката решила, че няма смисъл да ми носи салатата и рибата, след като ми е сервирала десерта. Пълни смешници и егати цените.

Моля ви, не ходете там за нищо на света! Защото ако всички, които четат и пишат тук отидат в Крапец, той ще заприлича на Синеморец такъв, какъвто е сега.

А аз мечтая за още едно лято на Крапец. Пълно безвремие. Искам да си говоря само с магаретата на площада и със семейството ми.

Моля, не ходете там.
Виж целия пост
# 7
Ние бяхме миналата година в една от по-непретенциозните къщи и бяхме много доволни от условията и заплащането. Една вечер сбъркахме да отидем във въпросната "Артеа"на вечеря и SickМного претециозно, но за сметка на това мръсно, захабени покривки, различни чаши, разделени двупластови салфетки и т.н.
Плажът е прекрасен, но много мръсен. Не става за деца- много е дълбоко морето още в първите крачки.
Ние ползвахме Крапец като базов лагер, бяхме с кола и всеки ден обикаляхме и прекарахме много интересно.
Виж целия пост
# 8
Най-после имам възможност да ви разкажа за нашите приключения във вила Артея, Крапец.

Още с пристигането ни ни посрещна нелюбезна домакиня. Мъжа ми влезе да ни регистрира. Аз чаках с детето навън. После той се върна с багажа, а аз влязах с малкия. На въпросът ми къде се намира стаята ни жената ме изгледа изкъсо и каза, че току що е обяснила на мъжа ми. Останах с детео на ръце да го чакам...

Качвайки се в стаята домакинята му обяснила, че ако смятаме да ползваме разтегателният диван за детето трябва да заплатим +20% от цената. Дори не попита на колко години е детето.

Стаята на пръв поглед изглеждаше чиста. Но само на пръв. Под вратата зееше огромна дупка през която без проблем влизаха мухи и комари. В коридора беше пълно с мухи, които бяха замазали прозорците, а никой не се сещаше да ги почисти. По коридорите цареше същата гнус - лекета по теракота, паяжини...

В офертата в нет-а се споменаваше, че стаите са оборудвани с телефон, сателитна ТВ, безжичен интернет. Е, явно трябва да четем измежду редовете, тъй като телефон имаше единствено на рецепцията, за нуждите на собствениците. Сателитната ТВ включваше ефирните ТВ и няколко други канала. За нет и дума да не става - имало то нет, ама се заплащал отделно 4лв./ден. За скороста - никакви гаранции.

Колкото до стаята - мръсни чаршафи, с дупки. Това, че бельото и възглавниците бяха различни няма да го коментирам. Мокетът не беше чистен. На вторият ден най-учтиво помолих да ни сменят кърпите и да хвърлят боклука. Пак ми отвърнаха със същият поглед и учуденият въпрос: "Какви кърпи?". Видите ли на хотелът бил 3 звезди. Кърпите се сменяли на 5 дни, а шаршафите - на 2. Пак си премълчахме. Изхвърлихме си сами боклука. На следващата сутрин напомних, че е трети ден от престоят ни. На обяд заварих жената в стаята ни. Връчи ми торбичка, видимо обидена, че след като сме хвърлили боклука не сме сложили торбичка в кофата...

На закуска се радвахме на "голямо пиршество":
1 ден - 2 тлъсти мекици с капачка сладко
2 ден - 2 тлъсти пържени филии със същата капачка масло /разрежеш ли филията виждаш бялото на хляба и разбираш колко яйце е видяла/
3 ден - 2 препечени филийки хляб, чаена лъжичка масълце, въпросната капачка сладко, парченце домат...ама наистина парченце.. по-малко от 1/4 домат... и това... няма месце или сиренце. Все пак не сме на лагер от едно време Wink
4 ден - някакъв опит за тутманик
5 ден - не стигнахме до закуска защото ни писна и си тръгнахме още предният ден

Първата вечер решихме да вечеряме в "механата" на хотела. Съпругът на домакинята ни обслужваше. Същият намусен поглед, ленивост, неясно на какво надутост...
На въпросът "Предлагате ли шкембе?" ни изгледа все едно сме го обидили жестоко и надуто ни отвърна, че в кръчмата в селото предлагали.
Е, посетихме въпросната "кръчма", която се оказа прилично заведение, което се държеше от едно семейство, правещо всичко с мерак /какъвто на нашите домакини липсваше/. Кухнята беше страхотна, обслужването също.
Повече не посетихме механата на хотел Артея.

Да не пропусна, че вилата имаше и басейн. Като цени 3лв. за възрастни и 2,50лв. за деца. Като размери - надуваемият бесейн на детето можеше да се конкурира с него. Wink Само за сравнение комплекс Яница в Крапец, който също е 3 звезди предлага 2 огромни басейна, всеки от който с детска част. Само че цените за външни посетители бяха 2лв. за възрастни и 1лв. за по-голямо дете. Кухнята на въпросният комплекс също беше по-добра от вила Артея от към цени, вкус и обслужване.


След цялото натрупано негативно отношение решихме да си тръгнем по-рано от предвиденото. Собствениците решиха, че трябва да им заплатим 40% за дните, през които се отказваме да останем. Така пишело в правелникът им. Е, тук вече не познаха!  Naughty


В края на отпуска ни бяхме в Смолян в едно страхотно хотелче, което някой беше препоръчал тук. Малко по-късно ще пиша за него и ще ви похваля типичното родопчанско гостоприемство!  Laughing
Виж целия пост
# 9
Любопитен факт: собственикът на тази "вила" е....художник Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия