ПомоЩ zа ДБМ от Германия

  • 1 052
  • 13
Здравейте, моми4ета   bouquet

Да се представя на теzи, които не са ме zаси4али до сега в някой друг подфорум  Wink , каzвам се Татяна и живея в Германия. ВсъЩност съм германка (но с българска кръв  Wink ) и се иzвинявам zа греШките, които правя на български.

Знам zа движението и се радвам, 4е ви има. Преди 4 години органиzирах една благотворителна акция zа един дом в Стойките (до Смолян) но това беШе еднократно, просто не е лесно 4овек сам да органиzира неЩо от 4ужбина.

СноЩи 4етох доста в тоzи подфорум и се 4удех, как мога да ви помогна освен с пари. И имам следната идея: В Германия има много фирми, проиzводители на стоки, които Ще ви бъдат от полzа.....Милупа, Хипп, Бюбхен, проиzводители на игра4ки, и т.н. Седнах да направя списък с немски фирми и спонтанно се сетих zа 27 такива. Та идеята ми е, да се контактуват теzи фирми с молба да даряват продукти на движението. Вси4ки проиzводители имат свръхпроиzводство и/или артикули 2ро ка4ество (примерно опаковката е сма4кана, Щампа върху фланелка е крива, и т.н.) и стига да имат желание, биха могли да ги даряват. Особено Милупа са Щедри по принцип, когато една майка регистрира детето си на страницата йм, полу4ава постоянно техни продукти беzплатно. Та zаЩо да не се пробва да се контактуват? НиЩо не губим  Wink

С удоволствие Ще ви помогна да осъЩествите контакт с тях, Ще преведа каквото трябва, мога и сайта ви да превеждам на немски  Wink

Помислила съм и zа транспорта, ако откаzват zаЩото не искат да плаЩат поЩенски раzходи до БГ. Може да се попита във фирмите с автобусни линии между Германия и БГ и да се ка4ват пратките на рейс. Някои авиокомпании имат и много ниски тарифи zа праЩането на дарения по самолети. Все Ще се иzмисли неЩо.

Каzвайте, ако мога да ви помогна  Hug
Виж целия пост
# 1
браво дано организирате нещо
Виж целия пост
# 2
Благодарим за идеите и помощта  bouquet

за сайта можеш да ни помогнеш-да Hug
за фирмите е по-сложно заради евентуално мито и т.н.От тук сме проверили,4е е доста трудно ,плаща се мито.Варианта е с нареждане до фирмите ,които продават продуктите тук .Да ги взимаме от тях тук на място след предварителна уговорка м/у нас,Германия и Бг фирми.Става с транспортните фирми,ще намерим контакти,но трябва да са малки к-ва  newsm78

за това се сещам сега Rolling Eyesи ще държим връзка обезателно Hug
Виж целия пост
# 3
Lavender, митото не отпадна ли с влиzането на БГ в ЕС?  newsm78  А zа дарения, когато се декларират като такива, пак ли се плаЩа мито?  newsm78
Виж целия пост
# 4
Lavender, митото не отпадна ли с влиzането на БГ в ЕС?  newsm78  А zа дарения, когато се декларират като такива, пак ли се плаЩа мито?  newsm78

ще проверя пак Wink
Виж целия пост
# 5
Няма мито, мисля!
Виж целия пост
# 6
Lavender, митото не отпадна ли с влиzането на БГ в ЕС?  newsm78  А zа дарения, когато се декларират като такива, пак ли се плаЩа мито?  newsm78

ще проверя пак Wink

Супер, дано наистина няма, 4е да действаме  Wink
Виж целия пост
# 7
момичета ,нашата фирма е правила и прави дарения от Германия за Бг ,също така имаме е представителство в Германия в Бавария ,фирмата ,в коята работя има товарни кораби ,също така познавам и други корабособственици ,чийто кораби пътуват по-често за Бг ,защото нашите пътуват в горна релация /Белгия-унгария /
но си мисля че може да се измисли нещо  newsm78
Татяна ,в коя провинция си ти
Роси ,ще ти звънна   ,че до днес бях в отпуск !!!


Виж целия пост
# 8
Татяна ,в коя провинция си ти

Аz съм в Хесен, североzападно от Франкфурт (на 40км)
Виж целия пост
# 9
момичета ,нашата фирма е правила и прави дарения от Германия за Бг ,също така имаме е представителство в Германия в Бавария ,фирмата ,в коята работя има товарни кораби ,също така познавам и други корабособственици ,чийто кораби пътуват по-често за Бг ,защото нашите пътуват в горна релация /Белгия-унгария /
но си мисля че може да се измисли нещо  newsm78
Татяна ,в коя провинция си ти
Роси ,ще ти звънна   ,че до днес бях в отпуск !!!




супер Светле,ще се 4уем  bouquet
Виж целия пост
# 10
Лавендер, ако искаШ да zапо4нем с превода първо, няма да е zле да има немска версия преди да се контактуват фирмите, а пък след 4 седмици Ще zамина на ваканция и няма да ме има 3 седмици  Wink
Виж целия пост
# 11
Лавендер, ако искаШ да zапо4нем с превода първо, няма да е zле да има немска версия преди да се контактуват фирмите, а пък след 4 седмици Ще zамина на ваканция и няма да ме има 3 седмици  Wink

ок,сайта го имаш,инфото е вътре HugПредлагам да запо4неш от на4ална страница.

Имаш ли нужда от помощ за нещо ,късаещо самия сайт?
Виж целия пост
# 12
Благодаря Татяна за инициативата ти да помогнеш чрез нас на българските деца в институциите Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 13
За ниЩо, това е най малкото, което бих могла да направя  Wink

Лавендер, иzвинявай, неЩо не ти видях отговора  Embarassed  Мисля, 4е нямам нужда от неЩо, освен от време, тъкмо в4ера ме zатрупаха с работа  Tired но Ще намеря  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия