Апокалипсис сега

  • 2 556
  • 65
Краят на света. Представяте ли си го, сънувате ли, мислите ли го? Как ще свършим, а? Размазани като муха на мушама от божия палец, избити в междугалактическа война или от случаен метеорит? За секунда или ще се мъчим с десетилетия от глад и жажда? Конниците на Апокалипсиса има ли нужда да идват или можем да се справим и сами?
Пуснете на воля черните си мисли и станете пророк за две минути!
Виж целия пост
# 1
Пускам темата, поради разказа на една съфорумка, как докато си лежала на плажа и зяпала къпещите се в морето си представила как измират до един в огромен водовъртеж и дъжд от олио  Grinning
Виж целия пост
# 2
... си представила как измират до един в огромен водовъртеж и дъжд от олио  Grinning

Какво е било олиото? Слънцезащитно ли?  newsm78

По въпроса мисля, че смъртта за всеки човек е един малък Апокалипсис. Едва ли в този момент се вълнува особено дали е сам или си има и  компания...  Thinking
Виж целия пост
# 3
Нито съм го мислила, нито съм го сънувала...нито ще Crossing Arms

2 мин. ...Сигурно ще е от жега  sweating
Виж целия пост
# 4
Все ми се струва, че ще стане Постепенно Апокалиптично. Поради най-простата причина, че няма нищо вечно. Нито един ресурс на тази земя не е неизчерпаем. Дори и Слънцето-неслучайно го пиша с главна буква-един ден-кой знае кога-ще спре завинаги. Има много литература и мазохистично ужасяващи ме филми по въпроса.
Надявам се дотогава да не съм жива вече. Tired
Виж целия пост
# 5
И аз мисля горе-долу, като Жозефина
Виж целия пост
# 6
Това с олиото го сънувах и аз... странно, сигурно жегата ни влияе. Само че в комбинация с жълти задушливи серни облаци.
Седях и гледах тъпо към небето как една капка сякаш на забавен каданс пада и всеки момент ще ме плесне по челото и нямах сили да избягам.
Иначе съм си мислела, че сигурно ще загинем от атомна катастрофа. Или от сблъсък с астероид.
Виж целия пост
# 7
Няколко ядрени бомбички биха стигнали.
Жалко, че дори чалгата няма да се спаси.
Кой бе казал, че Четвъртата световна война
щяла да бъде със сопи. Склонна съм да го подкрепя.
Виж целия пост
# 8

Кой бе казал, че Четвъртата световна война
щяла да бъде със сопи. Склонна съм да го подкрепя.

Мислиш ли?  Thinking Не знаех, че хлебарките и скорпионите могат да размахват сопи...  newsm78
Виж целия пост
# 9
Напоследък все такива щуротрески са из главата ми.
Дори и сънувам, брррр. Страх ме е да изкажа гласно всичко.
Нещо суеверието ме е разтресло.
Виж целия пост
# 10
Преди много години сънувах нещо подобно - висока приливна вълна, която беше скрила слънцето (ех, тези клишета  Simple Smile ) и размазваше всичко...

След всички изгледани филми по темата, обаче, по-естетски ми изглежда варианта със заледяването (май в "Изкуствен интелект" имаше красиви ледени сцени  newsm78 ), отколкото с падащи от небето огнени топки...
Виж целия пост
# 11
никой от нас няма да е жив и да го види. може ли да остана?
Виж целия пост
# 12
Не, не си го представям изобщо. Като човек, чието детство е минало в периода на студената война, достатъчно съм сънувала тогава. Бомби, ракети, десантчици с парашути - фантазията ми работеше безотказно ooooh!
Сега някак не ми е до глобални проблеми...
Виж целия пост
# 13
Отново с НМС и покъртително главоболие никак не ми е трудно да си представя един апокалипсис.
Нещо бързо и безболезнено. Разбира се, аз, семейството ми и всички близки и познати, както и известно количество хора за подобряване на генфонда оставаме живи и населваме земята отново. Аз съм матриарх.
Виж целия пост
# 14

Кой бе казал, че Четвъртата световна война
щяла да бъде със сопи. Склонна съм да го подкрепя.

Мислиш ли?  Thinking Не знаех, че хлебарките и скорпионите могат да размахват сопи...  newsm78
Я малко Джон Уиндъм или братя Стругацки да вкарам Mr. Green Или да си припомним Чернобил. Ще има оцелели хора, най-вероятно доста увредени, обаче, за това ще се стигне и до сопите - ще се върнем/върнат векове назад в развитието си.
Но всъщност не си представям края така. Мисля, че нито американците, нито руснаците са ЧАК ТОЛКОВА безумни, че да свършат подобно нещо Rolling Eyes Виж арабите... newsm78 Имаше един разказ, който се скъсах да търся в нета, ама няма..."Ако утре трябва да умрем" - там младите от бъдещето си правеха купони, като темите на купона бяха по какъв начин си придставят края на света. Crazy
Та аз края си го представям по-скоро като неизбежна екологична катастрофа, за съжаление много скоро Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия