Kак се изявява алергия към АМ?

  • 2 361
  • 9
Бебето на една моя приятелка е със страхотен обрив само по бузките. На смесено хранене е. Обривът е като плака.Мазали са го с какво ли не, минава от кортикостероид. Бебто е със запек. Дали е възможно да е алергия към Нан и Фрисолак-редува ги. Обрив другаде няма.Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Попитай в подфорум Алергии  Peace
И е логично приятелката ти да пита педиатър, а не да го маже и да се чуди от какво е  Wink
Виж целия пост
# 2
Мале, кортикостероди? не сте у ред, чеСно
Виж целия пост
# 3
Моми4етата са отговорили добре,но хубаво е да говори6 с педито за АМ и да ползва6 само една марка АМ.Какво е това редуване?
Виж целия пост
# 4
Мале, кортикостероди? не сте у ред, чеСно

предполагам, лекар им го е изписал. на дъщеря ми също се появява един обрив от време на време, който само с кортикостероид минава. не е отровно:)


защо, обаче, редува две млека? е тва ме уби просто!
Виж целия пост
# 5
Обрива по бузките има сериозна вероятност да не е алергичен. При нас за определено време страните му бяха като кора... С преварен зехтин отмина. Не е ли избързала приятелката ти с тежката артилерия? Rolling Eyes

Не пишеш колко е голямо бебчето... защо просто не сменят АМ, а редуват?  newsm78 Има и други марки.
Виж целия пост
# 6
и моя син имаше на едната бузка обрив и то сериозен но мазах с преварен зехтин и мина слава богу.по добре да пита доки.и наистина да кара само с едно АМ
Виж целия пост
# 7
може да е алергия към АМ (това е алергия към белтъка на кравето мляко, всъщност), може да е атопичен дерматит, може да е друго.
да отидат на алерголог и да не прекаляват с кортикостероидните кремове!!!

но все пак, от към храносмилателната система, проявите са повече с диария, а не със запек.
Виж целия пост
# 8
Преди време бяха засилили синкото, че има АБКМ. Имаше сухи обривчета по кожата на бузките, приличаше на дядомразче на моменти. От личен опит установих, че лекарите са склонни да преувеличават и да "хакат" диагнозата алергия на почти всяко дете  с атопичен дерматит-както се оказа при Станислав. Проявите при алергия са много по-силни и изявени-разстройство, кръв в изпражненията и други прояви. Но това може да се установи след преглед при, да речен, гастроентеролог или алерголог. При Станислав зачервяването на бузите се потенцираше от поредната серия избиване на зъбки. Оказа се прав педиатърът ну, а д-р Мустаков го беше определил като алергичен.
Виж целия пост
# 9
Според мен тази алергия към белтъка на кравето мляко е малко пресилена история.Понеже съм минала по този път доста отдавна - синът ми е на 10 г - пазил е диети, видни и не толкова алерголози са ни давали какви ли не диагнози...След поредния неуспех със соеви млека и мазила попаднах на д-р Демерджиева  в Медицинска академия- кожна клиника- тя ми каза. че това не е алергия. а вид кожа - тип гъша-по- грапава и трябваше да мажа детето само с краве масло. Оправи се.Това е
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия