Направих си ноктопластика - помощ!!!

  • 8 117
  • 32
Миналият месец се омъжих и реших, че по случай това прекрасно събитие да си направя ноктопластика. По принцип ноктите са ми ужасни, много се цепят и са меки....и съответно си записах час. Когато ми видя ноктитем мацката ми каза, че палците са ми много широки и не може да ми сложи пластмасови нокти и затова ще ми "вгради нокти". Аз като абсолютна начинаеща казах " Ми, ок" и се започна сагата " Направих си ноктопластика - помощ"  Laughing Laughing
Самото "вграждане" беше малка мрежичка, която я сложи посредством гел, изпече я, изпили я и готово. Simple Smile))
Видя ми се много нестабилна работа...ама нали ми е за пръв път...
Каза да отида след две седмици, защото след първото правене трябвало по- рано да се отиде. Иначе трябвало да ходя на 3-4 седмици веднъж.
Всичко беше ок...мина сватбата, ама какво стана, малко съм си блейка и изпуснах двете седмици срок. Отидох на края на третата.
Имах 3 отлепени нокъта от горната страна и един зверски счупен. Каза, че " сме ги изпуснали" и ми ги оправи. След две седмици, аз...като стриктна този път отидох да записвам нов час, ама ме отсвири и каза, че заминавала на море и не може да ме вземе.
Много кофти....вече се чудех да ги махам ли тези нокти или да ходя на друга маникюристка. Е реших, че искам да си имам нокти. Чувството да имаш нещо, което си нямал никога е много хубаво и естествено намерих друга в квартала.
На счупените нокти сложи пластмасови, залепи ги с лепило и пак гел, пак пилене...и хоп всичко е наред.
Сега пак ми се счупи стар нокът и пак трябва да ходя. Стана доста по-често от веднъж на 3-4 седмици... Crazy
Не мога да ги махна...а да си призная и не искам.
Мисля си, знаете ли от къде мога да си купя такъв гел за пластика и такава печка. Мисля си, че отлично бих се справила и сама вкъщи. Hug
Май стана дългичък поста.... Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Има цяла тема , в която има много добри съветнички по маникюр и педикюр. Можеш и там да млезеш и да попиташ. А сега да ти кажа моя опит. И аз като теб не мога да издържа дълги и здрави естествени нокти. много пъти досега съм си слагала нокти и съм ги махала. Проблемите, които описваш са съвсем нормални, явно не си се посъветвала с жена с изкуствени нокти. Така е - зависи с какво се занимаваш е нормално да ги чупиш. Понякога съм ги поправяла два пъти в седмицата, понякога съм издържала и месеци без чупене.
И друг съвет - отстрани изглежда лесно, но да не направиш по голяма беля, като си ги оправяш сама.  Peace
Виж целия пост
# 2
сама Shocked
Виж целия пост
# 3
Сама няма да можеш да си ги правиш. Не е толкова лесно, колкото изглежда като си я наблюдавала. Аз се занимавам точно с това, и ти го казвам от личен опит. Има тънкости, които не знаеш. Уредбата иначе струва около 300-600 лв, и комплект гелове е около 100.  Освен геловете и уредбата ти трябват, и други аксесоарии, като лепило, удължители, четка, течност за почистване на гел и т.н
На поддръжка се ходи на всеки 2 седмици. Няма такава работа на 3-4 седмици.
Ноктопластиката с изграждане е много по-добра от тази с удължителите, и е много по-естествена.
Един съвет от мен: АКО решиш да си сваляш гела - върви при маникюристка, и не се опитвай да го сваляш сама, защото после ще следва сагата "Знаете ли колко лошо нещо е ноктоплатиката"
Виж целия пост
# 4
Бейб, аз ходя на подръжка на гела на 25 дни и нямам нито отлепени, нито счупени нокти.
Така че това за двете седмици си е напълно индивидуално.
Виж целия пост
# 5

Мисля си, знаете ли от къде мога да си купя такъв гел за пластика и такава печка. Мисля си, че отлично бих се справила и сама вкъщи. Hug
Май стана дългичък поста.... Hug Hug

Има в интернет,печката най обикновена е около 150-170 лв,целит комплект със всичко необходимо е около 100-150 лв.
В чуждите сайтове с доствка до Бг ги има и на 60 евро със печка и всички аксесоари

Бейб,кога ша дойдеш да направиш и моите  Mr. Green  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Ноктопластиката с изграждане е много по-добра от тази с удължителите, и е много по-естествена.
и аз това си мислих-дали не изглежда неестествено със залепени изкуствени нокти  newsm78
не съм наясно
а другите като са изградени няма ли да се чупят по същия начин като собствените нокти-там откъдето свършва нокътната плочка и започва израстналото...
а ,бейб, колко струва ноктоплстиката и къде е студиото където работиш?
Виж целия пост
# 7
Ноктопласитката, която ти е направила е най-доброто.
Аз съм правила такова изграждане 2 пъти в салони "ВЕНИ" и един път в Душкини. Процедурата струваше мисля към 120 лева.
Проблемът наистина е, че трябва да се ходи на поддръжка, а маникюристката във ВЕНИ ми каза, че трябва да го 'запечатвам' с безцветен лак. Купих си на ОPI  за 18 леа лак, 'запечатвах', но не ме спаси от падане.
Другата ( Душкини) пък ми каза, че това е глупост.
Така или иначе май всеки си има теория за поддръжката на този тип маникюр. До колкотор разбрах е важно и дали имаш нокътна плочка, колко е голяма и тн, за да се изгради нормално. Аз понеже си гриза ноктите нямам много такава, та зор видяха жените...
Единият път ми замениха нокът с пластмасов ( защото я нямаше моята, а другата маникюристка не знаеше как се прави).
Пластмасовите тежат, по-дебели са и  усещането не е толкова близо до естественото.
Не препоръчвам да се заменят.
Един нокът струваше към 10 лв. да го оправи, тоест, след известно време си направих сметка, че тази красота ми излиза твърде скъпо и бях до там с красивите си нокти.
Виж целия пост
# 8
АЗ си направих ноктопластика преди година и половина.Изграждане на ноктите с гел,а не тоя боклук с пластмасовите нокти(имала съм ги) Супер доволна съм. Много е здрава.Работя на компютър по цял ден и нямах проблеми. Сега вече съм само с гел за заздравяване и ходя на поддръжка на 3-4 седмици. Естествено е да имаш отлепен гел. А това,че на маникюристката не и се пили е друг проблем, по точно нейн. Работата й е да пили и гради нокти. Намери си друга,сама няма да можеш да се справиш. в плевен такава струва 70 лв.
Виж целия пост
# 9
nadi_mishi,дай адрес в Плевен  Praynig
Виж целия пост
# 10
nadi_mishi,дай адрес в Плевен  Praynig
ти от плевен ли си? в смисъл да знам как да ти обясня.
Виж целия пост
# 11
не,но ще се оправя... Peace
Виж целия пост
# 12
Бейб, аз ходя на подръжка на гела на 25 дни и нямам нито отлепени, нито счупени нокти.
Така че това за двете седмици си е напълно индивидуално.
  По принцип дават поддръжката да се прави н а 3-4 седмици, НО повярвай ми много малко са жените, които изкарват повече от 2 седмици. Чувала съм, че има и такива индивиди, но аз лично не съм срещала все още Grinning

Лени - твоята ноктопластика вероятно е била с акрил, защото за гел такава цена не съм чувала. Цените на акрила се движат около 100 лв.
Ноктопластиката с изграждане е много по-добра от тази с удължителите, и е много по-естествена.
и аз това си мислих-дали не изглежда неестествено със залепени изкуствени нокти  newsm78
не съм наясно
а другите като са изградени няма ли да се чупят по същия начин като собствените нокти-там откъдето свършва нокътната плочка и започва израстналото...
а ,бейб, колко струва ноктоплстиката и къде е студиото където работиш?
То много зависи какви ще са самите удължители, но тези , с които аз работя изглеждат съвсем ествествени(като френски маникюр) Wink
За мен изграждането е по-добрия вариант, защото малко или много ноктите се скапват от лепилото за удължители. Получава се едно грозно нацепване на самата плочка, където е имало лепило. Удължителите се чупят по-лесно. Аз лично използвам и фибростъкло, за по-голяма здравина. Ето това са изграждани ноктиhttp://s93.photobucket.com/albums/l52/desi_to/?action=view&c … ture489Medium.jpg

http://s93.photobucket.com/albums/l52/desi_to/?action=view&c … ture493Medium.jpg
За съжаление, няма снимки с удължители Blush

Салона е "Мания" зад общината9в уличката до сладкарница "Неделя"
Ноктопластиката с изграждане е 45 лв-поддръжката е 25
и тази с удължители е 35лв - като поддръжката е 20 лв. Включено е всичко в цената(лак, декорации и т.н)

Мис КаприЗ  - нямам път към теб, иначе с удоволствие Grinning
Виж целия пост
# 13
Бейб, моята ноктопластика беше с акрил, не знам каква е тази с гел. т.е не знам разликата. Но е скъпо удоволствие  Laughing
Виж целия пост
# 14
В салона в който работя маникюристката прави ноктопластика с гел и мисля че повечето и клиентки идват на 3 седмици за подръжка , но май при всеки чевек е различно,зависи от дължината им а пък и какво правиш... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия