Ами ако се изтощим от дългото кърмене?

  • 1 494
  • 21
Напоследък съм постоянно уморена, спи ми се почти непрекъснато, колкото и да спя, все не се чувствам отпочинала... Дали не е от кърменето, съчетано с пролетната умора? Вземам витамини, но... няма много полза.
Свеки разправяла на мъжа ми по телефона, че трябвало вече да отбия Маринка, за да не се изтощя, и че тя можела да пие вече и прясно мляко!
Какво мислите? Дали в такива моменти трябва вече да се отбива и ако не, как да се справим с умората?
Виж целия пост
# 1
Аз имах подобен период с перманентна умора, някъде по това време (Мая на 10-11 месеца). Даже ходих при джипито да ми пусне изследвания, понеже хич не можех да му хвана края как хем не правя кой знае какво, хем все съм уморена. Изследванията не показаха нищо.
Мисля, че предвид смяната на сезоните, може би ще е добре да увеличиш разумно дозата на витамините + повече плод-зеленчук в менюто. Какви витамини пиеш?
Виж целия пост
# 2
Мдаааа, това и аз го минах.Не мога да преценя дали е от кърменето...Така или иначе - оправих се с бирена мая, обогатена с витамини.Страшно съм доволна от тия хапченца, полезни отвсякъде!
Виж целия пост
# 3
И аз днес едва гледах и си зададох точно същия въпрос...Май ще прекратяваме малко по малко кърменето, и аз съм човек все пак ...
Виж целия пост
# 4
Цитат на: belinda
Мдаааа, това и аз го минах.Не мога да преценя дали е от кърменето...Така или иначе - оправих се с бирена мая, обогатена с витамини.Страшно съм доволна от тия хапченца, полезни отвсякъде!

A какви точно са тези хапчета и на коя фирма,аз пия Неоксид,антиоксидант на базата на пшеничения зародиш,откакто бях бремена,но напоследък не ми действа...
Виж целия пост
# 5
Нормално е пролетно време човек да се чувства по този начин, а при нас в съчетание с грижите около бебите, естествено ни е двойно повече нанагорно.
- Пусни си едни изследвания.Може пък хемоглобина да ти е паднал и затова да се чувстваш вечно уморена.
- Смени начина на хранене за една-две седмици, като наблегнеш основно на плодове и зеленчуци (каквито има) и на някакво печено на скара пилешко месо или риба.Изключи готвеното и манджите за известно време.
- Времето вече е ОК, така че правете поне по 2 разходки на ден за по час-два. Избирай слънчеви места.Нали знаеш, че слънцето и обилната светлина повишават настроението.
-  Grinning Подари си един ден за теб.Ако имаш на кой да оставиш Маринка поне за един следобяд, отиди на фризьор, и после направи един тур по магазините, или поне за едно кафе с приятелка.Мен това страшно много ме разтоварва и радва, особено ако съм си и купила нещо  Mr. Green .
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Shali
Grinning Подари си един ден за теб.Ако имаш на кой да оставиш Маринка поне за един следобяд, отиди на фризьор, и после направи един тур по магазините, или поне за едно кафе с приятелка.Мен това страшно много ме разтоварва и радва, особено ако съм си и купила нещо  Mr. Green .


ох как си мечтая само за 1 такъв следобед  Blush  но няма изгледи да си подаря подобно нещо през следващите няколко месеца Cry
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Tsvety
Цитат на: belinda
Мдаааа, това и аз го минах.Не мога да преценя дали е от кърменето...Така или иначе - оправих се с бирена мая, обогатена с витамини.Страшно съм доволна от тия хапченца, полезни отвсякъде!

A какви точно са тези хапчета и на коя фирма,аз пия Неоксид,антиоксидант на базата на пшеничения зародиш,откакто бях бремена,но напоследък не ми действа...


Марката е "Сома".Хапченнцата са си бирена мая Wink
Виж целия пост
# 8
Цитат на: boo
Какви витамини пиеш?

Пия Матерна, макар и не всеки ден, защото знам, че са силни.
Цитат на: Shali
Подари си един ден за теб.Ако имаш на кой да оставиш Маринка поне за един следобяд, отиди на фризьор, и после направи един тур по магазините, или поне за едно кафе с приятелка.Мен това страшно много ме разтоварва и радва, особено ако съм си и купила нещо.

Ох, Shali, само да можех! Няма изгледи това да стане в близко време. Бабите са далеч, а на мъжа ми не върви да я оставя.
Това за плодовете и зеленчуците е хубаво, ама сега все още няма голямо разнообразие, а и аз не съм им много фенка.  Sad (май ще трябва да стана).
Виж целия пост
# 9
Защо не пробваш да пиеш бирена мая, обогатена с витамини? Можеш и заедно с матерната да я взимаш, само ще намаляш дозата в тези дни. А и защо да не може мъжът ти да погледа Маринка навън в количката за час-два, докато ти се разкрасяваш? Подхвърли му идеята, да вземе инициативата Wink
Виж целия пост
# 10
Аз пък такава бирена мая не съм виждала. В аптеките ли се намира? А колко ли струва?
Не знам, обаче противно на всички статии тук и майка ми, и свекърва ми са на мнение, че трябвало вече да спра да кърмя. А не ми се ще да лиша детето от това, щом като тъй и тъй има, а и тя не отказва... Майка ми вика, че имало много адаптирани млека, свекървата е на мнение, че съм можела вече прясно мляко да давам... Абе...
Виж целия пост
# 11
Свекито ти приказва така, защото кърмиш. Ако беше отбила още през първия месец, щеше да ти дудне, че от кърменето по-хубаво нема (няма досаттъчно озъбен звяр на емотикон, да го сложа точно тука).

И аз имам някакви такива оплаквания, но аз съм така всяка година по това време. А като сложим към пролетната умора зъбоникненето, от което недоспиването ми е хронично, както и други фактори, като
- в края на зимата всички дрехи са ми омръзнали
- пак се чуствам дебела
- голямото ми дете е на антибиотик вече втора седмица (това е само за мене, не е общовалидно)

нормално е някак си...

Не е от кърменето, Петинка. Жалко, че не сме от един град, да седнем на припек с бебоците и да се наоплакваме една на друга. Как помага!
Виж целия пост
# 12
Цитат на: sladka hapka
Не е от кърменето, Петинка. Жалко, че не сме от един град, да седнем на припек с бебоците и да се наоплакваме една на друга. Как помага!

Да, добре щеше да е... Аз и без това тук много познати нямам...  Sad Между другото, съм живяла на времето няколко години в Стара Загора, хубав град  Simple Smile. Но това е вече друга тема. Сори за off-a.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: petty
Аз пък такава бирена мая не съм виждала. В аптеките ли се намира? А колко ли струва?
Не знам, обаче противно на всички статии тук и майка ми, и свекърва ми са на мнение, че трябвало вече да спра да кърмя. А не ми се ще да лиша детето от това, щом като тъй и тъй има, а и тя не отказва... Майка ми вика, че имало много адаптирани млека, свекървата е на мнение, че съм можела вече прясно мляко да давам... Абе...


Да, от аптека си ги купувам.Евтини са - 125 таблетки за 4.37, опаковката е пред мене в момента, та съм съвсем точна Grinning На ден пия по 2, а когато бях така скапана като тебе - по 3.На опаковката пише,че може и повече, но при всички случаи ще ти стигне за повечко време.
Колкото до другото в постинга ти - много правилно си разсъждаваш, следвай майчиния си инстинкт, а на тия дами  ignore2
Виж целия пост
# 14
Пети, нашите и двете баби са в града, но пък работят, така че аз оставям Ева когато се наложи на таткото.Хън-мрън, но ще я гледа щом трябва за 2-3 часа и аз съм жив човек.Не че ми се случва всеки ден, но веднъж на две, три седмици си правя един тур по магазините.
А колкото до кърменето, не виждам какво ги бърка бабите? Това е нещо, което само ти можеш да решиш - дали да продължаваш да кърмиш или да се отбивате вече.Не мисля, че който и да било има право да настоява за едното или за другото.Решението трябва да е твое!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия