Моля ви за съвети, по няколко въпроса - развод,адвокат и тн, спешно

  • 1 811
  • 10
бате се развежда моля за следната информация и съвет:

от софия я, добър адвокат. Иска бързо да се разведе, няма да се съдят за деца и тн, за издръжки и тн, няма да делят имоти - нищо, по взаимно съгласие - къде да се разведе, къде да подаде молба - в София, в някой близък град - къде, идеи?
и Моля, препоръчайте ми добръ бракоразводен адвокат и споделете какви са тарифите.
Предварително Благодаря, особенно ако ми отговорите бързичко Peace Praynig
Виж целия пост
# 1
Щом е по взаимно съгласие и няма да делят нищо- за какво м у е добър адвокат, всякакъв ще свърши работа. Не ти помогнах много, ама доколкото знам това е най-лесното дело за развод.
Виж целия пост
# 2
Щом живее в София, значи трябва да си подаде молбата тук - в брачна колегия. Проблемът е, че сега съдът е във ваканция и няма как да стане много бързо, а и мисля, че помирителния срок е задължителен независимо дали става въпрос за развод по вз. съгласие или не.  Rolling Eyes В неговия случай ако документите са изрядни, ще се разведе на две съдебни заседания. За адвокат не мога да те посъветвам, а хонорарита варират много.
Виж целия пост
# 3
Щом живее в София, значи трябва да си подаде молбата тук - в брачна колегия. Проблемът е, че сега съдът е във ваканция и няма как да стане много бързо, а и мисля, че помирителния срок е задължителен независимо дали става въпрос за развод по вз. съгласие или не.  Rolling Eyes В неговия случай ако документите са изрядни, ще се разведе на две съдебни заседания. За адвокат не мога да те посъветвам, а хонорарита варират много.
добре де, ама нали имаше варинат, да се разведат където искат, в който град искат...тук е еднаколегия на хиляди дела, или не съм запозната newsm78
хонорара не е кой знае какъв проблем - в крайна сметка ще е едно лесно дело за развод - няма да има ексцесии от нито една от двете страни.......дет се вика - чисто технически ще е лесно и безпроблемно newsm78
Виж целия пост
# 4
Развод по взаимно съгласие

Искане за разводът по взаимно съгласие може да се предяви само ако са изтекли три години от сключване на брака. В противен случай единствен отворен път остава този на исковото производство /в който случай е възможно страните да заявят желанието си съдът да не се произнася относно вината и представят споразумение, включващо същите реквизити като споразумението при развод по взаимно съгласие!/.


Производството започва с молба от двамата съпрузи. Молбата трябва да бъде написана на български език, да съдържа данните на съпрузите, и да е посочено че се иска развод по взаимно съгласие. Тя трябва да бъде подписана и от двамата съпрузи. Разглежда от районният съд по местожителството на молителя, а ако съпрузите са с различно местожителство, по местожителството на един от тях.
В производството съпрузите участват лично!

Заедно с молбата на съда се представя Споразумение на съпрузите относно:
- упражняването на родителските права;
- личните отношения;
- издръжката на децата;
- имуществените отношения;
- ползуването на семейното жилище;
- издръжката между съпрузите;
- фамилното име

Съдът проверява дали споразумението отговаря на изискванията на закона, дали в него са уредени всички необходими въпроси / упражняване на родителските права; лични отношения, издръжка на децата, имуществени отношения, ползване на семейното жилище; издръжка между съпрузите; фамилно име/, дали то е в интерес на децата. Ако Споразумението е непълно или не отговаря на кое да е от тези изисквания, съдът определя срок, в рамките на който съпрузите да го изменят. Молбата за развод ще бъде отхвърлена и делото прекратено, ако в определения от съда срок съпрузите не представят измененото Споразумение.

Ако молбата е редовна и допустима, председателят на съда призовава страните на помирително заседание. Помирителното заседание е задължително. При неявяване на някой от съпрузите без уважителни причини, делото се прекратява.
Не се ли постигне помирение, молбата се внася от съда за разглеждане в съдебно заседание.

След като се убеди, че съгласието на съпрузите да се разведат е сериозно и непоколебимо, и намери, че постигнатото Споразумение не противоречи на закона и е в интерес на децата, съдът допуска развода и утвърждава споразумението с решение.

Решението, с което се допуска разводът по взаимно съгласие, не подлежи на обжалване.


Цитирано от http://rest-zone.net/
Виж целия пост
# 5
Марги   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 6
 Laughing да отбележа, че в момента съда е в отпуск
Виж целия пост
# 7
Laughing да отбележа, че в момента съда е в отпуск
аааааа, не е , звънях им вчера, работят, дори днес брат ми е ходил да подаде молба, намерил е и адвокат, утре ще знам повече, но работят. Сега са на "Цар Борис 3" номер 54.
Виж целия пост
# 8
Ех, те молби приемат, ама насрочват делата за след ваканцията им - септември Simple Smile.
Виж целия пост
# 9
Дори за след септември в момента ги насрочват. Специално за София имам познат, който се развежда, жена му е пуснала молбата в началото на Юни, а делото им е насрочено за 15 Октомври.
При мен молбата е пусната в средата на Юли ,а делото е на 5 Октомври(това за Варна). Изглежда има доста дела към брачната колегия и им е натоварено.. Не знам от какво зависи.
Виж целия пост
# 10
Здравейте и отаз се развеждам по взаимно съгласие
първото дело ми беше на 9 юли, първо ми дадоха дата за второто дело на 8 август ,но оня каза че бил възпредпядстван и ми дадохо 17 октомври.
незнам още колок деле ще имим дано да са само две
но съм чувала че има и съдии които не дават един месец помирителен а направо ги развеждат веднага.Дано да попадне брат ти на тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия