Страховете на бащата

  • 1 564
  • 18
Здравейте,аз се сблъсквам с едно страно събитие,страха на таткото дали ще се справи финансово. Положението ни найстина не е никак розово,имаме заем и живеем на квартира,сега след като ще имаме бебе ще трябва да я сменим за по голяма и естествено по скъпа и той започва много да се претиснява,а до като родя има мноооого време още съм съвсем в началото ,отделно 9 месеца ще взимам заплата ,но той се страхува  Sad и се питах вие преживяхте ли тези страхове на таткото и как се справихте?
Виж целия пост
# 1
Не съм изпадала в такава ситуация, но това което ми хрумва е да се опиташ да поговориш с него и да го успокоиш. Ти най-добре си познаваш човека и знаеш кое би му подействало, но това което ми хрумва са:
1) Докато родиш, а и после докато изтече периода в който ще си вземаш пълната заплата има 9 + 9 месеца = 1 год. и половина, така че финансовото ви състояние в близко бъдеще няма да се промени.
2) Ако не се справте финансово след изтичане на майчинството ти ще се върнеш на работа и пак ще си получавате 2 заплати
3) И по време на майчинството една жена може да получава приход чрез работа от къщи - не знам каква е твоята професия, но аз напр. се занимавам с преводи, което може да се съвместява с гледането на бебе вкъщи.
Основното е да покажеш на таткото, че сте заедно в тази ситуация и ще се оправите заедно, нека не се притеснява, че всичко лежи на неговите плещи. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Хубавото в случая е, че мъжа ти споделя или поне показва този си страх, аз така мисля. Има мъже, които така спичат на ная тема...  ooooh! Той поне освобождава напрежението, ако говори за това, не знам. Аз имам познати, при които майката  е по-трагичния случай и много натоварва с тревоги. Виж да не говори с някакви хора - колеги, приятели, които да го достресират, знаеш какви са хората и колко обичат да преувеличават и да се оплакват. Дете се гледа и с вде  ис двеста, не езадължително да ви се натовари кой знае колко бюджета - ако детето е здраво  и суче в бъдеще - няма кой знае колко страничен разход като за начало.
Виж целия пост
# 3
Аз не се претиснявам,защото знам че всичко ще е наред,знам че има много време до оставането без моята зплата и затова съм доста спокойна а и дори толкова на зле да стане аз ще се върна на работа.Говорих с него,но той явно си избира да се претиснява и каквото и да му кажа ,той си мисли че ще трябва да се превърне в супермен. Confused Незнам какво да му говоря ,но ми е мъчно заради това че този му страх не му позволява да се радва на момента а аз се радвам и все съм си мислила че тази ми радост ще е споделена с него.Той се радва но ,повече се спича. Особено се спича от това че на наши 2 двойки приятели и на тях ще им се раждат деца ,е да ама и двете двойки си имат собствени апартаменти и родители който да им помагат.А при нас положението хич не е такова,както казах имаме заем,живеем под наем,мойте родители са бедни и живеят далеч,майка ми е инвалид а неговите баща му е далеч а майка му не ме поняся и от година не си говорим и той е така да се каже доста сдухан от факта че другите ни приятели ще предложат по добро детство на децата си от това което ние ще можем.Аз не мисля така,защото за мен е важна любовта и вниманието ,но той не е на същото мнение и се е сдухал  Cry
Виж целия пост
# 4
Хубавото в случая е, че мъжа ти споделя или поне показва този си страх, аз така мисля.
Peace  и аз мисля така!Това е много важно...моят съпруг има същите страхове,но не говори за тях  Sad  трябва сама да се досетя от някоя изпусната дума.Не го карай по никакъв начин да се чувства комплексиран заради това-с приказки,намеци,недовослтво-бъди му опора и му показвай,че вярваш в него.Все пак с времето положението може да се промени  Peace
Виж целия пост
# 5
Сдухал се е,но ще му мине след време! Ние сме горе-долу в такова положение и те разбирам  Rolling Eyes  Донякъде е хубаво,че се притеснява за това-показва,че е отогворен и че иска да промени положението,а който иска го и прави.Може да не стане веднага,но желанието е важно.И не си мисли,че не се радва,радва се,но така е... мъжът за да се чувства истински мъж трябва да може да обезпечава семейството си,да е супермен..  Grinning  Покажи му,че е твоят супермен!
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, ще го преживее! Твоята работа в момента е да го подкрепяш и разбираш. Ако той вижда (без да му се натяква), че за теб няма значение примерно дали ще си купите количка за 1200 или за 100 лева, дали ще облечете детето за 5 или за 500 лева постепенно ще разбере, че можете да се справите и със сегашните си доходи. Просто според мен той се притеснява от твоята реакция и се срамува един вид, че не може да ви осигури по-добър стандарт. Но ако му покажеш, че нещата не винаги трябва да се сравняват с околните ще го преоодолее и ще се почувства добре.
Леко раждане и късмет!
Виж целия пост
# 7
Мисля че се срамува от другите а не от мен,за това че другите ще могат да си позволят повече неща а ние не  Sad ще му мине знам,ама ми е мъчно сега
Виж целия пост
# 8
ама ти не каза, какъв е проблема да се сменя квартира? да се купуват  скъпи неща има ли зна4ение за тебе? щото ако има и на моят би му се стъжнило, даже ще хване гората,ако имам претенции за маркови дрехи и скъпи вещи отсега за бебето! успокой го, 4е не си капризна и искаш само да си е спретнало, обле4ено, нахранено и да има къде да спи, другото няма зна4ение!а на хората данък не плащаш, има ли зна4ение кой с каква коли4ка е или шапката и залъгалката, ако са обикновени, ще дойдат да ти искат от4ет? той просто си се притеснява като баща и отговорен 4овек, подкрепи го!
Виж целия пост
# 9
Не ви трябва засега нова квартира, това първо. Бебето ще спи при вас много дълго време, а ако е поспаливо хич даже няма да ви пречи.
Второ, ако кърмиш разходите ще са само за малко лекарства и памперси. На първо време около 60-80 лв. Ако храниш с АМ обаче реално ще харчите около 260-300 лв. на месец.
Най-вероятно имате роднини. Натисни ги да ти подарят всичко необходимо - креватче, ваничка, бебешка козметика, пеленки, дрешки, кана за преваряване, евентуално легенче за неговите дрешки, но това са вече глезотии.
Имахме късмет - всичко ни дадоха приятели, което си е много хубаво, защото бебето расте като гъба и нещата в най-скоро време просто няма да са ти необходими. Нормално детско креватче 70 на 140 ще ти свърши работа докато детето стане поне на 4-5 годинки, така че спокойно!

Кажи му всичките тези неща и го успокой. Най-важното е ти да си сигурна в себе си и да следваш инстинкта си и да си крайно прагматична. Късмет! Всичко ще се нареди Wink)
Виж целия пост
# 10
Я споко, знаеш ли че има и самотни майки, които си гледат децата без чужда помощ. Че вие 9 месеца ще взимате 2 заплати. После като ти тръгнеш на работа - също. Я да спи спокойно мъжът ти.

пп Аз съм една от тези дето ги споменах по горе...
Виж целия пост
# 11
И ние живеем на квартира и не сме кой знае колко финансово цветущи. Искаме бебе, деца се гледат с много любов и с не толкова много пари. Успех и кураж ви пожелавам, подкрепяй го и ще се съвземе партньора ти.
Виж целия пост
# 12
Душа да е широка, жена да не мрънка. Другото се нарежда ...
Виж целия пост
# 13
Нормално. Искам обаче да отбележа мои лични наблюдения върху мъже и съдби като цяло на семейства, след като дойде бебето. Не знам как става, може би просто Господ помага на хората, отглеждащи нов живот, но нещата обокновено се променят към по-добро...Наистина не знам как да го обясня, но го виждам вече при доста двойки. Може би просто мъжете стават някак по-амбициозни и целеустремени, след като вече са бащи? Не знам...Но е факт! Всичките ни приятели, ние самите също, живеехме по квартирите и си се веехме безметежно, не ни се занимаваше дори да се оженим официално Laughing Като станахме родители, някак си успяхме да организираме и брак, и покупка на разни материални придобивки - кола, апартамент, ала-бала Wink Абе, стяга се човек!!! Ще се справите  bouquet
Виж целия пост
# 14
И  според мен задръж с разширяването,докато поизплатите зема,защото на думи и мисли винаги е по-лесно,но на практика парите винаги не достигат и не е хубаво с бебе да рискуваш да останеш "на червено" като не можеш да разчиташ на външна помощ.Може мъжът ти да е по-здравомислещия-изслушай внимателно аргументите му и помисли пак! Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия