Дебелина на маточната лигавица

  • 4 192
  • 5
Какво значение има колко см е дебелината на маточната лигавица?Каква е нормата,защото при мен е 16см.Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 1
Да не би да е 16 мм Thinking
Виж целия пост
# 2
От значение е, защото точно в нея се вгнездява зародиша и се храни от нея първоначално. Ако е тънка, няма как да се захване и какво да го храни.
А за дебелината... имаше някъде стойности, а 16мм ми звучи добре, ама малко  наизус ти говоря  Blush и със сигурност е мм, а не см.
Виж целия пост
# 3
да,16 мм-аз съм в грешка.
Виж целия пост
# 4
Какво значение има колко см е дебелината на маточната лигавица?Каква е нормата,защото при мен е 16см.Благодаря на всички!
Нормално е дебелината на маточната лигавица да е около 1 см/10мм/ ако е по-тънка /6-7-8 мм/ може да има проблем при имплантацията.
По дебелата МЛ говори за прекалено разрастване на ендометриума, нарича се хиперплация и не е нормално.Причината са високите нива на естрогените и проблем с О.
Има обаче момичета които имат по-принцип по-дебела МЛ/1,2-1,4 см/
При 1,6 аз бих говорила с лекар и бих проследила О./дали наистина има О./
Пиши какво е станало
Успех Grinning
Виж целия пост
# 5
Дебелината на лигавицата се променя -започва да расте след менструация ,около овулацията е приблизително15мм,важен е също и типа ендометриум-L ,M,S-по него може да се съди дали е настъпила овулация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия