въпрос за водичката

  • 1 157
  • 23
Ева е на 1месец и 6 дена, само я кърмя.Обаче много ме притеснява факта че изобщо не пие водичка,хич не я обича.Опитвала съм и със шише и с лъжичка-не и не,плюе я и така се мръщи, ако поеме малко започва да реве неистово.
Дали в тези жеги не е опасен този неприем на вода?????????
Виж целия пост
# 1
Кърмата е около 80 % вода и затова не се тревожи, че не пие водичка. Моята бебка също неиска да пие и затова и давам по-често от гърдите, за да съм сигурна, че няма да се обезводни. В началото млякото е по-воднисто и утолява достатъчно добре жаждата и.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай че ще се обезводни,ако я кърмиш на поискване.Т.е. като се събуди и е неспокойна предлагай и гърдата.
Моят бебок миналото лято т.е. на вашата възраст си искаше на 1,5 -2 часа.  Peace
Виж целия пост
# 3
Писъединявам са на 100 % към мненията на другите две мами!!!Храни на поискване и всичко ще е ОК!! Peace
Виж целия пост
# 4
Ако е на поискване-няма за какво да се притесняваш. Нашият син пропи вода на 11мес. а аз умишлено не давах до 6-ия вкл. /до тогава беше единствено и само на кърма/
Успех и дълго кърмене Peace
Виж целия пост
# 5
Няма да има проблеми, не се тревожи, да имаше на мен кой да ми предлага млекце всеки път, когато съм жадна... Моето бебе се роди през юли (м.г.), даже си нямаше шише за вода, да не се изкушават бабите да и дават.
Виж целия пост
# 6
как успявате да кърмите през час да оригвате после по 15 минути бебето и да си оправяте дома.
Ох аз кърмя на три часа по 20 минути , задължително го оригвам (понякога го държа по 15 минути докато му олекне, защото на 20 дена се задави и лежахме по болници Cry)
След всичко това гледам да подържам домакинство( сами сме с мъжа ми).Нали трябва да се сготви и простре изглади ехееееее.
Виж целия пост
# 7
И нашия мишок до скоро не искаше да вкуси вода но сега явно жегите си оказаха влияние и започна по мъничко да си пийва. Grinning
Не се притеснявай както са ти казали и другите мами щом се кърмите на поискване другото да не те притеснява. Hug Peace
Виж целия пост
# 8
Подкрепям мненията на другите мами,но някой може ли да ми каже
водата вредна ли е? Моят бебо е на режим-през 3 часа горе-долу и
му давам по малко водичка между храненията.Сега е на 3 месеца,
наддава много добре(с около 1 кг.на месец),само на кърма. От
родилното ме изнесоха с бебо и шише вода,той не искаше да пие
та му направиха промивка на стомахчето и оттогава вече пропи  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Подкрепям мненията на другите мами,но някой може ли да ми каже
водата вредна ли е? Моят бебо е на режим-през 3 часа горе-долу и
му давам по малко водичка между храненията.Сега е на 3 месеца,
наддава много добре(с около 1 кг.на месец),само на кърма. От
родилното ме изнесоха с бебо и шише вода,той не искаше да пие
та му направиха промивка на стомахчето и оттогава вече пропи  Rolling Eyes

Не е вредна разбира се Simple Smile, просто е излишна.
Виж целия пост
# 10
И аз така си мисля,но ми се струва,че тук всички мами кърмят
на поискване и отричат твърдо водата .. и почнах да се чудя.
Виж целия пост
# 11
Аз давам вода само когато сме на път с колата, просто ми е много сложно да се спре колата, откопчаят коланите на столчето, да се сгъна на 8 за да дам да суче... и понякога на разходка с количката. Така изпиваме към 20-30 гр на 3 дни, не е от най-пиещите. Предлагам, но много рядко пие. Иначе водата според мен не е задължителна, но не че е вредна. Въпросът е там, че колкото вода изпие бебето, толкова мляко няма да изпие.
И водата в никакъв случай подсладена, така бебето само се лъжи, че получава храна. Ако иска да пие ще я пие неподправена.
Виж целия пост
# 12
Аз давам вода само когато сме на път с колата, просто ми е много сложно да се спре колата, откопчаят коланите на столчето, да се сгъна на 8 за да дам да суче...

Хм, на мен пък винаги ми е било колата едно от най-удобните за кърмене места. Все още заспива така по време на пътуване, иначе не се наемам да тръгвам с него  Crazy

По темата - мойто диване оживя миналата година по същото време без вода, няма страшно  Wink
Виж целия пост
# 13
О, и аз не виждам какъв е проблема да се кърми в колата, правили сме го неведнъж.  Александър пропи вода на 11м, винаги съм го кърмила на поискване и не съм се притеснявала от обезводняване.  Wink
Виж целия пост
# 14
Въпросът е там, че колкото вода изпие бебето, толкова мляко няма да изпие.
И водата в никакъв случай подсладена, така бебето само се лъжи, че получава храна. Ако иска да пие ще я пие неподправена.

 newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия