косопад и диета

  • 4 491
  • 17
има ли сред вас , диетуващи с проблеми с косата по време на диетата? тоест за продължителните режими става въпрос? за 1 г свалих 17/18 кг и от месец  по4на да ми пада  косата, губи блясък и става ужасна, като слама!как са се справили другите, моля за съвети и коментали!препоръки, вси4ко е добре  дошло!мия я всеки ден, заради фитнеса!
Виж целия пост
# 1
Ами ... много е възможно да е заради диетата... За косата е важно да приемаш и витамини А, Е и Б, а ако заради диетата не приемаш достатъчно от тях косата реагира и не само косата - ноктите стават чупливи, кожата също губи жизненост. Защо не пробваш с диетата да съчетаеш и пиенето на витамини. Чувала съм, че Геритамин е полезен, Мерц също - донякъде, все си мисля, че Мерц беше по-качествен преди години, сега нещо не е толкова силен и ефективен.
Или не витамини на хапчета, а по-полезни храни за косата, кожата, ноктите. Аз например съм много доволна от лененото семе - то освен, че е диетична храна е и много полезна за красотата на жената. Но е много важно да е смляно - иначе както каза една съфорумка - "Маймун влязъл - маймун излязъл"  Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 2
Аз имам страхотен косопад почти на плешивост отива ,ама аз имам липса на желяза,анемия и съм на диета от 3 месеца и полувина изчетох всичко написано остригах косата си 2 см пия Ревалид ,мажа ампули правя маски абе с две думи всичко че отивам на оплешивяване
Виж целия пост
# 3
Познавам отлично проблема с косопада и от личен опит знам,че мазането с чесън много помага.
Аз така го реших.Може да ви звучи гнусно,но по-ефикасно средство не знам.Пробвах доста неща-шампоани,ампули и т.н,но ефект нулев.
Дано и на вас помогне! Praynig Hug Hug
Виж целия пост
# 4
Да има връзка с диетата... И аз съм преживявала няколко такива периода за около седмици или месец, но с времето нещата се нормализираха... Не съм пила нищо по специално, нито някакви мазила съм прилагала... от само себе си се оправи... Ако си правила ''крайни'' диети с изключване на месо или плодове или млечни, т.е. изключване на определена група храни това най-вече е дало отражение мисля  Rolling Eyes Решението е повечко плодове и зеленчуци, може и витамини и добавки да приемаш  Peace
Виж целия пост
# 5
Познавам отлично проблема с косопада и от личен опит знам,че мазането с чесън много помага.
Аз така го реших.Може да ви звучи гнусно,но по-ефикасно средство не знам.Пробвах доста неща-шампоани,ампули и т.н,но ефект нулев.
Дано и на вас помогне! Praynig Hug Hug
Моя позната със същия проблем използваше точно маска с чесън, приготвена от фризьорката. Каза, че има страхотен резултат.
Виж целия пост
# 6
Познавам отлично проблема с косопада и от личен опит знам,че мазането с чесън много помага.
Аз така го реших.Може да ви звучи гнусно,но по-ефикасно средство не знам.Пробвах доста неща-шампоани,ампули и т.н,но ефект нулев.
Дано и на вас помогне! Praynig Hug Hug
Моя позната със същия проблем използваше точно маска с чесън, приготвена от фризьорката. Каза, че има страхотен резултат.

Чесън -  newsm78 newsm78 newsm78
Това не мирише ли прекалено?!?
Знам, че е невероятно ефективно, но и ... много "ухаещо"
Виж целия пост
# 7
да, изклю4их мле4нито по4ти година, с малки прегрешения откъм извара и кисело мляко, но плодове също много рядко съм яла! нямам никакви витамини още 2 седмици до бг, живот и здраве, там ще се погледна на хормони и други такива, д а видим къде е проблемът? но мисля, 4е е от диетата, просто организма си е корав камък и си иска вси4ко обратно! доскоро пиех витамини, сега довършвам вит.е , вит.с, но вси4ко друго ,калций, магнезий, отдавна свърши!благодаря за съветите!
Виж целия пост
# 8
Аз имам страхотен косопад почти на плешивост отива ,ама аз имам липса на желяза,анемия и съм на диета от 3 месеца и полувина изчетох всичко написано остригах косата си 2 см пия Ревалид ,мажа ампули правя маски абе с две думи всичко че отивам на оплешивяване
Ох и аз съм така. Втори месец, не мога да го спра. Мажа маски, сменям шампоани, ампули. витамини. Бях и на лекар- било от стрес. Равалид пия от месеци.
Интересно, че никое друго момиче от моя режим не се оплаква от това. newsm78
Виж целия пост
# 9
При мен се е случвало по време на стрес, преди години. Но наистина, не съм забелязала да е свързано с диети. А аз, като се замисля - цял живот съм била на някакви диети /сваляла съм и след няколко месеца - всичкото е пак отгоре... после пак диета... /
Кажете за маската с чесън, предполагам, че освен че се засилва се променя и качествено косата. След известно време излизам в отпуск и бих могла тогава да се парфюмирам с малко чесън  Laughing
Виж целия пост
# 10
вярно, кажете то4но за маската от 4есън ,аз съм пове4е в къщи напоследък току съм избила инсектите с миризмата!
Виж целия пост
# 11
...ще се погледна на хормони...
Марси, според мен това прегледай първо преди всякакви други неща, и най- вече тиройдните Т3, Т4, ТSH. Според мен ако диетата се провежда правилно, в смисъл в препоръчваните периоди/ 2-3 седмици/ не би трябвало да окаже такова влияние, защото след това отново би трябвало да си върнеш в менюто изключените хран. групи, но ако се остави перманентно тогава организма забелязва липсите и реагира. Още два месеца ли Ти остават под Тунизийското слънце?
Виж целия пост
# 12
Ами много е лесно..просто чесънът се смачква и с кашичката се търка(нещо като масаж) по главата и се остава така около 1 час с кърпа.Надявам се ,че сте разбрали.А за миризмата не се притеснявайте..след измиване с шампоан и балсам не остава такава.
Успех!Убедена съм ,че ще ви помогне1
Виж целия пост
# 13
само 2 седмици и трябва да има  посреща4и и за нас! но да тях съм ги набелязала! не мога да върна режима към нормално веднага катеря, затова съм с толкова дълги застои! той даже не отразява в момента  спортуването, само яденето от нищо ка4ва! определено е дибаланс , но да видим сега къде ще избие, дано е поправимо де!
Виж целия пост
# 14
на мен ми падаше зашото бях на много строга диета и нямах сила да ходя абе мн лошо.. и бях привикнала и не ми се ядеше едва ме накараха да ям ..а ми беше толкова лошо добре че се оправих:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия