Pitane..

  • 589
  • 13
Мами,обяснете ми защо при новородените не трябва да влиза жена в цикьл???Какво може да се случи с бебо?Ами с  гледачката как да постьпя,ако е неразположена? Има ли значение бебето момиче или момче е? Благодаря ви
Виж целия пост
# 1
това е някаква върховна глупост и кво от това, да не е прокажена, като е неразпорожена, то по тази логика и акушерките в болниците трябва да си взимат болничен в дните около цикъла! Голяма глупост!!!! rotfImao rotfImbo newsm62
Виж целия пост
# 2
Това съм го чувала и предполагам,че логично обяснение няма!По-скоро е някоя от поредните простотии,с които те затрупват по време и след бременност!
Виж целия пост
# 3
Суеверие.

Ако ще те успокои, чувала съм, че може да влиза жена в цикъл, като преди това е предупредила майката.

Аз не съм и не бих се притеснявала.
Виж целия пост
# 4
това са си бабини диветини, няма нищо общо с истината.
Виж целия пост
# 5
Поредното суеверие.Жените в цикъл не са заразни! Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Поредното суеверие.Жените в цикъл не са заразни! Mr. Green
То не е до зараза. Чувала съм, че нещо детето можело да се обрине.

Нали имаше една тема за топ 10 на суеверията. Там сигурно ще има по-изчерпателни отговори.
Виж целия пост
# 7
това е някаква върховна глупост и кво от това, да не е прокажена, като е неразпорожена, то по тази логика и акушерките в болниците трябва да си взимат болничен в дните около цикъла! Голяма глупост!!!! rotfImao rotfImbo newsm62
абсолютно! Peace
Виж целия пост
# 8
Това е суверие, което датира от доста отдавна (както и много други, разбира се). Идеята е, е жената в цикъл е "мръсна", заради кръвта която тече от нея. Т.е докато се чисти, организма да не "омърсява" детето.
Това е доста глупаво и остаряло вярване и не мисля, че трябва да му обръщаш внимание!  Wink
Виж целия пост
# 9
Според езотеричните учения, жената в цикъл излъчва негативна енергия, която може да повлияе зле на още не съвсем защитеното енергийно поле на бебето, ако то е по-малко от 40 дена. На 40-тия ден енергийните полета на родилката и бебето окончателно се разделят и това на бебето добива самостоятелност и оттам идват всички поверия, свързани със забраната бебето и майката да контактуват с много хора.
Това е суеверие дотолкова, доколкото може да се нарече суеверие вегетарианството като философия, например.
Виж целия пост
# 10
Според езотеричните учения, жената в цикъл излъчва негативна енергия, която може да повлияе зле на още не съвсем защитеното енергийно поле на бебето, ако то е по-малко от 40 дена. На 40-тия ден енергийните полета на родилката и бебето окончателно се разделят и това на бебето добива самостоятелност и оттам идват всички поверия, свързани със забраната бебето и майката да контактуват с много хора.
Това е суеверие дотолкова, доколкото може да се нарече суеверие вегетарианството като философия, например.
Което се връзва с това, че майката трябва да знае за неразположената жена. Тоест майката да "включи" защитната си система. Но мисля, че майка със силна имунна система няма какво да се замисля за тия работи.
Виж целия пост
# 11
Поредното суеверие.Жените в цикъл не са заразни! Mr. Green
То не е до зараза. Чувала съм, че нещо детето можело да се обрине.

Нали имаше една тема за топ 10 на суеверията. Там сигурно ще има по-изчерпателни отговори.
Може и това да е,ама нали все пак майката също е в цикъл newsm78
Виж целия пост
# 12
Това е суверие, което датира от доста отдавна (както и много други, разбира се). Идеята е, е жената в цикъл е "мръсна", заради кръвта която тече от нея. Т.е докато се чисти, организма да не "омърсява" детето.
Това е доста глупаво и остаряло вярване и не мисля, че трябва да му обръщаш внимание!  Wink
Да! Joy Joy + това че детето ще се обрине ако не ти каже че е в цикъл.Тва като на погача не се изпращат хора за да не ти спре кърмата!Баба ми още повтаря че кърмата ми намаля и след това спря защото изпратих леля ми на погачата.Тя все още се обвинява че не ме е предупредила... Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 13
Мами,обяснете ми защо при новородените не трябва да влиза жена в цикьл???Какво може да се случи с бебо?Ами с  гледачката как да постьпя,ако е неразположена? Има ли значение бебето момиче или момче е? Благодаря ви
Прочети предната подобна тема:
Вярно ли е че при бебе не трябва да идва жена в М и ще разбереш защо заключвам тази.
Прочети и тази тема:
Относно суеверията
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия